anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot z POK i od sprzedawcy

Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

Piszę w takiej sprawie, że wczoraj wysłałam wniosek do POK o zwrot za odesłane zamówienie. Otrzymałam od POK odpowiedź, że rekompensata zostanie mi przyznana. Nagle jak POK dowiedziało się, że nie dostalam zwrotu, sprzedawca napisał do mnie kilka wiadomości o tym, że szybko przelewa zwrot środków. Ostatnim razem kiedy miałam taką sytuację, dostalam od POK ostrzeżenie z informacją, że nie bede mogła więcej korzystać z rekompensat jeśli się to powtórzy choć nie wynika ta sytuacja z mojej winy. Teraz nie wiem co z tym zwrotem. Od kogo on trafi i komu będę musiala oddać pieniądze jeśli trafią dwa zwroty. Co z tym ostrzeżeniem? Wysłałam wniosek do POK o zwrot ponieważ długo już czekałam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Tu masz wyjaśnienie, jeżeli otrzymasz z allegro i od sprzedającego musisz zwrócić allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/otrzymalem-rekompensate-z-pok-a-n...

oznacz moderatorów

Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

Ale nic nie ma tam napisane ostrzeżeniu, które dostalam choć to sprzedawca jest winny

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma i tylko tu na forum było wspomniane o jakiś ostrzeżeniu(raz) ale przecież nie wyłudzasz, napisz do nich: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wesola_Madzia Nie radzę sugerować się "poradami" @LEW433 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wesola_Madzia Ale jakie ostrzeżenie? Masz prawo wystąpić o zwrot z POK. Czekaj na zwrot środków. Jeżeli otrzymasz je od sprzedawcy, napisz do Allegro, że anulujesz swój wniosek do POK. Jeśli otrzymasz zwrot z POK przed zwrotem od sprzedawcy, nie musisz od niego przyjmować żadnego zwrotu. Jeżeli jednak go przyjmiesz, musisz oddać pieniądze do POK. Tak stanowi regulamin. Proste. Żadnych ostrzeżeń nie powinno być. 

oznacz moderatorów

Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

No dostalam takie ostrzeżenie, że jeśli sytuacja sie powtórzy (że i oni mi dali zwrot i sprzedawca, któremu o zwrocie sie przypomniało kiedy wysłałam wniosek do POK a wczesniej 2 miesiace na niego czekałam) to nie bede mogła więcej korzystać z POK. I cyk, teraz wlasnie mi sie drugi raz zdarzyło, że dostalam maila od POK że dostane zwrot a w ten czas sprzedawca zaspamował mi wiadomościami że juz sie spieszy ze zwrotem bo za duzo zamówień miał 🙄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli dobrze, ostrzeżenie jest tylko po to że gdybyś otrzymała dwa zwroty jedno oddasz i tyle, Ja bym nie wycofywał wniosku z POK. nie wiem czego ten użytkownik się czepia xyz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie mąć. Ty popatrz na wszystkie swoje "porady" i na swoje odpowiedzi, gdy zwracam ci uwagę na notoryczne błędy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Twoje porady to sąd, komentarz negatyw, i sprzedający oszuści, ot twoje porady, masz kompleksy, ktoś tu na forum sugerował że prawdopodobnie jesteś nie.......😐

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Twoje porady są zazwyczaj takie, że jeśli nie skopiujesz mojego postu lub artykułu Pomocy, nie da się tego zrozumieć 😄 O co ty jeszcze walczysz? Do ciebie naprawdę nie dociera to, że jesteś tu osobą najczęściej wprowadzającą w błąd, najczęściej się mylącą, mało co rozumiejącą, mającą problemy z wysławianiem się, najczęściej odpowiadającą po chamsku po zwróceniu uwagi na błędy?  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wesola_Madzia Tak się zazwyczaj dzieje, że sprzedawca natychmiast oddaje pieniądze, gdy złożysz wniosek do POK. W tej sytuacji albo nie przyjmujesz zwrotu od sprzedawcy, albo oddajesz pieniądze do POK. Zapytaj Allegro, na jakiej regulaminowej podstawie to ostrzeżenie. Gdyby sprzedawca oddał Ci pieniądze, a potem Ty wystąpiłabyś o zwrot z POK, wtedy tak, wniosek do POK byłby nieuzasadniony. 

oznacz moderatorów

Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

Dobra zobaczymy co teraz się zadzieje, jak mi POK napisze znowu że źle zrobiłam to się odwołam w jakiś sposób... Wkurza mnie to strasznie, skoro sprzedawca wie, że dostanę pieniądze z funduszu POK to po jakiego grzyba robi jednak zwrot do mnie a nie do allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A to dlatego że boi się blokady konta, Allegro może mu je zablokować.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Wesola_Madzia 

Wkurza mnie to strasznie, skoro sprzedawca wie, że dostanę pieniądze z funduszu POK to po jakiego grzyba robi jednak zwrot do mnie a nie do allegro

padłem, śmiechłem, ośmieszasz się

po takiego grzyba, że pok działa na wątpliwej podstawie prawnej i nie rozwiązuje problemów wynikających z przepisów prawa np: sprzedawca nie ma prawa przekazywać obowiązków z wykonania zawartej umowy innemu podmiotowi

jeżeli jesteś osobą pełnoletnią to obowiązują Cię przepisy stosowane w Polsce

i masz obowiązek je stosować, mimo, że nie musisz ich znać (to akurat nikogo nie obchodzi)

 

- masz roszczenie do sprzedawcy i tylko do niego - jak je sprzedawca uzna to ma według Ciebie oddawać pieniądze innemu podmiotowi

podaj odpowiednie przepisy prawa bo ośmieszasz się swoimi wpisami

 

oznacz moderatorów