anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający jest wiarygodny?

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#

Witam. Wygrałem na licytacji allegro lokalne konsole z grami. Podczas opłacania skopiowałem numer rachunkowy sprzedawcy i wrzuciłem w przeglądarkę. Okazało się, że osoba z tego numeru bankowego oszukała wiele osób. I bezkarnie dalej oszukuje. Moglibyście przyjrzeć się tej osobie i anulować moją ofertę. Niżej dam linki i numer rachunkowy do sprawdzenia. Gdyby nie moja ostrożność to straciłbym ponad 670 złotych. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Pozdrawiam

https://allegrolokalnie.pl/oferta/ps2-fat-43-gry-2-pady-karta-pamieci-adapter-hdmii

[edycja]

Numer rachunkowy : 60 1160 2202 0000 0002 3951 8817

https://jakitobank.pl/konto/PL60116022020000000239518817/1#Comments

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Halfrunt
#18 Luminarz#

Skąd masz ten numer konta, przecież w ofercie nie ma go, czy otrzymałaś numer konta od sprzedającego po zakupie? 

Na Allegro płaci się przez Allegro Finanse, a nie bezpośrednio na konto sprzedającego.

oznacz moderatorów

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#

w nocy chciałem opłacić zamówienie.w zasadzie od wykonania przelewu dzielił mnie tylko jeden przycisk..Przypomniało mi się o możliwości sprawdzenia numeru rachunkowego.i gdy to zobaczyłem to od razu napisałem do supportu,ale brak odzewu z ich strony zmusił mnie do napisania tutaj. Skąd wziąłem jego numer rachunkowy? podczas proby przelewu był napisany numer odbiorcy na samej górze.Skopiowałem i wrzuciłem w neta.

oznacz moderatorów

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#

a zostałem w sierpniu oszukany na 620 zł na kierownice logitech i jestem teraz bardziej ostrożniejszy i boje sie zostac znow oszukany i znów zgłaszać sprawe na policji...

oznacz moderatorów

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#

pytanie,czy po 30 dniach zamówienie samo zostanie anulowane i czy wiąże się to z jakimiś konsekwencjami? 

oznacz moderatorów

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#

@mr_oma mogłabyś odpowiedzieć również na to pytanie? 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sebba_galaxy, licytacja na Allegro Lokalnie jest wiążąca. Mówi o tym Regulamin:

4.8. Transakcja (...) w ramach Ogłoszenia z licytacją jest zawarta z momentem upływu czasu przeznaczonego na licytację – z uwzględnieniem możliwości przedłużania tego czasu na zasadach określonych w niniejszym art. 4. – z Użytkownikiem, który w trakcie licytacji złożył najwyższą ofertę.

Jeśli była to transakcja między osobami prywatnymi (C2C), sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia Twojego odstąpienia od umowy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sebba_galaxy, to numer obsługujący Allegro Finanse w banku Millenium. Konto sprzedającego jest w porządku. 🙂

 

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#

czy działa to tak jak na o . l.  x . ,ze gdy paczka jest juz u mnie i wszystko jest w porządku to dopiero sprzedający otrzymuje kase,czy od wyjęcia paczki z paczkomatu automatycznie otrzymuje pieniądze?

 

oznacz moderatorów

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#

@mr_oma Mogłabyś odpowiedzieć na pytanie wyżej? najwyżej jeżeli zostanę oszukany to powołam się na Ciebie 😉

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sebba_galaxy, gdy opłacisz swoje zamówienie, sprzedający otrzymuje środki na saldo Allegro i zleca wypłatę środków na swój rachunek bankowy. Zakupy na Allegro Lokalnie są bezpieczne - jeśli Twój zakup będzie np. niezgodny z opisem, możesz otrzymać rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Skąd Twoje przekonanie, że zostaniesz oszukany?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

sebba_galaxy
#7 Wielbiciel#

dzięki za pomoc,ale powołam się na artykuł 5 punkt 3 regulaminu allegro załącznika nr 13 " w przypadku zapłaty ceny za pośrednictwem metod określonych w art. 5.7. zdanie drugie Regulaminu: uiszczenia ceny zakupu przez Kupującego; w przypadku niedokonania płatności przez 5 dni od dnia transakcji – z jakiejkolwiek przyczyny – Transakcja nie dochodzi do skutku"

także dzięki wielkie za wszelkie informacje.pozdrawiam

oznacz moderatorów