anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Dnia 31.12.2020 r zakupiłam kurtkę którą odebrałam 07.01.2021 towar mi nie  odpowiadał i dnia 12.01.2021 zwróciłam do kupującego za pośrednictwem Poczty priorytetowo. Dostawca twierdzi, że paczkę otrzymał 27.01.2021. Nie zwróciłam towaru za pośrednictwem Allegro. Sprzedawca nie chce uznać argumentów. CO MOGĘ ZROBIĆ ŻEBY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE. 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Tak ale przesyłkę nadałam 12.01.2021 priorytetowo a sprzedawca twierdz że otrzymał 27.01.2021 (chyba awizo). Ale koronny argumentem jest że w zakładce sprzedawcy nie dokonałam zwrotu i sprzedawca dowiedział się dopiero gdy podjął paczkę. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nie ma znaczenia, liczy się data WYSŁANIA.

NIE MA OBOWIĄZKU REZYGNACJI PRZEZ ALLEGRO. Można rezygnować inaczej. Otwórz spór, link masz wyżej i poproś tam o pomoc pracownia Allegro, szybko sprzedawca uzna Twój zwrot.

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Dzięki 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@pinsplash Termin jednak został zachowany, bo informacja o odstąpieniu od umowy została wysłana wraz ze zwrotem w wymaganym terminie.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Nie, ma 14 dni na poinformowanie sprzedawcy. To nie urząd Państwowy, tutaj nie liczy się data nadania.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@pinsplash tak pisze w przepisach i pisze w jaki sposób. Pisemnie listownie też może i jest to liczone tak samo jak z wysyłką towaru. Czyli zrobiła to we właściwym czasie tych 14 dni co świadczy data wysłania 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Poczekaj ostatnio do mnie szedł polecony prawie 40 dni. Czyli teoretycznie jeżeli ta Pani tak by wysłała odstąpienie to wychodzi na to że realnie sprzedawca może być zaskoczony nawet po2 miesiącach ( a nie 14 dniach)?🤔 Do tej pory byłem przekonany o 14 a tu wychodzi nawet do 60 dni... ( nie biorę pod uwagą przypadku nie poinformowania konsumenta przed zakupem o możliwości odstąpienia).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@pinsplash Wiesz jakie problemy mają ludzie w sądach że ktoś dostał wezwanie po terminie rozprawy? 😄 Tak jest i nic nie poradzisz. Ale znajdź mi wyrok takiego przypadku (terminu odmowy i sposobu jego dostarczenia) gdzie sąd wskazał inaczej, to zmienię zdanie i będę się trzymał tego 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ZibiK30 @xyz96 Nie twierdzę że tak nie jest, ale rozumiem że nie zaskoczyłaby was sytuacja gdy Sprzedający dostaje zwrot przedmiotu, a odstąpienie kilka tygodni później....

No i nasuwa się wesołe pytanie - a co jeśli taka przesyłka z odstąpieniem zaginie? Można udowodnić że coś się wysyłało do sprzedającego ale nie wiadomo co ( może tam były życzenia świąteczne )? W dobie cyfryzacji....WRÓĆ ! ostatnio poproszono mnie o dosłanie dokumentów faxem.... cofam słowa o cyfryzacji urzędów !

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Jak zwykle pytania, a nieznajomość PODSTAW to kompromitacja.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Pytania na które nie odpowiadasz bo wiesz że odpowiedzi nie pasowałyby do twojej "linii". Tak nie sprawdziłem, napisałem an logikę i po raz kolejny przekonałem się że logika i uokik to są dwie rozdzielne rzeczy - mea culpa.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Nie mea culpa, tylko po polsku - skompromitowałem się jako sprzedawca, nie znam PODSTAW, a mimo to udzielam tu porad kupującym i sprzedającym.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 pytanka kolą?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@pinsplash Zgadzam się z Tobą z formą odstąpienia, nie do przyjęcia dla mnie. Nie zrobiłbym tak ani nie chciałbym tak otrzymać zwrot bez wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mejlowego. Jednak nie wnikam skąd i dlaczego ktoś traktuje tak a nie inaczej. Prawnie może, co nie oznacza że nie jest to najgorsza forma zwrotu i rozumiem frustracje sprzedawcy. Chyba, ze zwracająca jednak już go informowała telefonicznie lub mejlowo albo próbowała o takim zamiarze, więc forma ok.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Możesz podać podstawę prawną 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Art 77 kc, tam gdzieś jest wskazane

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Skandal. Nieznajomość podstaw. Nieznajomość prawa konsumenckiego. Liczy się data wysłania oświadczenia  - za takie posty powinni banować na AG.

oznacz moderatorów

STEFA8860
#7 Wielbiciel#

Tak dziękuję 

oznacz moderatorów