anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie ofert z Katalogiem produktów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#

To nie jest pytanie ale bezradność wobec rzekomych ulepszeń, którymi Allegro konsekwentnie psuje swój serwis.

Mianowicie wystawiłem na sprzedaż drukarkę: "Drukarka Canon PIXMA ip8750 A3+ A3 A4 CDR DVDR BDR" i Allegro natychmiast wymusiło na mnie tzw. łączenie ofert z Katalogiem produktów, bo wywęszyło, ze ktoś już coś takiego sprzedaje. Mój tytuł aukcji został automatycznie zmieniony na zupełnie przeze mnie nie do zaakceptowania: "Drukarka jednofunkcyjna atramentowa (kolor) Canon Pixma iP875"

Jak nietrudno zauważyć, **piiip** z którym mnie połączono z jego debilnym tytułem aukcji - zrobił podstawowy błąd w symbolu urządzenia. Ponadto zupełnie mi nie odpowiada ten prymitywny tytuł.

Jestem głęboko zdziwiony praktyką zmuszania do cudzych tytułów, tym bardziej, że narzuconym mi przez Allegro "autorytetem", jest ignorant, który robi błędy i drogo sprzedaje.

 

Wcześniej jako kupujący zauważyłem i nawet korespondowałem ze sprzedawcami, dlaczego co innego mają w tytule, a co innego mi sprzedali? Odpowiedź brzmiała, że ich tytuł został zmieniony przez Allegro bez ich wiedzy. Teraz już wiem o co chodzi. Szkoda, że Gumtree wycofało się z Polski. Po tym fakcie zostało 2 graczy: Allegro i **piiip** (reszta to płotki). Jak wiadomo duopol to prawie to samo co monopol i dzieje się coraz gorzej jak zawsze w takich sytuacjach (np. monopol paliw w kraju, czy żałosny duopol sprzedawców telewizji satelitarnych), wymuszanie, narzucanie i psucie.

Jak widzę, Allegro nie posiada czegoś takiego jak bezpośredni kontakt z żywymi ludźmi czy choćby mailowy. Ten, który istnieje jest przeznaczony dla bardzo nielicznych sytuacji. Mojego problemu nie mam gdzie zgłosić. Jedyne co mi się udało, to zgłoszenie błędu w tytule aukcji kretyna, do którego mnie przyspawano. Ale jak mu każą zmienić błąd, to i tak moja aukcja będzie z jego tytułem (zaś mój własny gdzieś z boku po wejściu do aukcji obok ceny). 😞

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Mimo notorycznym zgłaszaniem błędów allegro i tak usilnie twierdzi że katalog jest genialnym rozwiązaniem, a jak jest każdy odczuwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tymoteuszb nie widzę Twojego zgłoszenia błędu dla tego produktu, czy wypełniłeś ten formularz?
Dla tej kategorii nazwa produktu jest automatycznie generowana na podstawie wartości parametrów podstawowych, więc można ją zmienić edytując parametry, dlatego obawiam się, że w tym przypadku (o ile parametry są prawidłowe) nie będzie możliwości zmiany nazwy produktu w katalogu. 
Nazwa produktu składa się z parametrów: Typ + Technologia druku + Marka + Model. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#

Twoje rady są bezczelne. Wypełniłem formularz i g.. to dało. Maltretowałem godzinami do upadłego to ogłoszenie i nic. Allegro robi co chce. Np. moje inne ogłoszenie o sprzedaży roweru - Allegro uporczywie łączyło z tonerem i albo nie ma ogłoszenia albo się godzę na to **piiip**yczne połączenie roweru z tonerem (https://allegro.pl/oferta/evo-stacjonarny-rower-treningowy-sdevrwrtrblk000-13701545122). Gdybyście uruchomili linię telefoniczna dla sprzedających i klientów w ogóle, obsługiwaną przez żywe osoby a nie jakieś boty - myślę, że łatwiej można by naprawić te absurdy. Ale jakiś ważny bęcwał w garniturze wymyślił, że jeżeli w ogóle to tylko mailami i to w wyznaczonych tematach. To mailowanie nic nie daje - wy wypisujecie swoje formułki bez użycia własnego mózgu, a my dalej mamy problem. Czasem lepiej się nie odzywać jeżeli nie ma się nic do zaoferowania.

oznacz moderatorów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#

Nie żadne "**piiip**yczne" tylko napisałem: i d i o t y c z n e. Odkąd to jest słowo niecenzuralne. Zamiast świętoszkowaniem zajmijcie się naprawianiem Allegro, które od kilku lat psujecie, a które dawniej działało jak w zegarku.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tymoteuszb może lepszym kanałem sprzedaży byłoby dla Ciebie Allegro Lokalnie. 
Oferty są przypisane do katalogu na podstawie parametrów identyfikujących, już podczas wystawiania oferty, możesz wybrać "kontynuuj bez wybierania produktu" jeśli produktu  odpowiadającego Twojej ofercie nie ma na liście. W Twojej ofercie podane są parametry innego produktu, więc jest błędnie połączona z katalogiem. Jeśli tego produktu nie było podczas wystawiania należało utworzyć nowy produkt (klikając "kontynuuj bez wybierania produktu"). 
Jeśli chodzi o kontakt to jeśli wypełnisz podstawowe informacje tutaj i klikniesz "wybierz sposób kontaktu" będziesz mógł zamówić rozmowę telefoniczną z Doradcą Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#
  • Przykro mi, że jestem traktowany jak osoba z niedorozwojem umysłowym:

