anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Dnia 31.12.2020 r zakupiłam kurtkę którą odebrałam 07.01.2021 towar mi nie  odpowiadał i dnia 12.01.2021 zwróciłam do kupującego za pośrednictwem Poczty priorytetowo. Dostawca twierdzi, że paczkę otrzymał 27.01.2021. Nie zwróciłam towaru za pośrednictwem Allegro. Sprzedawca nie chce uznać argumentów. CO MOGĘ ZROBIĆ ŻEBY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE. 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

ZibiK30
#18 Luminarz#

@STEFA8860 Ważne jest tu nadanie paczki jak masz potwierdzenie tego nadania i powinien przyjąć zwrot.

A kiedy dokonałaś odstąpienia od umowy i jaką formą? jak o tym go poinformowałaś? bo od tego czasu licząc dzień następny masz niezwłocznie zwrócić towar nie później niż w ciągu 14 dni

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Niestety sprzedawca nie przyjmuje tego do wiadomości 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@STEFA8860  to zrób jak inni radzą. otwórz dyskusje, bo z tego co piszesz przysługuje Ci zwrot z godnie z przepisami. A argumentuje czymś to że nie chce przyjąć zwrotu?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@STEFA8860 Tak jak napisał @ZibiK30  Jak poinformowałaś o odstąpieniu od umowy (zwrocie)? I kiedy? Samo odesłanie  nie równa się odstąpieniu.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@STEFA8860 Nie ma znaczenia w jaki sposób wysłałeś, otwórz ze sprzedawcą spór: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

już jest ze, brawo.

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Ok sprzedawca już odsyła towar. 

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Na piśmie wyraźnie napisałam zwrot 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@STEFA8860 Na piśmie załączonym razem z przesyłką? To wszystko ok. tak też może być, bo sama wysyłka została wysłana w terminie przewidzianym na możliwość zwrotu.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@STEFA8860 Zgodnie z prawem liczy się data odesłania, a nie data przyjęcia przez sprzedawcę. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i poproś tam o pomoc Allegro.

Zwrot przez Allegro nie jest obowiązkowy, można zwracać inaczej i taki zwrot też jest ważny.

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Dzięki będę działać przez Allegro. Sprzedawca już nadał przesyłkę   chociaż prosiłam żeby dał mi chwilę czasu. czy powinnam ją  odebrać. 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Czy sprzedawca został powiadomiony o odstąpieniu od umowy w prawidłowym czasie? Jeśli nie to po co odsyłane było? 

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Tak na piśmie wraz ze  zwrotem towaru. Sprzedawca twierdzi że nie dokonałam zwrotu w zakładce allegro 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@STEFA8860 Nie daj sobie tu niczego wmówić. Odesłałaś towar z oświadczeniem po pięciu dniach od odebrania towaru, czyli zgodnie z prawem. Data wysłania oświadczenia i towaru się liczy, a nie data jego otrzymania przez sprzedawcę. Tutaj inni sprzedawcy wprowadzają Cię w błąd. Możesz wysłać oświadczenie listem lub w paczce z towarem, ale zawsze liczy się data wysłania, a nie data otrzymania.

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Tak ale sprzedawca upiera się przy braku zwrotu za pośrednictwem Allegro , pomimo że nie potrafił wskazać różnicy pomiędzy nadaniem przesyłki a zwrotem przez Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@STEFA8860 Ojej, no to otwórz SPÓR. Zaraz zmieni zdanie.

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Dzięki za wsparcie 

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@STEFA8860 Podsumowując DATY :

Odebrałaś : 07.01.2021

Sprzedawca został poinformowany o zwrocie 27.01.2021 (wraz z otrzymaniem towaru)

Mi to wychodzi 20 dni a nie 14 dni jak mówią przepisy....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów