anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zakupu zagranicznego

Client:101217955
#2 Obserwator#

Dzień dobry, mam pytanie. Na tej aukcji https://allegro.pl/oferta/4-ports-3-monitors-kvm-switch-switch-hdmi-13328868173 widnieje zapis, że produktu nie można zwrócić. Czy jest to prawda ? Chciałbym mieć opcje zwrotu, gdy produkt nie spełni moich oczekiwań. Nie jest to produkt z krótką przydatnością do spożycia..

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Niemcy równie chętnie dokonują zakupów przez internet, dlatego istnieje prawo, które chroni kupującego. Ten ma 14 dni od otrzymania zakupionego przez internet towaru, na jego zwrot. Zwrotu towaru w Niemczech może dokonać bez konkretnej przyczyny i w zależności od firmy i jej ustaleń – dokonuje się płatnego lub bezpłatnego zwrotu.

Na stronie internetowej sprzedawcy w Niemczech musi widnieć informacja o 14-dniowym okresie zwrotu. Jeżeli tak nie jest, czas na zwrot towaru zakupionego w Niemczech wydłuża się automatycznie o rok i finalnie wynosi rok i 14 dni od otrzymania przez klienta zamówionego przez internet towaru.

Istnieją jednak wyjątki od reguły 14 dni. Zasada ta nie dotyczy produktów, które się psują, czyli np. żywność czy leki. Są to także płyty CD, DVD, które zostały odpakowane, a także rzeczy zakupione od osób prywatnych.

ale jak towar uszkodzony to jest reklamacja a nie zwrot.

Dopytajmy moderacje dlaczego nie ma zwrotu:@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Taki przedmiot da się zwrócić chyba ze po polaczeniu go z innym sprzetem to polaczenie jest stale lub np ma jakies oprogramowanie na stale przypisane do uzytkownika ja bym zadal pytanie sprzedawcy czemu towar ma ograniczony zwrot na jaki zapis regulaminu prawa sie powoluje, a odpowiedziec powinien bo mu po statystykach poleci 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:101217955 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Poprosiłam o weryfikację tej oferty. Sprzedający  może ograniczyć prawo do zwrotu, jednak tutaj powód wydaje się być niewłaściwy, dlatego najlepiej napisz proszę do sprzedającego, aby zapytać dokładnie z jakigo powodu ogranicza możliwość zwrotu. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:101217955
#2 Obserwator#

Dziękuje za odpowiedzi. Dostałem taka odpowiedz od sprzedawcy.

Client101217955_0-1684946728212.png

 

oznacz moderatorów