anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro usuwa aukcje które są kopiowane bez zgody wystawiajacego przez inne konta

phuekojura
#3 Debiutant#

Witam szanowne grono mam pewien problem a mianowicie oferta on nr 15234365456 jest kopią mojej oferty 14424431327 ktoś skopiował wszystko opis zdjęcia podpiął się pod katalog a allegro stwierdziło ze ono nie widzi podobieństw w aukcjach i nie usunie tej aukcji gdzie ktoś skopiował moją aukcje praktycznie 1 do 1 różnica jest tylko taka ze zdjęcie miniaturka to odbicie lustrzane proszę o pomoc oraz podpowiedz gdzie i jak to zgłosić

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Prowizja się liczy.  ale maja ludzie pomysły- lustrzane odbicie!!🤔

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

trendx

firma (38 591 ofert)
 
to grubsza sprawa ...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@phuekojura akceptując regulamin godzisz się na to by inni sprzedawcy twój produkt z katalogu skopiowali nie mogą tego natomiast zrobić poza allegro i np dać twoich zdjęć w swoim sklepie internetowym

oznacz moderatorów

phuekojura
#3 Debiutant#

Czyli regulamin allegro dopuszcza kopiowanie zdjęć i opisu od kogoś innego czyli de fakto kradzież czyjejś pracy i wystawienie tej aukcji u siebie dodatkowo myślę ze dosc ważną informacją jest to że ja jestem producentem i ten konkretny produkt mozna kupic tylko u mnie i nikogo wiecej ma też nadany kod ean 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@phuekojura de facto to to jest tak ty dajesz swoje zdjęcia i opisy allegro do katalogu godząc się z regulaminem a ktoś to sobie od allegro pobiera i wstawia na swojej aukcji czyli nie okrada ciebie a wypożycza od allegro

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@phuekojura zakładam że chińczyki już skopiowały twój produkt?

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

Sprzedawca, który używa Pana zdjęć i opisu musi posiadać ten sam produkt, inaczej nie może wystawiać swoje aukcji z danej pozycji z katalogu.

Jeżeli jest Pan pewien, że sprzedawca nie ma tego samego produktu, to trzeba go zamówić  🙂 (najlepiej z konta kogoś znajomego niepowiązanego z firmą). 

Jeżeli otrzyma Pan produkt inny podobny, założyć dyskusję, że otrzymał Pan podróbkę i chce Pan oryginalne produkt. 

Dobrze jest też, robić zdjęcia swoich produktów z jakąś nalepką swojej marki. Kupić naklejki w drukarni i naklejać 🙂 inaczej z tymi januszami biznesu nie dojdzie się porządku .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@powerr Sugerujesz nabycie u konkurecji produktu by tej konkurencji zaszkodzić z konta znajomego a potem z allegro doszukają się powiązania kont plus czynu nieuczciwej konkurencji i dowalą mu bana na sprzedaż a uokik poprawi... padłem. @phuekojura  allegro nie może interweniować na allegro że on tam ma twoje zdjęcia bo może je mieć, nie może mieć w swoim sklepie prywatnym ale wyegzekwowanie tego to twoja sprawa i akcje w rodzaju wezwania przedsądowego do usunięcia czy zlożenia pozwy z powództwa cywilnego..

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

Jeżeli zamówię coś u konkurencji nawet w celu sprawdzenia produktu, to co w tym jest zabronionego ? Jeżeli otrzymasz produkt, niezgodny z opisem czy zdjęciem, to co jest zabronionego w domaganiu się z tego tytułu wyjaśnień oraz otrzymania prawidłowego produktu czy zwrotu ?

Co jest w tym nieuczciwego ? W jaki sposób możesz komuś zaszkodzić, jeżeli otrzymujesz produkt, który oferuje sprzedawca ? 

Nieuczciwą konkurencją, to jest, znalezienie popularnej aukcji z podobnym produktem, użycie zdjęć i opisu z tej aukcji świadomie twierdząc, że sprzedaje się ten produkt, a fizycznie wysyłając coś podobnego. Od tego można paść, i narazić się na konsekwencje. 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@powerr regulamin allegro zafałszowywanie systemu oceny to raz dwa dział bezpieczeństwa wykazuje powiązanie twojego konta firmowego z tym zakupowym i zrobią bana na oba

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

ale kto mówi o wystawianiu fałszywych ocen ? przecież nie chodzi o kupienie czegoś i wystawienie fałszywej opinii produktu, tu nawet nie chodzi o wystawianie jakiejkolwiek opinii. Kupujesz coś na aukcji i chcesz otrzymać, to co jest zaoferowane w opisie i przedstawione na zdjęciu, w czym widzisz czyn zabroniony czy nielegalny ? i za co ten ban miałby być ?

A ty wiesz, że więksi przedawcy zamawiają tak u konkurencji podobne produkty, sondując jak mogą zoptymalizować sprzedaż swojego produktu ? 

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

"i np dać twoich zdjęć w swoim sklepie internetowym" niestety to też nie prawda. Moje zdjęcia zostały użyte na aukcjach przez inny sklep i tutaj nie mam problemu, ale ten sprzedawca zapisał zdjęcia i użył ich w swoim sklepie internetowym ... po zgłoszeniu allegro nie widzi problemu .... nawet nie mogę otrzymać informacji, czy allegro otrzymując prawa do moich zdjęć przekazało je innemu podmiotowi (sprzedawcy, który ich użył).

 

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@phuekojura  w katalogu Allegro ten Twój produkt wygląda inaczej niż w Twojej ofercie. W katalogu jest tylko sześć zdjęć i jest inny układ opisu oferty. Firma która skopiowała Twoją ofertę nie pobrała jej z katalogu, tylko bezpośrednio z Twojej oferty, a to nie jest dozwolone, przynajmniej tak mi się wydaje, zwróć na to uwagę w zgłoszeniu do Allegro.

Inny użytkownik może skopiować produkt z katalogu używając przycisku 'dodaj zdjęcia i opis z katalogu', nie może kopiować zdjęć i opisu bezpośrednio z oferty innego użytkownika. Nie może wykorzystywać w swojej ofercie zdjęć i opisu innego użytkownika, których nie ma w katalogu. Czy nie tak to działa? Prosimy o wypowiedź Allegro @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów