anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Email na Allegro i Allegro Lokalnie

Ziolko39
#21 Demiurg#

Dlaczego na zwykłym Allegro portal podaje mój zaszyfrowany email, a na Allegro Lokalnie nie ? Czasem przy zakupach z opcją "darmowa dostawa" to sprzedający wybiera kuriera. Firmy kurierskie np. Inpost wymagają przy zamówieniach kuriera bezpośrednio przez ich stronę "adresu email odbiorcy przesyłki", inne zresztą też.          Potem sprzedający pisze do mnie o podanie adresu email., bo jest potrzebny do nadania przesyłki. W końcu nie wiadomo, czy to prawda, czy ktoś coś kombinuje. Przecież można podać ten sam zaszyfrowany email i było by po sprawie. Firmy kurierskie wysyłają powiadomienia o nadaniu przesyłki, wyjęciu z paczkomatu, przekazaniu kurierowi lub godz doręczenia. Skoro kupując na Allegro podajecie mój email (zaszyfrowany), to w tej samej formie można by podać na Allegro Lokalnie. A tak muszę podawać ten własciwy.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 Gdy kupisz na Allegro Lokalnie, sprzedający ma dostęp do Twoich danych kontaktowych. Nie musi o nie dodatkowo prosić.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nat_not Autor wątku ma sporo racji . Na normalnym allegro sprzedawca musi prosić klienta o jego adres meilowy jak sam opłaci przelewem na konto sprzedawcy (nie wszyscy klienci płacą przez allegro) a wybierze jako formę wysyłki in post lub innego kuriera gdzie jest on potrzebny do stworzenia etykiety. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

No niestety nie do wszystkich. Meila tam nie ma. Dostałem zdjęcie ekranu gdzie są dane do przesyłki, ale właśnie bez adresu email (nie mogę go tu dołaczyć, bo dostałem na sms-a) Co prawda w tym wypadku nie było problemów, bo za jakiś czas dostałem info z nr. przesyłki Inpost. Ale tyle osób pisało o niepodawaniu meili, że włąściwie to nie wiadomo, czy podawać czy nie ?

 

oznacz moderatorów