"Oferty są przypisane do katalogu na podstawie parametrów identyfikujących, już podczas wystawiania oferty, możesz wybrać "kontynuuj bez wybierania produktu" jeśli produktu odpowiadającego Twojej ofercie nie ma na liście. W Twojej ofercie podane są parametry innego produktu, więc jest błędnie połączona z katalogiem. Jeśli tego produktu nie było podczas wystawiania należało utworzyć nowy produkt (klikając "kontynuuj bez wybierania produktu"). 

To wszystko co cytuję powyżej NIE DZIAŁA. Poświęciłem temu całą dobę na 3 różne moje aukcje i zawsze to samo - utworzyć nowego produktu się nie da!!! Czy ja niejasno się wyraziłem w swoim opisie? Nie da i już. Na siłę trzeba coś wybrać z istniejących produktów - nawet jeżeli rower zamienia się w toner. Absurd!!!

Obydwoje doskonale wiemy, że wszystkie te absurdalne utrudnienia ze strony Allegro mają na celu wypchnięcie klientów indywidualnych do Allegro Lokalnie. Polityką firmy, do której się oficjalnie nigdy nie przyzna - jest segregacja klientów na tych lepszych z Allegro czyli sklepów i z działalnością gospodarczą (którzy przynoszą duże zyski) i gorszych automatycznie wrzucanych do Allegro Lokalnie. Furtka, która pozwala na uniknięcie wepchnięcia do gorszego serwisu jakim jest Allegro Lokalnie niedługo zostanie zamknięta dla klientów nie posiadających zarejestrowanej działalności gospodarczej. Dobrze wiemy, że tak się stanie. Allegro Lokalnie niczym się nie różni od dużo gorszej konkurencji, której nazwę mi ocenzurowaliście tutaj w tej korespondencji - kolejny chory absurd. Cofamy się do początku XXI wieku we wszystkich dziedzinach życia - wszystko się robi coraz gorsze i trudniejsze, zamiast lepsze.

Tak się zawsze wszystko kończy gdy nie ma konkurencji

oznacz moderatorów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#

P.S.

Dziękuję za link - działa, ale jeszcze nie wiem jak skutecznie 🙂

Chodzi o: "Jeśli chodzi o kontakt to jeśli wypełnisz podstawowe informacje tutaj i klikniesz "wybierz sposób kontaktu" będziesz mógł zamówić rozmowę telefoniczną z Doradcą Allegro. "

oznacz moderatorów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#

Dlaczego nie mogę zmienić kategorii dla roweru stacjonarnego? Figuruje jako "Toner Green Premium do OKI żółty (yellow)", w katalogu: "Elektronika - Komputery - Drukarki i skanery - Tonery". Przy próbie zmiany (sugerowanej przez Allegro) na: "Sport i turystyka - Siłownia i fitness - Trening fitness", w zakładce zgłaszania błędu - otrzymuję uporczywy komunikat: "Nie można utworzyć sugestii, ponieważ wybrany produkt produkt jest tymczasowy"? Co to za obłęd?

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

O produktach tymczasowych masz tu: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/produkty-tymczasowe-Xxx6YKyG0Te

Kategorię można zmienić jeśli nie minęło 12 godzin od wystawienia oferty. Najłatwiej chyba zakończyć istniejącą ofertę i wystawić nową we właściwej kategorii, z właściwymi parametrami. Jak nie ma w katalogu produktu, który sprzedajesz po prostu nie wybieraj żadnego produktu z katalogu. Wybierz swoją kategorię, podaj EAN swojego produktu i inne wymagane parametry - utworzy Ci wtedy nowy produkt.

oznacz moderatorów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#

Już wcześniej próbowałem i zawsze wyskakuje mi okienko z komunikatem: "Wystąpił błąd - Nie możesz wystawić oferty bez powiązanego produktu w tej kategorii. Wybierz z katalogu lub utwórz nowy produkt i połącz go ze swoją ofertą." Nie do przejścia!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tworzę zatem nowy produkt i znowu mi wyskakuje to okienko! Proszę jako moderator umieścić rower w rowerach a nie w tonerach.

oznacz moderatorów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#

Próbowałem formularza zmiany kategorii i oto co zobaczyłem: "Przesłano niepoprawne żądanie. Produkt o podanym ID: 842d4479-6337-4f90-8914-d3fef70f27f4 nie istnieje."

oznacz moderatorów

tymoteuszb
#8 Zapaleniec#

W końcu mi się udało. Allegro zmusza do 3-krotnego poszukiwania produktów z katalogu i dopiero wtedy dodaje nowy produkt. Kiedy człowiek już jest przekonany, że w kółko wpisuje i wypełnia to samo - cały czas bez powodzenia. Bardzo nieprzyjazna klientowi procedura mająca go zniechęcać do sprzedaży.

oznacz moderatorów