anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Notoryczne odłączanie produktów od katalogu

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Wymagacie połączenia produktów z katalogiem. Wszystkie wymagane produkty miałem połączone z katalogiem. Od pewnego czasu odłączacie mi część produktów od katalogu (np. 13721539697, 14078753503, 10834629255, 10834681682, 12391759278, 12391794116, 11157011670, itd). Robię połącz ponownie - nie mam informacji o brakujących danych, a podane parametry są prawidłowe. Otrzymuję odpowiedź, dodanie zakończyło się sukcesem, niepołączonych zero. Następnego dnia - odłączenie tych samych ofert. BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Rozumiem że w przypadku telewizorów, telefonów, markowych butów itd, wszystko działa, ale są też produkty niszowe a wszystkich wrzuciliście do jednego worka. Jestem jedynym producentem i sprzedawcą tych produktów, więc w 100% sam tworzę nowe pozycje w katalogu i są to jednostkowe pozycje.

Nie wiem w czym leży problem - skoro stawiacie wymóg obowiązkowy, wypadałoby poświęcić temu trochę zainteresowania, żeby działało jak należy. Ja nie dostaję żadnego komentarza co jest przyczyną odłączenia i jak go rozwiązać.

Proszę o rozwiązanie sytuacji, bo taka codzienna przepychanka jest bez sensu. Zgłaszałem problem już wielokrotnie, ale problem dalej jest nierozwiązany.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@papier_czerpany Cześć. 🙂 Oferty zostały odłączone od produktu, ponieważ produkt został usunięty z Katalogu Allegro ze względu na brak uzupełnionych obowiązkowych danych (EAN). 

Stwórz prawidłowo produkty w Katalogu, uzupełnij dane i wtedy połącz do niego swoje oferty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

To nie jest przyczyna. Wszystkie moje produkty mają uzupełniony kod EAN od samego początku kiedy było to wymagane, oraz wszystkie parametry.

np.:

12035292799 = EAN 6098307210851
12035262363 = EAN 6098307210844
12035189815 = EAN 6098307210837
itd.  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@papier_czerpany w naszym Katalogu nie ma produktów z podanymi wyżej kodami EAN. Nie było ich również w usuniętych niekompletnych produktach, od których zostały odłączone. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

papier_czerpany
#9 Pomysłodawca#

No jak nie ma EAN jak są 🙂 w załączeniu zdjęcie.

Jeśli produktów nie ma w katalogu, to dlaczego jak robię połącz to mam odpowiedź "połączono prawidłowo"? Nie widzi Pani obecnie produktów w katalogu, bo jak pisałem, jestem jedynym sprzedawcą moich produktów, więc jeżeli JEDEN wystawiony Produkt X zostanie odpięty od katalogu to również  wasz katalog staje się pusty. 

Na przykład produkt: ""papier ręcznie czerpany A3 - biały BAWEŁNA NOWOŚĆ!", numer aukcji 13721498053, EAN: 6098307210004 jest połączony z katalogiem jako "Papier ozdobny Papiernia PB01A3 A3 biały" i szukając po takim kodzie produktu lub EAN znajdzie Pani tylko JEDNĄ moją aukcję. W przypadku odłączenia, produktów w waszym katalogu nie będzie. 

PS. Jeśli dodaję do katalogu "hurtowo" mam okienko "Oferta została połączona z Katalogiem" i w edycji aukcji widzę że jest połączony (chociaż za chwilę go odpinacie) Jeśli wejdę w EDYTUJ mam wykrzyknik że "W tej kategorii wymagamy, aby oferty były połączone z Katalogiem produktów Allegro." naciskam "WYBIERZ PRODUKT Z KATALOGU", dalej mam"Brak produktów w ofercie" i "KONTYNUUJ BEZ PRODUKTU" i produkt nie wchodzi. Nie mam opcji dodaj nowy produkt.

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@papier_czerpany Na zrzucie widać parametry wprowadzone w ofercie, a nie w produktach. Skonsultuję z odpowiednim zespołem, dlaczego EAN nie został zaciągnięty do parametrów produktu i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@papier_czerpany Proszę jeszcze o informację, w jaki sposób wnioskowałeś o kody EAN? Ponieważ nie mogę ich zlokalizować w wyszukiwarce GS1

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

PixuShop
#8 Zapaleniec#

Mam dokładnie ten sam problem. Kody zakupione na https://gs1pl.org/ a gdy szukam swojego kodu poprzez https://www.eprodukty.gs1.pl/catalog również go tam nie ma. Co za tym idzie allegro odłącza mi aukcje od katalogu.

oznacz moderatorów

Rootsey
#7 Wielbiciel#

Jako Polski sprzedawca nie jesteśmy w stanie wystawić na aukcji towaru bez EAN. Czy dobrze widzę, że natomiast Chińscy sprzedawcy mogą to robić bez umiaru? Czy mamy do czynienia z podwójnymi standardami i dyskryminacją jednych grup sprzedawców gloryfikując inne? Przykład oferty chińskiej: Numer oferty: 14739787926 . Proszę o odpowiedź czy dobrze to rozumiem?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Rootsey Wskazana oferta jest podpięta pod produkt z kodem EAN 

ko_alka_0-1703083070536.png

Katalog produktów Allegro obowiązuje wszystkich sprzedających. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Rootsey
#7 Wielbiciel#

W takim razie jak możemy sprawdzić podpięcie konkretnego produktu pod produkt z kodem EAN?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Rootsey Połączenie z produktem w Katalogu widzisz w ofercie. Parametry w Katalogu możesz sprawdzić np. za pomocą formularza zgłoś błąd w produkcie: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/produkt/zglos-blad/05cbcf3b-7e66-4956-a140-f3c9f4cd4047 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 

ko_alka_0-1703084193190.png

I standardowo — jeśli jakaś oferta wzbudza Wasze podejrzenia, to zgłaszajcie to: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Rootsey
#7 Wielbiciel#

Rootsey_0-1703085081023.png

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Rootsey W tym poście Ola opisała jak najszybciej sprawdzić parametry, w tym kod EAN produktu, z którym powiązana jest oferta.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Rootsey
#7 Wielbiciel#

Proszę wskazać w jaki sposób na tej konkretnej aukcji sprawdzić kod EAN.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Rootsey musisz zacząć wystawiać produkt wpisując nazwę wywali wtedy dane z katalogu 😄

https://www.gs1.org/services/verified-by-gs1/results?gtin=0882621479485

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@papier_czerpany ale te kody to są Mauritiusa 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów