anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klucze do gier Steam na Allegro Lokalnie, Blik i oszuści

LukaszR01
#7 Wielbiciel#

Witam.

Wiem, że nie jest to pierwsza tego typu sprawa, jednak takie rzeczy trzeba nagłaśniać, dlatego tworzę ten wątek.
Jak to się odbywa? W poszukiwaniu klucza do gry na Steam (w tym przypadku Hitman 3) trafiłem na sprzedawcę o pseudonimie kluczesteamd. Użytkownik sprzedaje na Allegro od mniej niż miesiąca i nie ma żadnych opinii. W ofercie nie ma przycisku Kup Teraz, zatem konieczne jest uprzednie wysłanie wiadomości do sprzedającego przez formularz "Napisz do sprzedającego". Po wysłaniu pytania "jak można dokonać zakupu?" sprzedawca proponuje, by skontaktować się przez Discord. Po otrzymaniu takiej odpowiedzi sprawa już wyraźnie śmierdzi oszustwem, jednak jako iż kwota nie jest jakaś przeogromna, postanowiłem sprawdzić jak przebiega proceder. Próbuję więc skontaktować się przez Discord, jednak nie mogę tego zrobić dopóki sprzedawca nie doda mnie do listy przyjaciół. Odczekałem chwilę, zostałem dodany, kontakt jest już możliwy. Podczas korespondencji przez Discord sprzedawca oznajmia, że płatność jest możliwa jedynie przez wysłanie kodu Blik lub Paysafecard. Po wysłaniu sprzedawcy kodu Blik szybko otrzymałem jakiś klucz do gry. Nie zdążyłem nawet sprawdzić czy klucz działa w kliencie Steam (klucz oczywiście nie zadziałał). W tym czasie sprzedawca wywalił mnie z listy przyjaciół na Discord i kontakt przez Discord ponownie stał się niemożliwy. Na wiadomości wysyłane przez Allegro Lokalnie nie odpowiada. Kontakt się urywa. Jako iż transakcja przebiegła poza serwisem Allegro, nie ma możliwości wystąpienia o zwrot należności ani nawet wystawienia adekwatnego komentarza.

Dane sprzedawcy widoczne w treści oferty oraz jego przykładowa oferta (jedna z wielu):
Discord: kluczesteamd#8191
https://allegrolokalnie.pl/oferta/hitman-3-pc-klucz-steam-pl-pc-s5n


Tu jeszcze jeden sprzedawca o bardzo zbliżonej, cuchnącej ofercie:
Discord: CrystalKeys#6531
Steam: 974824547
https://allegrolokalnie.pl/oferta/hitman-3-klucz-kod-gift-steam-uel

 

Prośba o odpowiednie zajęcie się tymi "sprzedawcami".

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

Client:44052296
#21 Demiurg#

@LukaszR01 na zakupy poza allegro serwis nie odpowiada. To ogłoszenie więc trzeba zachować ostrożność w transakcji.

oznacz moderatorów

LukaszR01
#7 Wielbiciel#

To prawda, mam tego świadomość. Nie oczekuję, że ktokolwiek pomoże mi odzyskać pieniądze. Jak pisałem wcześniej, to był bardziej eksperyment, aby przekonać się na własnej skórze jak to wygląda. Utrata kwoty na jaką zostałem oszukany nie sprawi, że nie będę miał czego do gara włożyć :). Niemniej jednak warto zgłaszać takie przypadki aby władze Allegro na bieżąco usuwały nieuczciwych sprzedawców-oszustów. Poza tym warto też przestrzegać i uświadamiać  nieuświadomionych użytkowników.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@LukaszR01 Musisz zgłosić a komentarzy na AL nie ma: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LukaszR01
#7 Wielbiciel#

Kolejny delikwent:

Discord: ShadowSH#7130

https://allegro.pl/uzytkownik/Steam_key_inne

Zadziwiająco zbliżona treść oferty, nawet asortyment identyczny. Sprzedawca i jego "oferty" zgłoszone siłom wyższym.

oznacz moderatorów

ewakowalska1957
#7 Wielbiciel#

bogumił (Client:108872443)

Discord enigm4_pl

Kolejny oszut

oznacz moderatorów

ewakowalska1957
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

RAVEN181
#7 Wielbiciel#

Próbowała Pani się z nim jakoś kontaktować ? Mnie właśnie też oszukał i twierdzi że to ja staram się go oszukać 😂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

dziwne żeby ten klucz działał skoro pisze że z rynku rosyjskiego a nie ue a steam w Polsce jest postawiony na geolokalizacji ue i nie przyjmie klucza spoza, trza czytać co się kupuje a zakup spoza allegro blikiem to osobna kwestia

oznacz moderatorów

ewakowalska1957
#7 Wielbiciel#

Klucz był eu/global, więc powinien działać, po dokonaniu transakcji, wywalił mnie ze znajomych, zablokował 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ewakowalska1957 tylko ruskie za wojnę na Ukrainie mają permabany wszędzie więc pewnie na steam też skoro klucz z rosyjskiej dystrybucji

oznacz moderatorów

ewakowalska1957
#7 Wielbiciel#
W sumie, mogę wkleić ten kod skoro i tak nie działa. 3I8QK-43BWE-IICPM. Jak widać po wpisaniu w google, jest to kod do MS Flight Simulator. Pewnie wygenerował jakiś losowy, albo też znalazł w internecie.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ewakowalska1957 nic nie zrobisz kupione poza allegro płacone poza allegro i dowodów dla allegro nie ma by mu bana przywalić powie że wystawiał dla kolegi z discord  i płaciłaś komu innemu, kasy nie odzyskasz z allegro możesz sprawę z kc założył w sądzie nawet nie ma podstaw do oszustwa z art 286 bo wydał towar i może twierdzić że ty coś masz skopane i nie umiesz włączyć czy coś a to trzeba reklamować u gościa ogólnie toto wygląda jak darmowe ogłoszenie na allegro a nie oferta  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zerknijcie na ten link 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael To jest ogłoszenie bez opcji "Kup teraz". 

ko_alka_0-1712497319487.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka czyli jak traktujecie takie ogłoszenie pod kątem protecta? pewnie nie obowiązuje?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Żeby Allegro Protect mogło zostać przyznane, płatność musi zostać dokonana za pomocą opcji usług płatniczych udostępnianych w Allegro

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No właśnie a jakie to były dostępne usługi płatnicze ? @ko_alka 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odpowiadacie za ogłoszenie wystawione na waszym portalu, nawet jak to jest oszustwo? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów