anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiony produkt okazał się podrobiony, co zrobić?

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem słuchawki Apple Airpods i okazały się podróbkami mimo zapewnień sprzedającego. 

Nie dostałem pomocy od Allegro.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na allegro niestety ale każdy kto chce coś sprzedać może podpiąć swój produkt pod podobny oryginalny z wypracowaną renomą na rynku ,wykorzystać zdjęcia i opisy . Nikt wtedy na odległość nie jest w stanie rozpoznać czy jest to oryginał czy marna podróbka gdyż zdjęcia i opisy wyglądają wiarygodnie . Allegro stworzyło katalog ale zasady korzystania z niego pozostawiają wiele do życzenia i robi on mnóstwo kłopotów . Aby unikać zakupów z których nie będziemy zadowoleni trzeba dokładnie prześwietlić sprzedawcę opinie o nim i jego towarze i dopiero coś od niego kupić . Najbezpieczniej kupować od sklepów z wysoką jakością sprzedaży i marką na rynku a unikać towarów po okazyjnych cenach od niezarejestrowanych sprzedawców.

oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Ok ale nie odpowiedzieliście na pytanie, Po co miałem wykonywać tą ekspertyzę?

czyli spokojnie mogę te słuchawki wystawić teraz jako oryginalne:).

Super

 

PS. Wystarczyłoby żeby Sprzedający przy wystawianiu sprzętu Apple musiał wpisać nr seryjny. 
Wtedy po pierwsze nie wyparłby sie na Policji czy na Allegro że to jego, po drugie przy wpisywaniu nr mogłby sie pojawić komunikat że taki nr już jest w bazie i nie możesz wystawić przedmiotu. 

Tylko żeby to usprawnić ...trzeba jeszcze tego chcieć....

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@biomechanikus oferty na lokalnie mają charakter ogłoszeń o sprzedaży i nie jest wymagana żadna forma według której mają one wyglądać. Wystarczy nawet 1 zdjęcie i cena więc sprzedający nic nie musi w ogłoszeniu pisać.

oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Więc po co do cholery Allegro Protect?. Wywalcie to bo to tylko wtopa! 

oznacz moderatorów