anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pytania dotyczące bubla, jakim jest katalog

Methrylis
#13 Ambasador#

1. Czy allegro przestanie kiedyś odpinać produkty z katalogu i przenosić je do kategorii z tyłka? XD Już któryś raz męczę się z jedną serwetką i co ją z katalogiem połączę, to jakieś drugie allegro twierdzi inaczej i mi ją odpina.

Szczegóły: 

nr oferty: 10914167476

ean: 5902230791268

kategoria z katalogu: Allegro > Dziecko > Okazje, przyjęcia > Dekoracje i gadżety > Serwetki

kategoria, do której wrzuca ją automat: Chrzest > Okazje, przyjęcia > Dodatki > Pozostałe

W ogóle, jaki jest sens tego automatu, jeśli on działa w zupełnej sprzeczności z tą waszą cudowną ideą łączenia z katalogiem? My się siłujemy, żeby sprostać tym waszym oczekiwaniom z kosmosu, ale co z tego, jak samo allegro podkłada nam kłody pod nogi tym śmiesznym automatem? Możecie się, do diabła, zdecydować, czy to my mamy odwalać całą robotę, czy jednak jakiś automacik będzie się nam wchrzaniał i nam mieszał zamiast pomóc? 

PS tak, zgłaszam błędy w katalogu, idzie tego kilkanaście dziennie, bo po jakimś czasie zwyczajnie opadam z sił i ochoty. Ale co to ma dać, jak automat i tak wie lepiej?

 

2. Ani @k_owczarek1 ani  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  nie odpowiedzieli mi na to pytanie w komentarzu, więc spróbuję tutaj. Pytanie dotyczy naszego ulubionego tematu, czyli łączenia w 100% z katalogiem, co wchodzi od 1 sierpnia. A więc: co ze Sprzedawcami, którzy wystawiają oferty przez API? Za każdym razem, gdy pada pytanie o to łączenie w 100%, bronicie się, że te 100% dotyczy tylko wystawiania nowych ofert. W porządku, to nawet spoko, że powinno się na bieżąco łączyć oferty z katalogiem. Tylko w przypadku API jest problem: przy wystawianiu MUSIMY mieć połączony wymagany procent ofert z katalogiem, aby móc cokolwiek wystawić. Więc, jak teraz jest wymóg 50%, a mam 49%, to nie mogę nic zrobić. Ani edytować - bo ogranicza mnie 12h od wystawienia - ani wystawić, bo pojawia się komunikat, że mam niewystarczającą ilość połączonych ofert. Przy 50% dało się to jakoś wyklikać, ale teraz mi mówicie, że wymagacie 100%. I co wtedy? Nie zostawiliście żadnego wentyla bezpieczeństwa chociażby w postaci wolnych 10%, co oznacza, że w przypadku niespełnienia tych 100%, pozostaję bezradna i nic nie będę mogła wystawić. I co wtedy? Przecież tego w żaden sposób nie da się naprawić! Zostaje tylko zamykanie całego katalogu i otwieranie go od nowa, ale chyba nikt tu nie zdaje sobie sprawy, jak cholernie to czasochłonne. Zwłaszcza jak mowa nie o dziesiątkach, a tysiącach ofert.

 

Więc pytam. Jaką macie złotą radę dla osób, które korzystają z API? 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Dołączam się do pytania,

towar D41743C ean 8430320129211 - zestaw naprawczy zacisku hamulcowego znajduje się obecnie w kategorii SKRZYNIE BIEGÓW (!!!) -> zestawy naprawcze.

Zgłosić zmianę kategorii się nie da bo

Przesłano niepoprawne żądanie. Dane o produkcie dostarczone przez dostawcę TECDOC nie mogą być modyfikowane

Cyrk na kółkach.

Nie dam rady przypisać towaru do mojej oferty bo kategoria jest inna a nie będę robił oferty w złej kategorii!

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Już chciałem pisać o ręcznym wygaszaniu aukcji a spojrzałem na nick... 😄

Z tą serwetką to niezłe jaja. Ciekawe na ile ten automat jest zrobiony, żeby umyślnie wyrzucać oferty do Pozostałe w celu podniesienia prowizji ze sprzedaży... 😃

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 no właśnie, cwaniaki. A co do wygaszania, to tak, ja to wiem, ty też to wiesz. Ale ja się domagam oficjalnej odpowiedzi, jak ONI to widzą i co ICH zdaniem powinniśmy zrobić. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Methrylis @Client:94057046  

To przerzucanie produktów do kategorii "pozostałe" to już jest tak bezczelne, że słów brakuje.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

Ale jest mi szalenie miło, że po raz któryś zostałam zignorowana z moim pytaniem o API. Czyżby pytanie było na tyle niewygodne? Czyżby allegro nie miało na to żadnej odpowiedzi poza: "No tak, jesteście w czarnej rzyci, i co nam zrobicie"? A więc serio zabieracie się za coś, czego aż do tego stopnia nie dopracowaliście?

