anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystąpił błąd - Nie możesz wystawić oferty bez powiązanego produktu w tej kategorii.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ZACNYDRUK
#8 Zapaleniec#

Mam problem, dodając kolejny produkt i korzystając z "wystaw podobny" wyświetla mi się komunikat : 

Wystąpił błąd - Nie możesz wystawić oferty bez powiązanego produktu w tej kategorii. Wybierz z katalogu lub utwórz nowy produkt i połącz go ze swoją ofertą. - Problem w tym, że nie mogę wybrać z katalogu produktu, bo to jest mój autorski produkt. Tworzę nowy produkt, ale mimo, że wpisuję wszystkie potrzebne parametry, cały czas wyskakuje mi ten komunikat i nie mogę dodać produktu. Miał ktoś podobny problem? Jak Wam się udało go rozwiązać? Raz dodam 2-3  produkty i później przez kolejnych kilka godzin nie mogłam dodać produktów, następnego dnia dodałam kilka i znowu dalej nie mogłam. Nie chciałabym tworzyć każdej aukcji od początku, wystaw podobne jest wygodnym sposobem, bo mam taki sam projekt każdej aukcji. Pomocy...

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ZACNYDRUK Dodaj proszę zrzuty ekranu kolejno wykonywanych kroków. Zrzuty powinny obejmować cały ekran wraz z paskiem adresowym przeglądarki, datą i godziną. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
ZACNYDRUK
#8 Zapaleniec#

allegro-1.pngallegro-2.pngallegro-3.png

oznacz moderatorów
ZACNYDRUK
#8 Zapaleniec#

allegro-4.pngallegro-5.pngallegro-6.png

oznacz moderatorów
ZACNYDRUK
#8 Zapaleniec#

allegro-7.pngallegro-8.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZACNYDRUK sprawdziłam to i ten produkt został utworzony wczoraj. W przypadku tej kategorii parametry identyfikujące to wysokość i szerokość produktu, ponieważ są one w takim samym rozmiarze, system wymaga połączenia z tamtym produktem. 
Można go wybrać na formularzu wystawiania:

la_nika_0-1711037748972.png

Rozumiem, że są to inne produkty, ponieważ różnią się napisem na kolażu - "Najlepszy Duet Na Świecie", "Mamy siebie, mamy wszystko". 
Czy masz inne oferty z innymi napisami, które chciałbyś, aby były wystawione jako osobne produkty? Czy jest to błąd w produkcie? 
Oferta "Mamy siebie, mamy wszystko" jest połączona z produktem "
Najlepszy Duet Na Świecie".

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ZACNYDRUK
#8 Zapaleniec#

No właśnie to się połączyło, ale ja nie chciałam tego. To jest jedna z wielu takich sytuacji, gdzie mam kolaż zdjęć z innym napisem albo plakat z inną grafiką, inna nazwa, a system nie pozwala mi utworzyć nowego produktu tylko łączy z innym już istniejącym, który wcześniej dodałam, który jest całkiem inny - np. kolaż na roczek dziecka łączy z kolażem miłosnym itp. Albo tak jak wcześniej pisałam nowy plakat chce łączyć z jakimś innym wcześniejszym. To nie są takie same produkty, mają inne obrazki, inne dane do personalizacji, są na inne okazje. Niektóre nowe produkty mogę dodać, a niektóre właśnie mimo że są inne niż wcześniejsze nie chcą się dodać i system chce je podpinać do czegoś albo podepnie i ja nie mogę już z tym nic zrobić. Bez tego błędu byłabym w stanie dodać wszystkie swoje kolaże na różne okazje w ciągu jednego dnia, a przez ten błąd, kolejny dzień się z tym męczę i jestem w stanie dodać tylko kilka, bo zaraz wyskakuje błąd i koniec dodawania. 😕 Poniżej Pan pisał, że też ma ten błąd - możecie przekazać to do działu IT? Do deweloperów? To ewidentnie jest błąd do naprawienia przez IT. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZACNYDRUK ok, rozumiem. Zgłoszę prośbę o dodanie parametru "Nazwa" jako identyfikującego. To powinno rozwiązać ten problem, wrócę z informacjami, gdy tylko otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ZACNYDRUK
#8 Zapaleniec#

Super, dziękuję! Z tego wszystkiego wnioskuję, że system sprawdza obrazek i jeśli np obrazek produktu się pokrywa w 90% i inne parametry typu rozmiar są takie same, to uznaje produkt za taki sam, a są produkty gdy to się właśnie nie sprawdza. Mam do dodania na Allegro w kategorii Zabawne gadżety certyfikaty które też na obrazku będą wyglądać identycznie tylko będą różnić się tekstem -jestem pewna że tutaj również będzie problem z dodawaniem produktu. Dziękuję za interwencję i mam nadzieję że dodanie parametru Nazwa jako identyfikujący też rozwiążę tę sprawę. Miłego wieczoru! 🙂

