anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Status zamówienia: Wróciła do nadawcy

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

dzień dobry

Zupełnie przypadkowo zobaczyłem, że jedno z moich zamówień ma komentarz Status zamówienia: Wróciła do nadawcy.

Nie dostałem żadnej informacji mailowej/systemowej, że coś takiego się stało. Nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić, by wszystko było zgodnie z zasadami. 

Pozdrawiam

Marek Cz

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

Sprawdź sms, musiałeś mieć jakieś info, lub ją skasowałeś przy okazji innych zamówień.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Albo przegapiłeś meila albo nadawca lub sam podałeś błędny adres odbioru. Jaka była forma dostawy?

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Allegro one box. Adres poprawny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Widze że popełniłeś błąd, wiesz już jaki?

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Nie wiem. Prosiłbym o jakąś pomoc. Nie widzę w spamie żadnej wiadomości ani w koszu. Osoba nie odpowiada. A jeszcze jedno - była prośba o wspólną wysyłkę. Wybrałem z listy - Allegro One Box, koszt: 9,99 zł.. Wydrukowałem etykietę, wysłałem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odznaczyłeś rozwiązanie o popełnieniu błędu! dlatego pytam jaki błąd?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mczerwinski3 Od kogo zakup od firmy czy prywatnego?

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Ja sprzedawałem produkt. Osoba ode mnie kupująca poprosiła o połączenie w wysyłce trzech produktów. Wybrałem domyślą opcję, kupujący poprosił o zmianę, ponieważ twierdził, że ma jakiś problem. zmieniłem na Allegro One Box. Została dokonana transakcja, wygenerowałem etykietę, nakleiłem, wysłałem. 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

OK. jesteś prywatnym sprzedającym? wysłałeś -wstawiłeś na czacie nr przesyłki do kupującego? poinformowałeś go o tym?

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Tak, jestem prywatnym sprzedającym. Sprzedałem już trochę produktów, nigdy nie wysyłałem na czacie nr przesyłki, wszystkie były odebrane bez problemu bez tego. I jedna korekta - nie było żadnych komplikacji - nieaktualne stwierdzenie kupujący poprosił o zmianę, ponieważ twierdził, że ma jakiś problem.- to była inna osoba. Powinniśmy te numery wysyłać?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wstawienie tych nr jest dla ciebie taką gwarancją że wysłałeś w racie pretensji kupującego, teraz pozostaje czekać aż się kupujący odezwie, może ktoś Ciebie wprowadził w błąd z tą zmianą przewoźnika i miejsca dostawy, czekać na odpowiedź kupującego!!

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Rozumiem. 1. Na wszelki wypadek zawsze wysyłać nr przesyłki. 2. Napisałem do kupującego, czekam na odpowiedź.  Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Wszystko jasne. Z mojej strony nie było błędu, kupujący nie odebrał produktu. Ja z tym nie muszę nic robić, może poprosić o ponowną odpłatną wysyłkę.  Dostałem kod ale nie muszę odbierać zwrotu, trafi do sortowni i Allegro będzie próbowało się z nami skontaktować żeby transakcja doszła do skutku. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No widzisz a odznaczyłeś takie rozwiązanie!

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

To moje pierwsze kroki na czacie. "Oznacz moderatorów" nie było dla mnie oczywistą informacją. Moja pomyłka. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze możesz to poprawić zmienić, itd.🤗 Ale nr przesyłki na czacie to nie tu na forum tylko w ofercie, masz tam czat z kupującym i tam wstawiasz nr przesyłki.

oznacz moderatorów

mczerwinski3
#8 Zapaleniec#

Gdzie mam pytać, kogo, w jaki sposób? Prosiłbym o jakąś pomoc. Przyjąłem do wiadomości, że coś zrobiłem niewłaściwie ale nie wiem, co. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mczerwinski3  Umiesz odpisać na to pytanie? Od kogo zakup od firmy czy prywatnego?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Przecież OP  napisał, że sprzedawał jako osoba prywatna. A to czy sprzedawca wcześniej kupił towar od osoby prywatnej czy firmy nie ma najmniejszego znaczenia dla dalszej sprzedaży (bo to są dwie odrębne transacje, pomiędzy którymi mogą nawet minąć lata).

oznacz moderatorów