anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak cofnąć zakup na allegro lokalnie od osoby prywatnej?

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

kupiłem karte graficzną od pewnego pana i okazało się że jest ona kradziona ze szkoły i chciałbym cofnąć zakup i dostać zwrot pieniędzy, zapłaciłem blikiem, jak to zrobić?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:101845011 Z ciekawości - skąd wiedza, że karta jest kradziona?

oznacz moderatorów

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

kolega napisał do sprzedawcy i się go spytał skąd ma 3 ogłoszenia z ta sama karta i tym samym opisem ,, karta była nietrafionym prezentem "

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

To nie oznacza, że była kradziona. 
Pokaż link do oferty w której zakupiłeś. 
Kiedy dokonałeś zakupu?

oznacz moderatorów

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ventus-xs-6g-5c3

 

dzisiaj o 17, pisał że ,, **piiip**ane ze szkoły xdd"

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:101845011 Wejdź w zakładkę KUPIONE na Allegro lokalnie i przy tym zakupie kliknij zgłoś problem z zamówieniem. 

Tam opisz sytuację - poproś o wyjaśnienia i zwrot pieniędzy. W razie problemów po 24 godzinach będziesz mógł poprosić o pomoc pracownika Allegro. 
Ewentualnie wróć tutaj - podpowiemy jakie są opcje i co robić. 

oznacz moderatorów

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca pisze że już za późno na zwroty ponieważ nadał przesyłkę 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:101845011  Tak na zwrot za późno ale jak masz dowody że karta jest "kradziona" albo będzie niezgodna z opisem masz reklamację, możesz także otworzyć dyskusję i tam wyjaśnić swój problem ze sprzedającym.  https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

po tym jak mu napisałem że jednak jej nie chce z powodu jej pochodzenia to powiedział że żartował przecież także już nie wiem co z tym robić czy może nie odebrać tej paczki 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

W mojej opinii najlepiej będzie spróbować się z tego wykręcić - może żartował, może nie.
W każdym razie - widać, że człowiek raczej niepoważny.
Napisz mu, że takie żarty Cię nie śmieszą i że jeśli nie zwróci Ci pieniędzy to zostanie zgłoszony do Allegro. 
Oczywiście zaznacz, że zwrot niech wykona dopiero jak paczka będzie już do niego wracać.

Chyba, że chcesz to ją odbierz. Twoja decyzja.

oznacz moderatorów

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

gdy spytałem się go o paragon, powiedział że jest w opakowaniu po karcie. Karta niby ma 2,5 miesiąca i była nie używana także mam dylemat czy odbierać czy też nie

oznacz moderatorów

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

odebrałem karte i jak mówił że jest pudełko od karty to go nie ma tak samo z paragonem 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:101845011  Czyli sprzedający kłamie.  Jeżeli obawiasz się że karta jest faktycznie kradziona to może dobrowolnie z własnej inicjatywy zgłoś  sprawę na policję. Kartę oczywiście zabiorą, jest dowodem, ale w dyskusji powołasz sie na pokwitowanie policji.

Przynajmniej nie bedą cię nachodzić o 6 rano i nie skonfiskują ci całego komputera.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:101845011 Można się było tego spodziewać.
@br. Jest to jakieś rozwiązanie ale czy warto zaczynać od razu od zanoszenia karty na policję?

Może na początek pytanie do sprzedającego gdzie jest pudełko i paragon oraz żądanie zwrotu pod groźbą zgłoszenia na policji z art. 286 KK.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@komis-bell  Ok, to lepsze może rozwiazanie, chociaż nie zgłaszając podejrzenia kupujacy staje sie nieświadomie wspólnikiem, paserem.

Jego wola, będzie jak zrobi, a  i tak bedzie źle

oznacz moderatorów

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

okej zrobię tak

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:101845011 Mimo wszystko otwórz dyskusję i poproś wyjaśnienia jego słów o pochodzeniu kart.  „******** ze szkoły xdd” - bo to faktycznie niepokojące. 

Oznaczę moderację w poście, rano dziewczyny rzucą okiem i może coś podpowiedzą. 
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Coś mi tu śmierdzi 🤔

oznacz moderatorów

Client:101845011
#8 Zapaleniec#

właśnie bardzo, pierwszy raz mam taka sytuację przez te całe lata używania allegro, tacy ludzie powinni w ogóle nie używać internetu 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odbierz i nakręć filmik z odbioru i od razu rozpakuj na ewentualny materiał dowodowy czy to jest to co trzeba i czy jest paragon, na paragonie masz nr tel do sklepu zadzwoń i poproś czy taki zakup był. Ps szkoły kupują na faktury sprzęt do rozliczeń jako instytucja publiczna 

oznacz moderatorów