anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

mergie_
#7 Wielbiciel#

Wczoraj otrzymałam zakupiony produkt - lampę. Niestety tak było mocno zapakowane, że  zniszczyłam oryginalny karton oraz rozerwała się jakaś instrukcja obsługi.  Czy mogę zwrócić produkt pakując go w swój karton i bez tej instrukcji obsługi?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A nie lepiej najpierw zgłosić to sprzedawcy i razem coś ustalić?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Możesz a sprzedawca może potrącić ci x% za opakowanie czy instrukcję ze zwrotu bo już nie odsprzeda jako nowy towar. A jak wróci uszkodzone bo słabo spakujesz to nawet więcej...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mergie_ możesz oddać nawet połamaną uszkodzoną, ale zgodnie z ustawą sprzedawca potrąci za braki czy uszkodzenie ( bo już nie sprzeda jej jako nową  ) wyceni za ile by poszła w stanie jaki odesłałaś i tyle odda 🙂

Art 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mergie_ Opakowanie ani instrukcja nie musi być żeby móc odstąpić od umowy zakupu, dokonać zwrotu ale możesz nie otrzymać pełnego zwrotu środków, nawet sporo >tyle o ile zmniejszyła się wartość towaru.🤗

oznacz moderatorów