anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to próba oszustwa? Co mogę zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
not4u94
#7 Wielbiciel#

Witam. Wystawiłem na sprzedaż nowy fabrycznie zapakowany smartfon i ktoś po angielsku zadał mi pytanie czy telefon jest nadal dostępny w sprzedaży oraz prośbę o wiadomość zwrotną z mojego prywatnego maila na xxx@gmail.com.

 

Początkowo odpisałem po polsku że telefon jest dostępny, że proszę o kontakt w języku polskim jak i że nie odpisuje poza serwisem allegro.

 

Czy to próba oszustwa? Co mogę z tym zrobić?

Nazwa kupującego brzmi coś jak: client[edycja] a więc nie zweryfikowany?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@not4u94 To, że kupujący nie wybrał loginu i posługuje się nadaną przez nas nazwą konta, nie musi oznaczać, że próbuje Cię oszukać.

Jednocześnie sugeruję, żebyś zachował ostrożność. W przypadku zakupu, wysyłaj towar dopiero gdy wpłata pojawi się na Twoim saldzie w Allegro Finanse. Nie klikaj też w linki przesłane z adresów, których nie znasz i nie przeprowadzaj transakcji poza Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@not4u94 To niemal na pewno jest próba oszustwa. Ten zainteresowany będzie chciał od Ciebie wyłudzić towar bez wpłaty, będzie Ci przysyłał sfałszowane potwierdzenia przelewów, może też chcieć od Ciebie pieniądze na ewentualne koszty wysyłki zagranicznej, które potem niby zostaną zwrócone. Najlepiej nie odpowiadaj na takie wiadomości i nie daj się w nic wciągnąć. Gdy ktoś chce kupić towar widoczny na aukcji, to kupuje i płaci. Jeżeli nie widzisz pieniędzy w swojej zakładce Allegro Finanse lub na koncie bankowym, niczego nie wysyłaj.

oznacz moderatorów