anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Regulamin Allegro pozwala na kopiowanie moich zdjęć, grafik, opisów i recenzji produktów.

Mustardo
#8 Zapaleniec#

Klientka zgłosiła mi, że ktoś podszywa się pod mój sklep (od lat na allegro) i sprzedaje ten sam towar z moim opisem, moimi zdjęciami, moją recenzją i jeszcze z moim logotypem. nazwa sklepu oczywiście inna, ale jest już tak mała, że mało kto patrzy na nazwę sklepu gdzie kupuje. Zgłosiłem na allegro, a oni, że ona tak może robić, bo zgodziłem się na udostępnianie moich logotypów, opisów, recenzji, zdjęć w regulaminie Allegro! Ok, zgodziłem się, na własne potrzeby allegro, do sprawdzania, edytowania, etc. , ale nie na wykorzystywanie przez nieuczciwych sprzedawców, którym się tego nie chce robić. przecież to jawne namawianie do oszustwa. siedzę nad tymi opisami, próbuję produkty, pisze recenzje, siedzę nad fotografiami, a tu jakiś ktoś sobie pobiera w 10 sekund i oczywiście o 99 groszy taniej sprzedaje! allegro na to, że nie muszę przecież sprzedawać u nich...ta ich bezczelność ostatnio zniewala. co się z tym serwisem dzieje?  kuźwa, doszło do tego, że allegro namawia do przestępstw! to jest moja własność i nie zgadzam się na to, żeby leń z ulicy sobie to kopiował. tłumaczę allegro, że gdyby na instagramie, facebooku ktoś się podszył pod kogoś innego i sprzedawał towary, to zaraz by wyleciał, tak działają uczciwe serwisy (może nie będzie uczciwsze). ktoś ma podobne przykłady? mój znajomy prawnik twierdzi, że to niemożliwe, żeby na takie coś zezwolili, to łamanie prawa europejskiego, krajowego, zapis w regulaminie jest abuzywny. tylko prawnik nie wie, że Allegro ma lepszych prawników 🙂 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Masz racje ,takie przyzwalanie nie powinno mieć miejsca ale allegro uznaje tylko zasady zawarte w swoim regulaminie . Każdy dobry sprzedawca na tym traci ,bo nie dość że ktoś zabiera jego wypracowane opisy i zdjęcia to również może popsuć opinie o produkcie jak jego okażą się gorszej jakości. Coraz częściej sprzedawcy np. z Chin klonują od wybranych sklepów ich towar i wciskają swoje produkty podpinając się i wykorzystując opracowane opisy. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To jest standard tylko do tej pory jakoś nikt ich o bańkę czy dwie nie pozwał @Mustardo 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Znajomemu możesz pokazać któryś z 1000ca tematów tu na forum. A co do prawa to na innym portalu jako nowemu użytkownikowi już 2x po godzinie zdjęli mi oferty za kradzież zdjęć z innych portali. Najśmieszniejsze jest to, że to były moje własne zdjęcia stąd. Więc jak się chce to można... Baaa raz zrobiłam nowe fotki na innym tle i wrzuciłam, a i tak mi zdjęli. Wystarczyło wrzucić kilka takich samych przedmiotów...  A allegro jak to allegro prawa ma własne...

oznacz moderatorów