anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupować i sprzedawać

anianka96
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, jestem Włochem, ale powyższe konto posiadam od około dwudziestu lat, w przeszłości mieszkałem w Polsce i dokonałem kilku zakupów na Allegro. Kilka lat temu wróciłem do Włoch i chciałem się dowiedzieć, czy mogę nadal kupować i sprzedawać w moim kraju

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście, tylko możesz mieć problem z wysyłka do Włoch, 

oznacz moderatorów

anianka96
#1 Nowicjusz#

Wyjaśnię, kilka dni temu włożyłem do koszyka szalik Legii Warszawa za 54 złote i koszt wysyłki we Włoszech wyniósł 52 złote więc zrezygnowałem z zakupu, następnego dnia do koszyka włożyłem kolejną rzecz i cenę wysyłki kosztowało 100 zł chyba za wagę. Wreszcie od dwóch dni pod każdym przedmiotem, który wkładam do koszyka, pojawia się napis „sprzedawca nie wysyła do Twojego kraju”. Tutaj nie rozumiem, dlaczego najpierw tak, a po dwóch dniach nikt nie wysłał na mój włoski adres

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@anianka96 

Nie wszyscy sprzedający wysyłają do innych krajów. Nawet jeśli u tego samego sprzedawcy wczoraj była opcja dostawy za granicę jutro może już jej nie być.

Allegro to miejsce, które łączy wielu sprzedających z wieloma kopiującymi - niestety coraz częstsze wymagania biurokratyczno-urzędowo-europejskie dyskryminują z obrotu gospodarczego małe podmioty, jednoosobowe czy rodzinne firmy. Wymogi odnośnie odprowadzania i naliczania podatku VAT wg. kraju docelowego (zależne od obrotu), albo obowiązek rejestracji osobno w każdym z krajów unii europejskiej odpowiednika BDO i uiszczania opłat za śmieci nawet od jednej dostawy - czyni to przedsięwzięciem nieopłacalnym.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Musisz też zmienić adres na włoski 

oznacz moderatorów

anianka96
#1 Nowicjusz#

Natychmiast to zmieniłem, powyżej jest mój włoski adres

oznacz moderatorów

anianka96
#1 Nowicjusz#

jeśli próbuję coś teraz kupić i idę zapłacić, pojawia się komunikat „adres zminic”, ale nie mogę zmienić adresu, ponieważ mieszkam w tym, który zarejestrowałem, kiedy wróciłem do Włoch

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@anianka96 Której oferty dotyczy ten problem?

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Adres wysyłki, pewnie sprzedający nie wysyła do Włoch.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@anianka96 Najlepiej przed zakupem zapytaj sprzedawcę o możliwość wysyłki do Twojego obecnego kraju oraz o koszt dostawy i będziesz mieć jasność czy tam wyśle i za ile . 

oznacz moderatorów