anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia i opisy aukcji.

rgizara
#9 Pomysłodawca#

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego inny sprzedawca może korzystać bez mojej wiedzy ze zdjęć, które sam zrobiłem. Chodzi o to, że jestem producentem m.in. schodków dla zwierząt i zdjęcia moich produktów, które wystawiam na aukcjach robię sam. Jak wiadomo wymaga to czasu i energii, tymczasem inny sprzedawca po prostu wstawia te zdjęcia na swoich aukcjach. Ma dostęp do gotowych zdjęć i z nich korzysta, nic prostszego! Gdzie tu jest jakaś logika, a co w przypadku gdybym zlecił zrobienie zdjęć profesjonalnej firmie i poniósł konkretne koszty z tym związane?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@rgizara bo się na to zgodziłeś zgodnie z regulaminem który zatwierdziłeś bez czytania 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rgizara
#9 Pomysłodawca#

Ok, rozumiem.

A można się było nie zgodzić?

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Nawet jeśli złodziejowi/złodziejom odmówisz i tak ukradną 😉

*( Wiele waży głos ludu, wielka w nim potęga. Gdy lud nie ma głosu, poznaje się to nawet przy śpiewaniu hymnu)
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@rgizara nie , ale nie musisz dodawać własnych zdjęć do katalogu 

oznacz moderatorów

rgizara
#9 Pomysłodawca#

Zdjęcia są m.in. z pieskiem( moim własnym). Chodzi o to, żeby produkt jakoś się wyróżniał.

Logiki brak i " skazany " na regulamin, który jak chcesz sprzedawać, lub kupować MUSISZ akceptować.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Teraz i to tak bez znaczenia, Allegro wybierze jedyną słuszną ofertę, Twojej nawet sama nie znajdziesz;) Od 1.10.2024 r. zmiana Allegro w A z USA dla wszystkich i na zawsze. 

oznacz moderatorów

rgizara
#9 Pomysłodawca#

Tak już się zorientowałem, że od 1 października szykuje się " dobra zamiana".

Co chwila jesteśmy "uszczęśliwiani" na siłę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rgizara  napisał(a):

Ok, rozumiem.

A można się było nie zgodzić?


Oczywiście, usunąć konto i nie sprzedawać, ja albo biorę zdjęcia z katalogu a jak nie ma to robię telefonem, usuwam tło jednym klikiem i taki badziew dodaje, nie mam zamiaru robić wszystkim dobrze 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rgizara
#9 Pomysłodawca#

Tak, to chyba jedyne wyjście żeby się na przyszłość nie wkurzać.

oznacz moderatorów

ja_Nitka
#10 Popularyzator#

@rgizara zanim wystawisz ofertę której nie ma w katalogu stwórz najpierw produkt dodając tylko jedno zdjęcie - miniaturkę. Dopiero później wystawiaj swoją ofertę łącząc ją z tym produktem. Inni sprzedawcy mogą korzystać tylko z tych zdjęć, które są w katalogu (teoretycznie...).

Możesz zgłosić zmianę do swojego produktu w katalogu, usuwając z niego np. te zdjęcia z Twoim psem, z adnotacją, że zdjęcia są objęte prawami autorskimi (bo nie jest to już zwykłe zdjęcie produktowe samego towaru). Nie wiadomo, czy usuną, ale warto spróbować. Jak nie usuną, możesz jeszcze się odwołać i dodać parę argumentów... paragraf przekazujący Allegro prawa do zdjęć jest tak sprytnie schowany w regulaminie, że można go nie zauważyć ,
poza tym piesek może nie jest tylko Twój własny, ale ma też innych współwłaścicieli, którzy nie wyrazili zgody na wykorzystywanie jego wizerunku przez osoby trzecie .... 😉

oznacz moderatorów

rgizara
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za podpowiedź. Ja już ten temat przerabiałem z konsultantem Allegro powiedział, że taki jest regulamin i kropka. Muszę spróbować, może coś da się jeszcze zrobić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@rgizara Nie, nie można się nie zgodzić, akceptacja regulaminu jest jednoznaczna ze zgodą.

oznacz moderatorów

rgizara
#9 Pomysłodawca#

Mówiąc wprost te wszystkie zmiany są pomału nieakceptowalne, ale przekaz jest jasny - nikt nikogo nie zmusza do sprzedaży na Allegro. Choć z sentymentem wspominam Allegro sprzed 15-lat kiedy zaczynałem tu swoją sprzedaż.

oznacz moderatorów