anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę skonfigurować, aby podatek był dodawany do aktualnej ceny, a nie od niej obliczany?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:114470281
#3 Debiutant#

Witam. Jak mogę skonfigurować podatek, aby był dodawany do aktualnej ceny, a nie wyliczany z niej?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:114470281  piszesz o Vat co wylicza przy dodawaniu produktu ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:114470281
#3 Debiutant#

Tak, potrzebuję, aby na przykład, jeśli produkt kosztuje 100 zł, a VAT wynosi 8%, to cena będzie wyświetlana jako 108 zł.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:114470281 Wpisz 108 zł i wyjdzie Ci netto 100 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:114470281
#3 Debiutant#

To nie jest rozwiązanie. Mam 4000 produktów, a ceny są aktualizowane co 24 godziny. Ręczna aktualizacja nie wchodzi w grę.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:114470281 ciężko było napisać od razu o co chodzi 😞 jak masz ceny brutto w ofercie, zaznaczasz wszystkie i na dole edytuj i opcje faktury i stawki i będzie podawać w ofercie netto 100 zł i brutto 108 zł 

jjj.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  zdaje sie że nie o to chodzi.  @Client:114470281  chce wpisywać ceny netto tak aby system allegro sam wyliczał cene brutto. W zakładce którą podałeś system robi odwrotnie to znaczy sprzedający podaje cene brutto i stawke vat a system wylicza jako dodatkową cene netto.

Zdaje sie ze póki co allegro jest portalem z przeznaczeniem dla sprzedaży dla konsumenta i tutaj prawo jest jasne. Sprzedający ma podawać cene brutto. Zdaje sie że w tej sytuacji nie ma takiego formularza w allegro jak na platformach B2B tzn cena netto jako cena podstawowa.

Zdaje sie że jedynym wyjsciem jest takie ustwienie Twojego programu do aktualizaji cen aby cena którą zaciąga allegro była ceną brutto. Obstawiam że zmian trzeba dokonac w oprogramowaniu z którego pobierana jest cena a nie w samym allegro.

oznacz moderatorów
Client:114470281
#3 Debiutant#

Zrozumiałem, dzięki.

oznacz moderatorów