anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot rękawiczek jednorazowych

wanda6634
#9 Pomysłodawca#

Kupilam na allegro rękawiczki jednorazowe XS ,okazały się za male.Odesłałam je ale sprzedawca odmówil przyjęcia ,co robić ??

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

konto zamknięte
Nie dotyczy

a zapakowałaś szczelnie dołączając kaszlnięcie sąsiada i kichnięcie pani z autobusu? bo jak nie to nie będzie reklamacji z powodu widocznych śladów koronnych 😄

a serio.. to nie zdziw się jak ci sprzedający tak odpisze 😂

oznacz moderatorów

wanda6634
#9 Pomysłodawca#

Szkoda słów na komentarza

oznacz moderatorów

Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

@wanda6634 Umówmy się jest to przedmiot do utrzymania higieny, my tez nie odbieraliśmy paczek jak klient odsyłał maski podczas największego bom epidemii. Szanujmy się wzajemnie. 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@wanda6634  Co robić jak nawet nie znasz swego rozmiaru? Kupić w pobliskiej aptece jedną parę i przymierzyć.  Jak dobre to wziąć więcej.

oznacz moderatorów

wanda6634
#9 Pomysłodawca#

Na pewno nic już nie kupię na allegro i innym odradzam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niektóre towary nie mogą być zwrócone na podstawie ustawy konsumenckiej ze względów higienicznych, jeśli zapieczętowane opakowanie zostało przez kupującego otwarte. Gdyby nie było otwarte, sprzedawca miałby obowiązek przyjąć zwrot.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wanda6634 Wszyscy Ci wytłumaczyli ja dam podstawę prawną tej odmowy, oczywiście sprzedawca ma rację  🙂

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa
lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

5) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym
opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na
ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało
otwarte po dostarczeniu;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wanda6634
#9 Pomysłodawca#

Juz się pogodzilam ze stratą pieniędzy

oznacz moderatorów

wanda6634
#9 Pomysłodawca#

Ja nie zbiednieję ,sprzedawca się nie wzbogaci

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Odpowiedź udzieliła Pani sobie sama w tytule. Rękawiczki były jednorazowe. 

 

Jestem jednak ciekaw skąd pomysł aby je odsyłać po zużyciu.

oznacz moderatorów

wanda6634
#9 Pomysłodawca#

Ja tych rękawiczek ,nie  użyłam,Wyjęłąm ttylko jedna i zobaczyląm ,że są małe więc włożylam tę jedna ponownie i zamknęłam tak jak było.Szkoda czasu na to gadanie ,65 zł nie jest tego warte aby sie denerwować .Oddam komuś za darmo i tyle

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@wanda6634  Rozumie, to tylko była jedna rękawiczka przymierzana ale to nie ma znaczenia ile ich było. Zużyła Pani opakowanie jednorazowych rękawiczek i chciała oddać.  Zdenerwować to Pani mogła Sprzedawcę, od którego usiłowała Pani wyłudzić nie należny zwrot. On ma na sprzedaży tylko kilka złotych zysku z tych 65 zł.

A czy podpaski Pani też przymierza i oddaje do sklepu bo nie ten rozmiar albo skrzydełka nie takie? Może to wina allegro iż umożliwiło zwrot towaru? Skąd pomysł aby to zwracać?

Zakładam że o koronawirusie Pani usłyszała. Na przyszłość radziłem już kupować małe opakowania i sprawdzić. 

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wanda6634 dorzucę też coś od siebie:

 

Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu nastepujących przedmiotów
  • produkty ulegające szybkiemu zepsuciu lub mające krótki termin przydatności do spożycia,
  • nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
  • dzienniki, periodyki lub czasopisma (z wyjątkiem umów o prenumeratę),
  • usługi zakwaterowania innego niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomiczne, usługi związane z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi,
  • usługi lub przedmioty, których cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy,
  • rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
  • rzeczy dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
  • rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami,
  • napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli,
  • treści cyfrowe, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud🦎normalnie jak ten Kamelełon 😄

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

A może już dość znęcania się nad kupującą..? Nie wiedziała, teraz już wie. Po jaki uj połowa wpisów - nie wiem. Dowartościować się chcecie, czy jak..?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

wanda6634
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje za poparcie .Ja juz postanowiłam ,że oddam za darmo do Domu Dziecka

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@wanda6634, dziękujemy, ale twój post nie jest rozwiązaniem 🙂

@cloudcloud 🦎 poprosimy o poprawienie 😊

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte 👌

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@wanda6634 Ja Panią wsparłem dobrymi radami a nie dostałem podziękowań. Domy Dziecka już nie istnieją. Są takie małe Rodzinne ale nie wiem czy przyjmują używane rzeczy higieniczne.

oznacz moderatorów