anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z wielowariantowością i katalogiem produktów

SigmaAZ
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

dla przykładu w ofercie mamy ten sam model spodni w wielu kolorach i rozmiarach, w tej chwili jest to dokładnie 77 aukcji które powinny być widoczne w jednej ofercie ale są widoczne tylko 2 kolory w zaledwie 5 rozmiarach. Rozumiem, że aby oferta poprawnie się wyświetlała musi mieć te same parametry i zdjęcia ale jest to nie do zrobienia ponieważ wiążąc produkt z Waszym katalogiem system sam zmienia niektóre parametry na przykład płeć w niektórych ofertach jest jako unisex w innych mężczyźni a jeszcze innych jest nieokreślony co powoduje odłączenie danego wariantu od oferty wielowariantowej, poza tym ta marka nie zezwala na używanie swoich zdjęć i w związku z tym każdy sprzedający ma swoje zdjęcia tych produktów, co za tym idzie różnią się one od siebie. Problemem jest też EAN którego producent nie określa i zauważyłem, że każdy ze sprzedających dodaje swój wymyślony numer przez co są sytuacje, że ten sam model z tym samym rozmiarem i kolorem na w Waszym portalu kilka różnych numerów EAN. Ta sama sytuacja dotyczy innych produktów jak szorty, buty, kurtki, bluzy czy koszulki. Wydaje mi się, że najrozsądniejszym wyjściem jest odłączenie wszystkich naszych aukcji od katalogu produktów abyśmy mogli sami je połączyć w oferty wielowariantowe ponieważ w tej chwili ten system katalogu produktów nie działa poprawnie, klienci nie widzą pełnej oferty a sprzedaż spadła w większości aukcji niemalże do zera. Proszę o podpowiedz rozwiązania problemuwielowariantowosc spodnie motion2020.pngwielowariantowosc spodnie motion2020 - 1.png

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@SigmaAZ problemy z wielowariantowością i produktyzacją w modzie trwają już od kilku miesięcy, allegro twierdzi, że cytuję "nie ma problemu". 

oznacz moderatorów

SigmaAZ
#8 Zapaleniec#

@sl-aw-ekproblem pojawił się w momencie wprowadzenia produktyzacji i mam wrażenie że się pogłębia, jest totalny bałagan. A temat już kilku krotnie zgłaszałem do działu technicznego gdzie był poprawiany ale po jakimś czasie znowu wszystko się rozjeżdża.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SigmaAZ skonsultuję z zespołem Twój problem i wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko dostanę odpowiedź. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SigmaAZ
#8 Zapaleniec#

Po prostu odłączcie nasze aukcje od Waszych katalogów bo tworzycie jeden wielki bałagan, modele motion i motion2020 są pomieszane w jednej wielowariantowości, nie których kolorów lub rozmiarów nie da się dodać jako opcji z powodu różnic w parametrach np. płeć. Do tego w Waszych katalogach znajdują się oryginalne zdjęcia pochodzące ze strony producenta a wiem, że on zabrania ich używania - więc są na Waszym portalu nielegalnie ....!

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SigmaAZ wyjaśniam Twoje zgłoszenie z zespołem i żebyśmy mogli coś tutaj poradzić, czy mogę poprosić Cię o przesłanie numerów wszystkich numerów ofert, o których piszesz w tym fragmencie: "w tej chwili jest to dokładnie 77 aukcji które powinny być widoczne w jednej ofercie ale są widoczne tylko 2 kolory w zaledwie 5 rozmiarach"? Możesz podesłać je w pliku na adres spolecznosc@allegro.pl, tylko w treści wiadomości dodaj proszę link do tego wątku. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SigmaAZ
#8 Zapaleniec#

plik został wysłany, zaznaczam że problem dotyczy też innych naszych aukcji....

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SigmaAZ dziękuję, dostałam wiadomość i już działam dalej w Twojej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SigmaAZ przepraszam, że długo to trwało, ale dostałam odpowiedź w sprawie Twojego zgłoszenia, więc przybywam do Ciebie z informacjami i wyjaśnieniem. Niestety nie możemy wyłączyć wariantów w Twoich ofertach, ale zrobiliśmy to co mogliśmy w naszym systemie, aby naprawić w nich błędy. Generalnie ta sytuacja jest spowodowana błędnymi danymi w produktach, które dodajesz do katalogu. Nie wszystkie produkty mają spójne miniatury, część ma znaki wodne na zdjęciach, a inne mają albo fikcyjne kody EAN albo kody od innych produktów. Jeśli w przyszłości będziesz dodawał produkty do katalogu w ten sposób to problem niestety nadal będzie się występował. To co mogę Ci zarekomendować w tej chwili to gdy dodajesz produkty do katalogu, powinieneś przede wszystkich dodawać prawidłowe dane, a w sytuacji, gdy produkt jest już w katalogu i widzisz w nim błędy zawsze możesz zgłosić go do nas przez formularz "zgłoś błąd w produkcie". Jeśli chodzi natomiast o zasady dotyczące zdjęć, koniecznie przeczytaj proszę ten artykuł: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zasady-dotyczace-zdjec-produktow-Wv1Y6GOgkun 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Alegoria24_pl
#9 Pomysłodawca#

Potwierdzam, totalny chaos, warianty wyświetlają się losowo, zgłoszenia i próby poprawienia katalogu nic nie dają. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Alegoria24_pl Odpisałam Ci już w innym wątku i tam też udzielę odpowiedzi, gdy uzyskam odpowiedź, w sprawie ofert wielowariantowych. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów