anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT TOWARU RATY 0%

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:41352698
#2 Obserwator#

Jak powinnam zrobić zwrot towaru zakupionego przez raty 0%? Może mi ktoś krok po kroku napisać? Jaki trzeba podać numer konta w formularzu i czy trzeba specjalnie kontaktować się z bankiem jak w przypadku payU?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
Client:41352698
#2 Obserwator#

Witam. Kupiłam dwa przedmioty na raty 0%. Chciałabym dokonać zwrotu, ale nie jestem pewna jak to zrobić. Czy przy wypełnieniu formularza zwrotu powinnam podać numer konta ten przyznany mi przez allegro, gdzie mam dokonywać wpłat?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie, przy zwrocie podajesz swój numer konta. Mimo to sprzedawca zwróci wpłatę przez Allegro Finanse, która trafi do banku. Otrzymasz powiadomienie mailowe o zwrocie wpłaty i wtedy kontaktujesz się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zwrotu towaru kupionego na raty dokonujesz tak, jak towaru kupionego za gotówkę.

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

Jeśli nie ma takiej opcji;

2. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

3. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Sprzedawca mimo podania numeru konta odda wpłatę przez Allegro Finanse, która trafi do banku. Otrzymasz od Allegro powiadomienie e-mail o zwrocie wpłaty. Jeśli to raty PayU, kontaktujesz się wtedy z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. Jeśli to raty Od.nowa nie musisz się kontaktować z bankiem - zwrócona kwota zasili Twój limit odnawialny, który będzie do wykorzystania do kolejnych zakupów ratalnych.

oznacz moderatorów