anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób sprawdzić czy produkt jest umieszczony w rejestrze Safety Gate?

Rufus-123
#8 Zapaleniec#

W jaki sposób sprawdzić czy produkt jest umieszczony w rejestrze Safety Gate? Usunięto mi kilka produktów jako niebezpieczne, były bowiem umieszczone w rejestrze Safety Gate. Za każdy otrzymałem -80 pkt punktów jakości. Sprzedaż mi przez to spadła. Podczas rozmów z konsultantami na czacie dowiedziałem się że pracownicy allegro maja wewnętrzny system gdzie mogą sprawdzić produkty zakazane. Natomiast sprzedawca ma dostęp jedynie do strony https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts/screen/webReport . Na tej stronie nie działa poprawnie wyszukiwanie po nr EAN, nazwie produktu, brandzie. Prosiłem o instrukcje ale nie dowiedziałem się jak wyszukać produkt. Żaden z moich produktów który został usunięty nie można zlokalizować po nr ean w ramach tego rejestru. Jest to bardzo niesprawiedliwe że produkty są usuwane, sprzedawca jest z automatu karany spadkiem jakości, w konsekwencji spadkiem sprzedaży, zostaje z towarem w który włożył pieniądze, a allegro nie daje żadnego narzędzia aby sprawdzić listę towarów. Rozwiązaniem byłoby udostępnienie takiej listy lub usuwanie produktów całkowicie z katalogu z aletrtem że produkt jest niezgodny z prawem unijnym. Obecny stan rzeczy jak to wygląda to jest całkowicie skandaliczny. Czy jest ktoś kto zna rozwiązanie lub wie jak wyszukiwać produkty zabronione?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rufus-123 podaj proszę przykładowy EAN produktu, który został usunięty. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Rufus-123
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, przykładowy produkt usunięty , to nr EAN: 5906513009880. Konsultant faktycznie wysłał mi link z systemu wewnętrznego allegro że produkt jest zabroniony, natomiast znaleźć samemu bedąc sprzedawcą nie sposób. Jeśli uda się wskazać metodę wyszukania to będę bardzo wdzięczny. Ponieważ wyszukiwarka na stronie nic nie odnajduje

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rufus-123 podejrzewam, że korzystasz z tej szukajki na stronie:

la_nika_0-1721816794841.png


A żeby znaleźć alert dotyczący usuniętego produktu, należy poszukać tego w tym miejscu:

la_nika_1-1721816853731.png

Natomiast rzeczywiście nie znalazłam tego produktu, wody Bi-es 313, czy możesz podać numer zgłoszenia, w którym kontaktowałeś się z naszymi Doradcami w tej sprawie? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Rufus-123
#8 Zapaleniec#

Kontaktowałem się za pośrednictwem chatu z konsultantem, nie wiem czy w tym przypadku jest nr zgłoszenia. Czy można jakoć inaczej zweryfikować sprawę? Nr usuniętej oferty?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rufus-123 numer usuniętej ofert tez będzie okej 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Rufus-123
#8 Zapaleniec#

16110145285

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rufus-123 dziękuję! Okej, niestety wyszukiwarka na stronie nie jest idealna. Widać na stronie tego konkretnego alertu, że aby go wyszukać, konieczne jest wpisanie marki, ale w taki sposób: Bi•es® Niestety nie mamy wpływu na funkcjonowanie tej strony. Nie jesteśmy w stanie stworzyć takiej listy, natomiast przekazałam to zgłoszenie do zespołu, który zajmuje się jakością sprzedaży, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Rufus-123
#8 Zapaleniec#

Nazwy marki mają to do siebie że może być ich różny bardzo nietypowy zapis. Nigdy bym nie wpadł że nazwę tej marki można zapisać jako"Bi•es®". Marka ta nazywa się Bi-Es. Dlatego są kody EAN, standaryzujące którymi posługuje się cały świat. Na podobnej zasadzie również straciłem punkty jakości do kilku innych ofert. Czy  podać pozostałe numery? Czy w ogóle jest szansa uzyskać anulację tych ujemnych punktów? Sprawa weryfikacji w rejestrze Safety Gate jest tak skomplikowana że trzeba być jasnowidzem aby coś znaleźć. Czy w tym przypadku w ogóle jest uzasadnione dawanie tak drastycznych punktów ujemnych jeśli chodzi o jakość? Sprzedawca nie jest w stanie realizując zamówienia doktoryzować się z systemu Safety Gate. Ja poświęciłem na to kilka godzin i nie znalazłem wspomnianych produktów

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rufus-123 nie potrzebuję wszystkich numerów ofert, mam wszystkie informacje i tak jak napisałam, konsultuje to z zespołem jakości. Muszę poprosić Cię o cierpliwość, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Rufus-123
#8 Zapaleniec#

Ok, dziękuję. Zatem czekam na informację. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rufus-123 przykro mi, ale otrzymałam informację, że punkty nie zostaną anulowane. 
Nie mamy wpływu na działanie zewnętrznych serwisów. Dodam, że tylko w przypadku alertu dotyczącego perfum Bi-Es pojawia się problem z wyszukaniem, pozostałe alerty dotyczące produktów w Twoich ofertach można znaleźć po wpisaniu marki na stronie Safety Gate.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Tak z ciekawości - odejmujecie punkty sprzedawcom, za błędne działanie ZEWNĘTRZNEJ strony www? No naprawdę ? @kostas11 @RED @mdrogeria ....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash nie. Odejmujemy punkty sprzedawcom za wystawienie ofert z przedmiotami, które są na liście niebezpiecznych towarów w ramach unijnego systemu Safety Gate. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika widzę ,że został poruszony temat bi-esowskiej wody 313 jako produkt niebezpieczny , podejrzewam ,że problemem jest Butylphenyl Methylpropional bo jeszcze w tym roku poniewierała się na rynku partia zawierająca ten związek i prawdopodobnie uparciuch jeszcze gdzieś znajdzie inne produkty tej firmy z lilialem . Wyjaśnij mi proszę czy to jest tematem wątku ?

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria tak, chodzi o tę wodę i ten alert

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika posiadam tą wodę w sprzedaży , ale nie zawiera w/w substancji i zwracam na to baczną uwagę bo z końcem ub. roku miałem nalot z sanepidu i kontrola odbywała się pod tym kontem , szczególnie byli zainteresowani właśnie produktami Bi-es. Jakie wobec tego kryteria przyjmujecie usuwając ofertę  ,czy mam się czegoś obawiać skoro sam sanepid wynalazł mi na stacjonarnym  tylko 1 dezodorant z naklejką na składzie zasłaniającą rzeczywisty z ową substancją, obyło się bez większych ceregieli bo stwierdzili ,że to ilość śladowa .

oznacz moderatorów

Rufus-123
#8 Zapaleniec#

Więc w tym konktretnym przypadki wody Bi-Es to jest totalnie niesprawiedliwe, ponieważ nie miałem szans odszukać tego alertu. Na stronie Safety Gate zapis nazwy marki był niezgodny z zapisem nadanym przez producenta.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika No niestety, ale tak. Sprzedawca sprawdził, że przedmiotu na tej stronie nie ma. Wystawił. Przedmiot był, ale z winy tej strony żle zapisany. Nie mozna go było znaleźć. Wy odjęliście punkty. Coś przeoczyłem?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika pytanie jakich zadałem tu wiele

jak to się ma do regulaminu allegro?

punkty nie zostaną anulowane. Nie mamy wpływu na działanie zewnętrznych serwisów

rozumiem, że strona Safety Gate jest wymieniona w regulaminie serwisu?

oznacz moderatorów