anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie-przedplata z odbiorem, sprzedawca nie odpowiadal dlugo, nie mial przedmiotow

monikupuje
#2 Obserwator#

Dobry wieczor, 

 

Mam niestety nieciekawa przygode z Allegro Lokalnie.

 

Kupilam 2 przedmioty od tego samego sprzedawcy, krzesla ze stolikiem (ogloszenie 1) i lampe (ogloszenie 2) na licytacji. Rzeczy byly do odbioru osobistego-co mialo sens.

 Zaplacilam z przedplata przez Allegro. Sprzedajaca nie odpowiadala okolo tygodnia ani na wiadomosci na Allegro, ani SMS czy maila. W koncu odebrala telefon, i umowila sie na odbior. Nie wiedziala, ze dostala juz moja oplate, i nie wiedziala za ile sprzedala przedmioty, musialam wysylac screenshoty z zakupu. Pare razy zmieniala tez w ostatniej chwili dzien i czas odbioru.


Dzis przy odbiorze probowala mi wcisnac kompletnie inne krzesla i stolik, mowila ze to, co bylo w ogloszeniu juz sprzedala. Okazalo sie rowniez, ze lampa byla zepsuta i brakowalo jej elementarnej czesci(lancucha, lampa wiszaca) bez ktorej do niczego sie nie nadaje i co nie bylo wspomniane w ogloszeniu. Odmowilam odbioru i poprosilam o zwrot pieniedzy.


Teraz dostalam SMS, w ktorym sprzedajaca pyta o moj numer konta- zamiast zwrocic mi po prostu pieniadze przez Allegro. Odpisalam, zeby zrobila to tak jak w instrukcji Allegro Lokalnie. 

 

Nie wiem, czy mi te pieniadze odda, a cala historia jest bardzo nieprzyjemna i podejrzana- w zadnym wypadku nie chcialabym brac zwrotu pieniedzy poza Allegro, bo pewnie ich nigdy nie odzyskam. Otworzylam juz kilka dni temu dyskusje, czy jest szansa, ze Allegro sie zaangazuje w te sytuacje i dostane zwrot pieniedzy, jest to spora kwota kilkuset zlotych?

Moje drugie pytanie- czy sprzedawca poniesie jakies konsekwencje, ma w ofercie inne ogloszenia, wydaje mi sie bardzo niewiarygodna i powinna byc wzieta pod lupe.

 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@monikupuje Czy poprosiłaś w dyskusji o pomoc naszego pracownika? Jeśli nie, zrób to teraz. Pamiętaj też, że jeżeli sprzedająca nie zwróci Ci wpłaty, możesz skorzystać z rekompensaty w ramach Programu Ochrony Kupujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

monikupuje
#2 Obserwator#

Dziekuje za odpowiedz,  otworzylam dyskusje, ale na razie sa ta automatyczne odpowiedzi Allegro. 

Sprzedawca zapytal mnie teraz przez prywatna wiadomosc na Lokalnie (nie w dyskusji) o numer mojego konta. Czy jest to bezpieczna metoda zwrotu pieniedzy? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musi odpowiedzieć w dyskusji ma 24godz. inaczej narobi sobie kłopotów, tak jest bezpieczna forma i jedna z dwóch jakie są dopuszczone przez Allegro. Podaj mu nr konta bankowego i już.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozumiem z wypowiedzi moderatora ze otworzyłeś dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE tam wszystko opisz dokładnie, sprzedajacy na AL może zwrócić na twoje konto bankowe, to jest zgodne z regulaminem Allegro

oznacz moderatorów