anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru, pusta paczka

Smuti
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jako kupujący odstąpiłem od umowy i odesłałem towar przez allegro smart (paczkomat). Otrzymałem telefon od sprzedawcy z zapytaniem, w czym odesłałem paczkę. Opisałem, że była to koperta bombelkowa, po czym zostałem poinformowany, że koperta była pusta i kazał mi złożyć reklamację. Proszę o podpowiedź, procedurę w takim przypadku, czy ja powinienem zgłosić reklamację czy sklep i gdzie, do Allegro czy Inpostu.

Z góry dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jako nadawca zwrotu za niego odpowiadasz ,a reklamację możesz złożyć w In Poscie  lub dać pełnomocnictwo  allegro do złożenia reklamacji .Z tego co słyszałem to w In post obie strony mogą składać reklamacje tak nadawca jak i odbiorca.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Smuti tak się kończy olewactwo , bywa ,że Inpost odnajdzie zgubę , ale jeśli nie znajdą to podeprą się niewłaściwym spsobem pakowania i z rekompensaty nici .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Smuti 
odesłałem towar przez allegro smart

Właściwym miejscem do złożenia reklamacji jest więc Allegro (Allegro SMART! jest metodą dostawy zarządzaną przez Allegro).

Jednak jeżeli sprzedawca odebrał pustą (jak twierdzi) kopertę - to powinien mieć dowody na prawdziwość tej informacji (a jeżeli nie - to również w jego interesie jest złożenie stosownej reklamacji).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Smuti To nie jest takie proste, bo to Smart i odstąpienie nastąpiło w formularzu i w tym momencie towar jest już własnością sprzedającego, poczytaj warto:

LEW433_0-1656314116978.png

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-kupuj%C4%85cych/kto-ponosi-odpowiedzialno%C5%9B%C4%87-za...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Nie wprowadzaj w błąd cytując fałszywe informacje.

Powielasz informację o wartości plotki nie mającą umocowania w obowiązującym stanie prawnym.
W treści tej plotki Autorka zaprzeczyła sama sobie:
Jeżeli do złożenia reklamacji u przewoźnika sprzedający potrzebuje pełnomocnictwa Allegro - to znaczy, że to Allegro jest umocowane wprost do złożenia takiej reklamacji (a sprzedający nie i potrzebuje pełnomocnictwa strony umocowanej).
Jeżeli więc Allegro miałoby składać reklamację - to robi to we własnym (a nie jak fałszywie wskazuje się: w sprzedawcy) imieniu - ponieważ korzysta z przysługującego mu prawa do reklamacji bez uzyskania ew. pełnomocnictwa od sprzedawcy .


odstąpienie nastąpiło w formularzu i w tym momencie towar jest już własnością sprzedającego
Tak i za jego stan i zwrot do sprzedawcy odpowiada kupujący, a sprzedawca może wstrzymać się do zwrotu środków, aż otrzyma rzecz z powrotem.
Jeżeli sprzedawca miałby dowód na to, że w chwili doręczenia koperta nie zawierała rzeczy która miała być przedmiotem zwrotu - to kupujący może mieć problem.



*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Smuti spytaj się sprzedawcy czy ma protokół szkody/ubytku, bo przecież przy odbiorze pustej koperty czuć różnicę że nie ma towaru 😄 jak nie będzie w stanie udowodnić i odebrał paczkę bez uwag, ma pozamiatane a Tobie należy się zwrot kasy do 14 dni od odstąpienia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów