anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro uniemożliwia nam sprzedaż - błędne kody EAN

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Zastosowałam coś co Allegro zwie przerwą w sprzedaży, bo poszłam na urlop.

No i po powrocie zaczęły się chody przy wznawiaiu ofert, okazuje się, że firmowe kody EAN nadrukowane na produktach, które do tej pory były ok nagle są niepoprawne.

 

ean.JPG

 Co ja mam z tym zrobić i proszę bez rad: "należy porozmawiać z producentem"

Dotyczy ofert:

12917728091

12917666317

12879271202

12818689676

12772134626

12383579307

tyle na razie  znalazłam, ale im dalej w las tym gorzej

 

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AGLOPRIMA2 od 2 stycznia 2024 roku sprawdzamy, czy dany EAN istnieje w bazie GS1, a jeśli nie blokujemy wystawienie oferty oraz dodanie produktu z tym kodem. Chcemy w ten sposób zapobiegać tworzeniu ofert i produktów z błędnymi kodami EAN, dlatego sprawdzamy je podczas procesu wystawiania oferty oraz dodawania produktu oraz podczas edycji, a także wznawiania oferty. Informacje na ten temat znajdziesz np. tutaj lub tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PRINSEN
#7 Wielbiciel#

U nas jest podobny problem. Mamy produkty, których producentem jest firma z Grecji i takie kody EAN są na produkcie (np. 5200347220412)

Niestety allegro ich nie uznaje - proszę o informację w jaki sposób w takim razie mamy wystawiać takie oferty?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PRINSEN Te informacje znajdziesz w artykułach podesłanych przez Olę: 

Podaj taki numer EAN (GTIN), który istnieje w bazie GS1. Skontaktuj się z dystrybutorem lub producentem produktu, który sprzedajesz. A jeśli to Ty jesteś producentem i sprzedajesz produkty pod własną marką – kod EAN (GTIN) kupisz od Organizacji GS1.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@PRINSEN  nie liczmy na jakakolwiek pomoc Allegro, oni najwyraźniej mają tylko 1 formatkę odpowiedzi dla maluczkich 😞

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Mam podobny problem, uparli sil na gS1 i każą kupować kody.

oznacz moderatorów

ohayo_pl
#11 Animator#

Po ofercie widać że sobie poradziliście, jak to się skończyło ? Kupiliście EAN ? Producent kupił EAN ?

oznacz moderatorów

PRINSEN
#7 Wielbiciel#

Nie do końca - ten EAN jest z katalogu Allegro, ale jeśli będziemy chcieli coś zmienić w ofercie to pokazuje mi że jest nieprawidłowy.. więc chwilowo zostawiamy tak jak jest 

oznacz moderatorów