anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co znajduje się pod ean

az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  szanowne panie sprawdźcie mi proszę co macie w katalogu pod eanami 
4029164135386 i 7640152095009? i czy macie kraj producenta produktu uwzględniony w bazie?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Hejka @az1rael 🙂 

EAN 4029164135386:  https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/produkt/zglos-blad/05f39e33-aa17-4bbc-a715-2e5029619db4 

EAN 7640152095009: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/produkt/zglos-blad/e9385e22-1b28-45b3-87f6-b708b18fd6f3 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to jeszcze pytanie czy naklejanie na drugi nr eanu naklejki z pierwszym numerem ean jest zgodnie z ustawą w rozumowaniu allegro niezgodnością z umową? inny model czytnika różnica chyba jest w przeznaczeniu na rynek eu i międzynarodowy ergo zainstalowanie polskich aplikacji zamiast od razu odbywa się przez jakiś support z zgłoszeniami mailowymi? to jest model nr 1 PB634-3-WW-B a to model nr 2 PB634-3-WW a gość ma w ofercie totalny bajzel podaje w parametrach model PB634-3-WW, a w opisie ma ean z wersji z PB634-3-WW-B na końcu dla modelu z wersji  z modelu PB634-3-WW. @ko_alka sprawdź mi proszę na jaki ean jest ta oferta https://allegro.pl/oferta/czytnik-e-book-pocketbook-verse-pro-634-16gb-6-czerwony-15314583711?bi_s=i...

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@az1rael z tego co zwraca mi szukajka katalogu Allegro to 7640152095009

Zrzut ekranu_4-4-2024_224220_allegro.pl.jpeg

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AGD-RTV-IT no właśnie a co innego w ofercie w opisie
https://allegro.pl/oferta/czytnik-e-book-pocketbook-verse-pro-634-16gb-6-czerwony-15314583711?bi_s=i... ciekawe na jaki ean jeszcze jest postawiona oferta

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Niestety nie jesteśmy w stanie ustalić, czy drugi kod nakleił producent, czy już potem sprzedawca. Natomiast skierowałam wskazaną ofertę do weryfikacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi a możesz mi powiedzieć na którym eanie postawił tą ofertę co wklejałem?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Kod w parametrach produktu to 7640152095009, natomiast niżej w opisie widniał 4029164135386.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@ko_alka Oszustwo?

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@az1rael katalog GS1 pokazuje oba kody jako wykupione ale nieaktywne. Pierwszy jest na firmę KOMSA AG więc kompletna ściema, drugi na firmę Pocketbook International S.A.. 

Zrzut ekranu_4-4-2024_2290_www.eprodukty.gs1.pl.jpegZrzut ekranu_4-4-2024_221122_www.eprodukty.gs1.pl.jpeg

W pierwszym przypadku są 3 możliwości"

  • sprytny inaczej sprzedawca, chcący ominąć wady i "zalety" produktyzacji;
  • podróbka;
  • wersja na inny rynek.

Niestety polski katalog GS1 nie pokaże (przynajmniej w wersji free), szczegółów produktów z innego rynku niż polski. Musiałbyś poszperać w niemieckim i szwajcarskim odpowiedniku.

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT

 

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka @AGD-RTV-IT wygląda to tak jak na zdjęciu 

1000004862.jpg

 z tym że naklejkę z lewej strony odkleiłem z kodu ean z pudełka czyli prawidłowy ean byl zaklejony naklejką z ean innego modelu 

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@az1rael patrząc na stronę Komsa AG, to kooperują oni z Pocketbook.

Marki i producenci | komsa.com

Zerknij na zakres ich usług:
KOMSA Poland | Dla Dostawców
KOMSA Poland | Dla Klientów

Może być też tak, że dorzucają coś lub zmieniają w oprogramowaniu czytnika i jest to tak naprawdę fizycznie ten sam produkt ze zmianą softu. Mogą też zbierać leżaki magazynowe, towar po zwrotach, odświeżyć i puszczać w ponowny obieg na rynek już pod swoim EAN. Możliwości wytłumaczenia tego pewnie jeszcze trochę można znaleźć. Tu nawet sam sprzedawca może nie wiedzieć o co z tym chodzi. Szczegółów pewnie nie dojdziesz, bo to zawarte jest w umowie między Komsa i Pocketbook. Pewne jest tylko, że Komsa tego nie produkuje, bo produkcją się nie zajmują, szeroko rozumianą dystrybucją, marketingiem i wieloma innymi aspektami okołosprzedażowymi już tak.

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@AGD-RTV-IT z softem masz rację bo z tego co czytałem jeden ma tak oprogramowanie skonfigurowane że polskie legimi pojawia się po 1 aktualizacji samo czyli ma wgrany taki soft że jest od razu kompatybilny na rynek polski a w tym co mam to soft jest taki że o dogranie softu trza się prosić przez serwis i maile od zadu strony i nie wiadomo ile to zajmie do tego jak pewnie zresetuje żona czytnik to wróci do tego skopanego międzynarodowego softu druga rzecz że ktoś nakleił naklejkę z ean z rynku polskiego na właściwy ean międzynarodowy czyli reasumując jakbym się chciał z produktem bawić w aktualizacje to bym sobie świadomie wybrał produkt z modelu PB634-3-WW a nie PB634-3-WW-B bo cena jest w miarę jednakowa a wolę produkt od razu dostosowany do rynku krajowego, nie wnikam kto ten ean przeklejał bo to już jest jazda po bandzie aczkolwiek jutro zadzwonię sobie na serwis producenta i się zapytam czym się modele różnią i czy robią takie wały z naklejkami ean numer już mam

oznacz moderatorów