anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szykuje się nowy, zaskakujący parametr w książkach

daniel_net_pl
#11 Animator#

Najpierw Allegro uraczyło nas w kategorii płyty kompaktowe nośnikiem o nazwie książka (próbowałem kilka książek włożyć do czytnika, ale nie zmieściły się), a teraz szykują rzecz odwrotną, czyli nośnik w książkach. Zapewne takim nośnikiem będzie dla nich płyta CD, papirus, tabliczka gliniana, karton, papier (ale który, bo już w komiksach był przedsmak), karton, tkanina, plastik (np. książeczki kąpielowe). Niedługo, żeby znaleźć polską papierową książkę to z kwadrans się naklikamy, żeby wyłapać właściwe parametry, zanim pojawi się lista tytułów.  Podkreślam polską, bo zaczął się właśnie bałagan, w związku z likwidacją kategorii książki obcojęzyczne i wymieszaniu obcych tytułów z polskimi.

Schowek01.jpg

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

krejzole
#14 Krzewiciel#

Niedługo startuje nowa platforma, jako klient wiążę z nią duże nadzieje. Może tam będzie normalna wyszukiwarka. Sprawdzimy - zobaczymy.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Mam ochotę napisać kilka linijek "hahaha" bo inna odpowiedź mi do głowy nie przychodzi. Tu się nie da miło odpisać na takie coś…. A ja dzisiaj walczę z niewznawiającymi się winylami i kurczę już kilka musiałam odpinać od katalogu i podpinać od nowa do tego samego katalogu, bo inaczej się  nie dają wystawić….

oznacz moderatorów

dorjabbis
#9 Pomysłodawca#

Szanowni Państwo admini, kierownictwo, dyrektorstwo, managerostwo, prezesostwo, udziałowcy i właściciele tej najpopularniejszej i najdroższej mojemu sercu i kieszeni platformy do wydawania ok 40 % zarobionej tu kasy.

Co to jest za nowy obowiązkowy parametr: nośnik? Chodzi o książki które tu wystawiam tylko i wyłącznie papierowe.

Przed chwilą ponawiałam 13 zakończonych nie sprzedanych aukcji. na 13 - 10 się ponowiło a przy 3 pojawił się uzupełnij parametr: nośnik. Co ciekawe przy edytowaniu był ten nośnik zaznaczony ale musiałam ręcznie ponowić tą aukcję.

Wystawiam na jednym z kont tylko ok 4 000 aukcji. Po zakończeniu ich ręcznie mam ponawiać z powodu nośnika?

Który taki wyrywny był by wprowadzić do książek parametr nośnik? Czy komuś się nudziło albo musiał się wykazać by premię dostać za wykonany plan wprowadzonych bzdur?

Potrafię zrozumieć głupi komunikat:

"Allegro Smart! to świetny sposób na zwiększanie sprzedaży. Korzysta z niego ponad 5 milionów kupujących, którzy kupują średnio 2,5 razy więcej niż kupujący bez Smart! Jednak koszty dostaw, które ponosimy, wzrosły w ubiegłym roku o ponad 40% – do prawie 1,8 mld zł. Dlatego też musimy zwiększyć Twój udział w finansowaniu tej usługi. " - zacisnę pasa.

Ale po co wprowadzać debilne nośniki do papierowych książek????

Czy ktoś kto zatwierdzał zastanowił się nad tym czy wzorem piórnika podpisał co mu pod nos podali?

I jeszcze: jaki kolejny parametr wymyślicie dla książek? Zabarwienie kartek? Czy drewno do produkcji papieru drukowanej książki było sezonowane czy też z makulatury? Czy druk był z atramentu ekologicznego czy syntetycznego? Ile razy książka była czytana czy tylko była ozdobą na półce? Czy sprzedający to pierwszy właściciel czy drugi czy trzeci?

Z niecierpliwością oczekuję na kolejną bzdurną ankietę a jeszcze bardziej na sensowną odpowiedź adminów.

Oczywiście jeśli któraś z szanownych pań / panów pochyli się nad tym niszowym tematem i w sposób zrozumiały i inteligentny raczy odpowiedzieć.

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@daniel_net_pl @dorjabbis @AnnaG-Antyki @krejzole 

Zdajemy sobie sprawę, że parametr może się w pierwszej chwili wydawać zaskakujący.

Jednocześnie warto pamiętać, że na Allegro są dostępne ebooki i audiobooki. Wystawiając książki elektroniczne również należy podać informacje dotyczące nośnika. Określanie go w przypadku tradycyjnych książek ma sens w kontekście budowania struktury całej kategorii Książki i Komiksy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

dorjabbis
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję Natalia za odpowiedź.

Przetestowałam ponowienie 1400 zakończonych niesprzedanych aukcji - żadna się nie wysypała.

Uważam temat za zakończony

 Dorota

oznacz moderatorów

KsiegarniaDANIEL
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego wprowadzacie coś, co nie jest dopracowane?schowek01.jpg

oznacz moderatorów

KsiegarniaDANIEL
#9 Pomysłodawca#

Podsumowując, dla kategorii Książki jest narzucony nowy parametr „książka papierowa”, ale w niektórych podkategoriach można wybrać, że ksiązka papierowa jest z plastiku albo tkaniny. Taka to logika Allegro, mniej więcej jak z sortowaniem po wartości liczbowej (cena), ale Allegro wyjaśnia, że jednak to nie jest sortowanie po cenie, tylko po innego rodzaju trafności. W sumie kto im zabroni, jak sobie ustalą, że od jutra krowa to jednak koza, to tak wprowadzą i stworzą do tego 5 punktów regulaminu.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Zwolnij ja widziałam" książki papierowe z plastiku". To te dziecięce z markerami wymazywalnymi do malowania xD. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo papier to na pewno nie był ale moje wyrosły już to w rękę nie wezmę żeby obejrzeć.... To może materiałowe też istnieją xD.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@KsiegarniaDANIEL Czy możesz pokazać mi cały zrzut ekranu wraz z numerem tej oferty? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

KsiegarniaDANIEL
#9 Pomysłodawca#

Każda oferta z podkategorii Książki dla dzieci \ Bajki i wierszyki ma parametr materiał.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@KsiegarniaDANIEL abym mogła skonsultować Twoje zgłoszenie, proszę Cię o wskazanie konkretnego przykładu - numeru oferty. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

To nie jest naprawdę mój problem, zrobiłem już za darmo setki zgłoszeń poświęcając mnóstwo cennego czasu na naprawianie bzdur w waszej bazie produktów i potem aktualizowaniu swoich ofert. Jak będę dostawać gratyfikację, to będę wskazywać konkretne przykłady. Poza tym wskazałem już dokładną podkategorię, proszę wejść w edycję oferty wystawionej w tej kategorii, która miała ustawiony parametr, najczęściej papier. Dla mnie parametr nośnik tak w płytach CD/DVD (nośnikiem zawsze jest płyta, a nie opakowanie), jak i w książkach jest absurdalny i nie zamierzam więcej tracić na niego czasu. Była kategoria audiobooki i tak trzeba było zostawić, a nie wprowadzać jakiś nośnik zostawiając przy tym jeszcze do wyboru materiał. 

oznacz moderatorów