anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co ze zwrotem środków w takiej sytuacji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bensonixxx
#8 Zapaleniec#

Opis problemu: Kupiłem voucher GeForce now  ale okazało się,że można go aktywować jedynie kiedy ma się kartę z serii RTX

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
az1rael
#21 Demiurg#

nic zakupy cyfrowe nie podlegają zwrotom, twój błąd i nauczka na przyszłość

oznacz moderatorów
Bensonixxx
#8 Zapaleniec#

Właśnie allegro zmusza sprzedającego do zwrotu środków 🙂 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Bensonixxx nie doczytałem nic w regulaminie o ograniczeniach https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce-now/membership-terms/

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Bensonixxx
#8 Zapaleniec#

jak wpisałem kod wyskoczył komunikat,że muszę mieć kartę z serii RTX.Voucher otrzymał przy zakupie RTX 4070 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

I właśnie dlatego allegro uprawia patologię sprzedawca nie ma obowiązku w ofercie pisac ani regulaminu uslugi ani nie odpowiada za kompatybilność sprzętu kupującego z ofertą

oznacz moderatorów
Bensonixxx
#8 Zapaleniec#

Jaką patologię koleś sprzedawał voucher i sam nie wiedział,jakie są warunki by go wykorzystać.Niczego nie było w opisie.A jak ktoś sprzedaje klucz Cyberpunka na steam?To co wtedy?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Bensonixxx Jeśli ani kupujący ani sprzedający nie znali warunków wykorzystania vouchera to czyja jest wina?

oznacz moderatorów
Bensonixxx
#8 Zapaleniec#

Po wiadomościach z allegro jasno wynika,że sprzedający. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Jakby jeszcze konsultanci w dyskusji mieli jakieś kompetencje i znajomość jakichkolwiek przepisów to mogloby coś z ich pisania wynikać

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Bensonixxx Weź poprawkę, że allegro zawsze (no ok - prawie zawsze) stanie po stronie kupującego, nawet jeśli nie ma racji. Oraz allegro to nie wyrocznia.

Dla mnie sytuacja nie jest taka oczywista.
Skoro ani kupujący ani sprzedający nie znali warunków realizacji vouchera to nie można winić ani jednej ani drugiej strony.

Sprzedający sprzedał ważny voucher (nie musiał znać szczegółów - może np. od kogoś dostał i był mu niepotrzebny zupełnie do niczego)

Kupujący kupił ważny voucher - a że jego sprzęt nie spełnia warunków korzystania z usługi to nie jest wina sprzedającego.


oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell pewny nie jestem ale czy na lokalnie opis w ofercie nie jest wymagany?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Jakie zasady obowiązują sprzedających na Allegro Lokalnie

"Jakie są zasady dotyczące opisu przedmiotu na Allegro Lokalnie

W ogłoszeniu musisz dodać zdjęcie przedmiotu. Opis nie jest obowiązkowy, ale łatwiej sprzedasz przedmiot, jeśli dobrze go opiszesz. Dzięki temu zmniejszysz też liczbę ewentualnych pytań od kupujących."

oznacz moderatorów
Bensonixxx
#8 Zapaleniec#

Witam
Sprzedaje voucher na Geforce now na okres 3 miesięcy
Kod dostaje się przy zakupie kart z serii 40 i jest do wykorzystania do 22.02.2024
Kod jest opłacalny ponieważ na stronie za miesiąc jest 54zł 

Opis produktu

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Nie musiał wiedzieć ważne że voucher nadaje sie do wykorzystania czyli jest legitny i dobry. A że ty sobie kupisz kod steam z grą a masz xboxa i chodzą ci z uslugi xboxlive to ty masz problem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A nie wiedziałeś czy oferta wprowadzała w błąd?

oznacz moderatorów
Bensonixxx
#8 Zapaleniec#

W opisie niczego nie było 

oznacz moderatorów