Miło. Fajnie. Bardzo przyjemnie.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Methrylis, jeśli chodzi o sprawę nr 1, nasza zmiana kategorii wynika z tego, że pod tym EAN-em istnieje produkt właśnie z frazą "chrzest święty" w nazwie. Dokładnie brzmi ona "Serwetki Party Deco chrzest święty 33 cm srebrne".

Natomiast udało nam się przenieść ofertę do proponowanej przez Ciebie kategorii i nie powinna ona być już przerzucana do kategorii Pozostałe.

Wrócimy do Ciebie z odpowiedzią w sprawie nr 2. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mr_oma Przenosząc komuś aukcje do innej kategorii ,gdzie są większe koszty obsługi należało by spytać sprzedawcę czy zgadza się na ponoszenie większych opłat z tytułu prowizji . Czy sprzedawcy są o tym informowani?  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety z tego co kojarzę to wysyłają maila z informacją 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@kostas11 wysyłają maila o tym, że już przenieśli, a nie że zamierzają to zrobić. Poza tym, te maile też przychodzą bardzo losowo i o niektórych ofertach faktycznie informują [chociaż stawiają cię już przed faktem dokonanym], a o innych nie i sam się domyślaj, czy, co i kiedy zostało odpięte i przeniesione.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

W książkach to jest najczęściej tak, że przy wystawianiu od nowa czy wznawianiu jest informacja, że kategoria oferty nie pasuje co kategorii produktu i trzeba ręcznie zmieniać.  I wtedy cyk, książkę o bieganiu z poprawnej kategorii " bieganie, marsz" muszę przerzucić do "pozostałe" bo inaczej nie wystawię. I ponoć wcale nie chodzi o wyższą prowizję 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

😮 poważnie? To już serio jest bezczelność, bo to jest dosłownie wymuszanie, by wrzucić produkt do "pozostałych" i doić prowizję. A w mailach informujących o przenosinach do innych kategorii tak się chwalą, że produkt w kategorii XXX ma niższą prowizję od sprzedaży. To ciekawe, cholibka, dlaczego nie dostałam ŻADNEGO maila o tym, że serwetki przeniesiono do "pozostałych"? Bardzo, bardzo, bardzo ciekawe. 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Methrylis Z jednej strony łatwo korelacyjnie oskarżać o złe intencje... ale widziałem już tyle amatorszczyzny, że nie zdziwiłbym się, gdyby ten system po prostu źle działał. Tutaj się testuje silniki AI NA PRODUKCJI, więc mnie szczerze by to nawet nie zdziwiło. Połowa portalu to jeden wielki test A-B. Nic nie działa jak trzeba. Ale kasa leci, to po co się przejmować? - zapewne pomyślał jakiś menadżer wyższego szczebla

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:94057046 
 Tylko dlaczego ten system zawsze działa na naszą niekorzyść, nigdy odwrotnie? 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

Bo to my, Sprzedawcy, jesteśmy tymi złymi. Jesteśmy Darth Vaderami uniwersum Allegro, jesteśmy podstępnymi Voldemortami żerującymi na pieniądzach biednych klientów, jesteśmy nocą, czarną dziurą, klątwą i diabłem wcielonym.

Dlatego.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg System może działać źle, może być zaprojektowany na działanie na niekorzyść, albo i obie odpowiedzi są poprawne. Niczego nie wykluczam.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:94057046 tego, że allegro robi testy na żywych organizmach - czyli na nas - jestem pewna i do co tego chyba nikt tu nie ma wątpliwości. W ogóle allegro to jest jedna wielka sala szalonego naukowca, gdzie ciągle coś wybucha.

I owszem, łatwo oskarżać, ale różnica jest taka, że ja widzę zalety tego ichniejszego założenia. Bo gdyby system rzeczywiście przenosił oferty do prawidłowych kategorii, to wiele by nam to pomogło. Ale żeby tak było, ten automacik musiałby być w pełni zintegrowany z katalogiem - a najwyraźniej nie jest. A żeby był dobrze zintegrowany z katalogiem, tenże katalog musiałby JAKKOLWIEK działać, a jak wiemy - nie działa wcale. Więc, gdyby to działało dobrze, byłabym zadowolona i pewnie na pierwszym etapie informowania o takim pomyśle, wręcz bym mu kibicowała. Ale nie w takiej formie, kiedy allegro wpadnie na 1/5 pomysłu, od razu go wrzuci w system, a potem zacznie się nad tym zastanawiać i ewentualnie tropić miltum błędów.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11 Może ,ja akurat póki co z tym katalogiem mam spokój bo mnie nie obejmuje .

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mwmonety obawiam się, że najgorsze przed tobą

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Methrylis Co masz na myśli ? I jak sobie wyobrażasz katalogowanie i dawanie kodów przedmiotom które mają po kilkadziesiąt lub kilkaset lat? Jedynie co mi grozi to chyba usunięcie mojej kategorii z allegro jak nie będzie pasować do ich standardów.

oznacz moderatorów