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZACNYDRUK wracam z odpowiedzią.
Parametr Nazwa został dodany do reguły nazwy, co powinno pomóc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ZACNYDRUK
#8 Zapaleniec#

I teraz działa! Dziękuję za pomoc i rozwiązanie problemu! Pozdrawiam serdecznie. 🙂

oznacz moderatorów
brand2buy
#9 Pomysłodawca#

Od kilku dni mamy ten sam problem.

Przy wystawianiu przez wystaw podobne ,usunięciu produktu i zmienieniu np parametru rozmiar jest ten sam komunikat.

Po chwili juz puszcze i mozna wystawić.

Co sie dzieje?

Zdjęcie WhatsApp 2024-03-21 o 16.03.11_c8dc5ff5.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@brand2buy Musisz podać więcej szczegółów, najlepiej zrzuty formularza wystawiania z widocznymi parametrami, a także kod EAN, na który chcesz utworzyć produkt w Katalogu 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
brand2buy
#9 Pomysłodawca#

Usuwam produkt i zmieniam tylko rozmiar.

Nie dodaje EANów.

Moge wszystko podać w wątku zgłoszeniowym:

40944256" ref:!00D240aE05.!500Ti07NXPB

 

Ale dodam ,że problem wystepuje także przy wystawieniu przez dodaj nowy produkt...

I żeby było zabawniej raz wyswietla sie ten komunikat a chwile póżniej przy wystawianiu przez wystaw podobne z tej samej aukcji da sie już wystawić nową...

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@brand2buy Możesz przesłać zrzuty w korespondencji, chociaż z tego, co rozumiem, próbujesz na jednym kodzie EAN utworzyć kilka rozmiarów produktu — co jest nieprawidłowe. Dla każdego rozmiaru musisz mieć indywidualny numer EAN. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
brand2buy
#9 Pomysłodawca#

W mojej kategorii kody EAN nie są wymagane i nie ma kodu EAN na aukcji z której wystawiam poprzez wystaw podobne.

 

Ale nawet gdy dodaje swoje EAN z produktu także jest ten sam komunikat...

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@brand2buy W kategorii 75994 kod EAN jest wymagany i sprawdzisz to m.in. na liście kategorii z obowiązkowym kodem EAN do pobrania stąd: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/16-pazdziernika-zmienilismy-wymagane-parametry-w-niektorych-kat... 

Dodam, że w produkcie połączonym z ofertą https://allegro.pl/oferta/b-p-c-2-pak-biustonoszy-miekkich-bawelnianych-bez-usztywnien-75b-153405388... jest wprowadzony kod EAN (4005551142571). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
brand2buy
#9 Pomysłodawca#

Clipboard02.jpgNie jest wymagany kod EAN to po pierwsze ( załączam screen)

A po drugie nawet gdy dodawałem kod EAN także komunkat był ten sam.

A po trzecie komunikat występuje w różnych kategoriach ,a żeby było jeszcze śmieszniej to teraz moge wystawić przez wystaw podobne produkt taki sam tylko z innym rozmiarem ....

 

Więc komunikat jakby włącza sie losowo.

 

Co Pani powie na tą aukcje:

https://allegro.pl/oferta/b-p-c-sztruksowa-sukienka-bordo-ze-stretchem-48-15332865891

 

Odłączona od produktu i przy ponownym wystawieniu znów komunikat jaki załączyłem wyżej na screenie.

oznacz moderatorów
brand2buy
#9 Pomysłodawca#

Sprawa zgłoszona pod numerem:

40740757" [ ref:!00D240aE05.!500Ti06uNBO:ref ]

 

Od godz 7 12.03 do godz 15 12.03 nie wznowiło nam się ponad 2000 aukcji.

Nie ma odpowiedzi do dziś.

Prosze o pomoc @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
MichalJarlinski
#8 Zapaleniec#

Ja mam ten sam problem od 16.03.2024 i nikt nie potrafi mi pomóc. Kpina jakaś. Miałem już dwie rozmowy telefoniczne, z trzema osobami pisałem wiadomości. Sprawa wygląda tak, że po paru mailach kontakt się urywa. ostatnią wiadomość wysłałem 18.03.2024 do teraz nie dostałem odpowiedzi. Dzisiaj próbowałem zamówić rozmowę to jest możliwość dopiero za 3 dni. Totalna beznadzieja..

oznacz moderatorów