anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zamówienia

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem konsole Xbox Series S na allegro lokalnie i prawdopodobnie zostałem oszukany przez tego sprzedawcę iwona_818. Konsole kupiłem 5 lutego i do dzisiaj nie doszła. Sprzedawca przez pierwsze dni normalnie pisał ale później przestał odpisywać, wpłaciłem na konto które podał 900zl 😞 .Z ciekawostek ma konto na allegro mniej niż miesiąc i odziwo ma dwa komentarze pozytywne 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

A masz zdjęcie tamtego przelewu?

Jest identyczne? 

oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Jestem na allegro 11 lat i pierwszy raz zostałem oszukany, ten typ nie wzbudzał podejrzeń na początku 😞

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Quentin1111 
"Metoda" podobnego ? oszustwa była również przedmiotem innego wątku już kilka miesięcy temu:
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/bezpiecze%C5%84stwo-na-allegro/m-p/275059/...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Ten chłop ma czas na odpowiedź (48h) do 19.02.2022 do godziny 1:00. Jeżeli nie odpisze, allegro podejmie kolejne działania 

 

oznacz moderatorów

Quentin1111
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający się nie odezwał w przeciągu 48h, brak kontaktu od dwóch tygodni 😞

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Quentin1111 jeżeli nie otrzymasz ani towaru ani kasy to pozostaje tylko zgłoszenie na policję.

Te komentarze które ma na tym koncie to mogą być fejkowe komenty. Niby coś tam wystawił i sprzedał ale mogły zrobić to "zaprzyjaźnione" konta tak tylko aby uwierzytelnić jako sprzedawcę.

Jak coś kupuję to zawsze patrzę na komentarze, staż na allegro a także zaproponowaną formę płatności za towar. Dlatego raczej nic wysyłkowo np. na o.lx nie kupię bardzo wartościowego. Większość sprzedający tam nie chce za bardzo po kontakcie w tej sprawie wystawić na allegro co jest dla mnie dość podejrzane.

oznacz moderatorów