anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uszkodzonego przedmiotu

boas43
#7 Wielbiciel#

Witam.

Dokonałem zakupu przedmiotu od osoby prywatnej, który według opisu z ogłoszenia na Allegro powinien być sprawny. Sprzedający nawet załączył zdjęcie tego przedmiotu do opisu w ogłoszeniu na potwierdzenie "sprawności"przedmiotu.

Niestety po otrzymaniu przesyłki okazało się że przedmiot nie jest jednak do końca sprawny i napisałem do sprzedającego informacje o tym fakcie i założyłem dyskusję na Allegro. W odpowiedzi od sprzedającego otrzymałem informację że wysłał on przedmiot w pełni sprawny.

Do dyskusji włączył się konsultant Allegro  i przysłał mi taka wiadomość

"... może Pan skorzystać z reklamacji na drodze rękojmi.

Proszę, aby wskazał Pan, czego oczekuje od Sprzedającego:
- naprawy;
- wymiany;
- obniżenia ceny;
czy też (jeśli wada jest istotna) zwrotu pieniędzy.

Sprzedający powinien wydać decyzję w czasie do 14 dni od zgłoszenia. ..."

Rozumiem że te wchodzi tylko w grę rękojmia, ale muszą ja napisać w formie pisemnej i przesłać do sprzedającego czy napisać tą rękojmie w założonej dyskusji ?

Będę starał się o zwrot poniesionych kosztów i rozumiem że przedmiot będę musiał odesłać. Tylko wtedy nie będę miał ani przedmiotu ani pieniędzy bo jaką mam pewność że sprzedający zwróci mi należność.

Poradzcie krok po kroku co mam zrobić aby nie być poszkodowanym. Wartość przedmiotu to 600pln

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

@boas43 tak , kontynuuj dyskusję , przedstaw tam swoje roszczenia i jeśli sprzedawca zażąda zwrotu towaru będziesz musiał to zrobić . Sprzedawca w ciągu 14 dni musi się odnieść do Twojej reklamacji oraz naprawić szkodę , czyli naprawić przedmiot lub zwrócić wszystkie koszty jakie w związku z tym poniosłeś .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@boas43 Reklamacje możesz złożyć w każdej możliwej formie pisemnej listowej itd, ale najlepiej napisz ją w dyskusji która jest otwarta, opisz tam czego żądasz oczekujesz. AS rękojmia dlatego bo za towar wówczas odpowiada sprzedajacy i ma 14 dni na rozpatrzenie.

oznacz moderatorów