anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot rozpakowanego towaru ?

doti756
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie odnośnie zwrotu towaru ...Zakupiłam smoczek do butelki koszt ok 35 zł Po otrzymaniu paczki i otworzeniu tego pudełeczka w którym był smoczek okazało się że sklep się pomylił i wysłali my zly .Błąd po stronie sprzedającego.  Towar zwróciłam ale folia była naruszona bo myślałam że mam towar który zamowialam. Teraz sprzedający pisze ze nie może mi zwrócić kasy bo towar został otworzony..to jak to jest ? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@doti756 Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. To nie jest zwrot bez podania przyczyny, bo wtedy nie możesz odesłać rozpakowanego towaru tego rodzaju. To jest uzasadniona reklamacja, omyłkowo wysłany inny przedmiot, więc sprzedawca musi go przyjąć nawet po otwarciu opakowania i wymienić na właściwy lub oddać całą wpłatę + koszt odesłania. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@doti756 
Towar zwróciłam

Towar odesłałaś do Sprzedawcy - OK.
Ale czy najpierw oświadczyłaś o odstąpieniu od Umowy (z Art. 27 UoPK czyli tzw. odstąpienie konsumenckie bez podania przyczyny) czy może złożyłaś reklamację (wada polegająca na niezgodności otrzymanego towaru z ofertą) ?
Sprzedawca niekoniecznie wprowadza Cię w błąd: Jeżeli próbowałaś odstąpić z Art 27 UoPK - w przypadku rozpakowanych smoczków to prawo Ci nie przysługuje (odstąpienie nie było skuteczne).
Dobra informacja jest taka, że jeszcze możesz złożyć reklamację .

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Najpierwej wystaw negatywny komentarz, żeby sprzedafca odczuł swoją pomyłkę, następnie otwórz dyskusję, w której poproś o pomoc pracownika Allegro. Domagaj się dostawy towaru zgodnego z ofertą, a na końcu zgłoś się do Programu Ochrony Kupujących o zwrot całej wpłaty.

oznacz moderatorów