anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować zakup?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mama772
#7 Wielbiciel#

Chce anulowac zakup lodowki brak kontaktu ze sprzedajacym

oznacz moderatorów
62 ODPOWIEDZI 62
mama772
#7 Wielbiciel#

Na pewno nie pojechal po towar,i kto tu pozwala takim oszustom sprzedawac na tym allegro 

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@mama772  Bardzo mocne słowa używasz. Skoro wczoraj zapłaciłaś to nie wiesz jeszcze czy Cię oszukał. Może jedzie do Ciebie właśnie z tą lodówką.

Jak nie chcesz się przekonać to zrób zwrot konsumencki. Za kilka dni powinny być pieniądze spowrotem, najpóźniej dwa tygodnie.

oznacz moderatorów
mama772
#7 Wielbiciel#

Telefon sie ma wylaczony caly dzien na @ sie nie odp to niby co mam myslec tym bardziej ze ma same zle opinie ktorych wczesniej nie zauwazylam.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mama772 Strasznie rozwleczony wątek, brak szybkiej i skutecznej pomocy.

Jeśli chcesz zrezygnować z zakupu na Allegro przed dostawą, masz 3 sposoby.

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

Jeśli nie ma takiej opcji;

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot.                                                                                                                                        
  2. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Po takiej rezygnacji, sprzedający, jeśli jeszcze nie wysłał towaru, nie wyśle Ci go i ma obowiązek oddać całą wpłatę. FV na osobę prywatną nie jest przeszkodą.

oznacz moderatorów
mama772
#7 Wielbiciel#

Prosze mi napisac jak mam sprawdzic czy nie nadal przesylki nie dostalam zadnego @z listem przewozowym,pierwszej obcji anulacji zamowienia nie ma u mnie

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli nie masz pierwszej opcji, to mógł nadać, ale niekoniecznie. Niektórzy sprzedawcy wyłączają całkowicie tę pierwszą opcję anulowania.

Skoro nie dostałaś żadnej informacji o nadaniu lodówki, nie masz nigdzie numeru nadania, sprzedawca prawdopodobnie jej nie nadał. Powinnaś się z nim skontaktować i się upewnić. Jeśli nie odpowiada na maile i nie odbiera telefonu, zapytaj go przez ten formularz; https://allegro.pl/dyskusje/nowa ma obowiązek udzielić odpowiedzi.

oznacz moderatorów
mama772
#7 Wielbiciel#

Napisalam do niego nie odp.tel milczy jak by nie istnial,jak zrobie tak jak z ta druga obcja dlaczego tam jest napisane zwroc towar jak ja go nie mam mozna to gdzies dopisac bo ja nie widze takowej obcji.prosze o pomoc musze to rozwiazac jak najszybciej,i odzyskac pieniadze ,po za tym dziwne jak kupilam lodowke tel byl wlaczony a od wczoraj nie dziala jest to numer do sklepu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W rozpoczętej Dyskusji sprzedawca ma na odpowiedź 24 godziny i na pewno dziś odpowie.

W drugiej opcji nie ma znaczenia, że nie masz jeszcze towaru - wypełniając ten formularz i zatwierdzając go przed dostawą odstępujesz od umowy. Służy on także do zwracania towaru po jego otrzymaniu, ale w Twoim przypadku nie musisz niczego zwracać, po prostu zatwierdzasz ten formularz.

 

 

oznacz moderatorów
mama772
#7 Wielbiciel#

Dobrze w takim razie wybieram druga obcje,do nich tez mam formularz wyslac chodzi mi do tego goscia co od niego kupilam, bo tez tak jest napisane by go wypelnic i odeslac czy po prostu ta druga i wystarczy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wystarczy wypełnienie i zatwierdzenie formularza na Allegro (druga opcja), ale jeśli masz tam jakiś dodatkowy formularz sprzedawcy, który można szybko wysłać drogą elektroniczną, to wyślij, jednak nie jest to konieczne.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@xyz96  😍

oznacz moderatorów
mama772
#7 Wielbiciel#

Dobrze,tylko gdzie sie znajduje numer oferty i zamowienia nic takiego nie mam zaraz oszaleje 

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@mama772  Niech Pani sprawdzi swoją pocztę mailową, tą jaką podała Pani przy rejestracji na Allegro. 

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@mama772  I proszę się nie lękać, Allegro ma program ochrony kupujących. 

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@mama772  Jeśli wykona Pani to co doradza Pani @xyz96  poprawnie, to wszystko będzie ok.

oznacz moderatorów
mama772
#7 Wielbiciel#

Tam nie ma na poczcie zadnych takowych informacj zrobie zdjecie i podesle nim zwariuje calkiem😂

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@mama772  Zdjęcia nie zobaczymy, tu nie będzie widoczne.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mama772 W takim razie nie wysyłaj tego formularza, który masz od sprzedawcy, to dodatkowe utrudnienie i nie jest to konieczne. Możesz mu w zamian wysłać mailem zwykłe oświadczenie o rezygnacji - trzecia opcja.

Niczym się nie przejmuj, oświadczenie o odstąpieniu od umowy będzie skuteczne i sprzedawca musi Ci oddać wpłatę. Kontynuacja tego wątku nie ma sensu, rezygnacja z zakupu to prosta sprawa, zrób to i zakończ temat.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@xyz96 +

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

O! widzę, że @xyz96 naciska na zakończenie tematu. Ale Kupująca chce jeszcze drążyć go, podzwonić, dopytać. Przecież pierwszy raz się z czymś takim spotkała. Odpowiadaj dalej w temacie. Powodzenia.

oznacz moderatorów