anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacje allegro lokalnie - kilka licytacji a jedna wysyłka

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

otóż mam problem i nie mogę się dogadać z sprzedającym. Wylicytowałam 4 przedmioty, napisałam do pana po wygranej zapytać o możliwość wysłania w jednej paczce i zapłacenia za jedną wysyłkę. Wspomniany pan napisał do Allegro lokalnie bo nie wiedział jak to zrobić, odpowiedzieli mu że się nie da, więc pan każe mi zapłacić za 4 wysyłki... Nie mogę się z tym panem dogadać bo żadna inna forma mu nie odpowiada (jak wysłanie pieniędzy bezpośrednio na konto bo coś tam na allegro lokalnie musi wcisnąć, odbioru osobistego nie chce zaznaczyć bo się nie da) a nie uśmiecha mi się płacić 40 zł za 4 wysyłki, bo to nie ekonomiczne. Inni sprzedawcy normalnie kazali płacić na swoje konto bezpośrednio po licytacji kilku przedmiotów i nie było problemu.

macie może pomysły jak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na AL  to jedyne rozsądne wyjście ,poprosić sprzedawcę o numer konta i zapłacić z jednym ustalonym między stronami kosztem nadania. Przelew na konto jest podkładką dokonania transakcji i sprzedawca nie ma się czego obawiać ani ty .

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Wiem, wcześniej tak płaciłam na innych aukcjach ale pan uparcie nie chce dać sobie wysłać pieniędzy na konto bo twierdzi że musi coś kliknąć


Screenshot_20220429-190656_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To nie normalne allegro , gdzie liczą się statystyki na Lokalnym nie da się zgrupować przedmiotów dlatego najlepiej opłacać przez bank .Podpytaj go o co mu chodzi z tym klikaniem .Obrazka na razie nie zobaczymy ,muszą zatwierdzić moderatorzy.

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Napisałam do niego w takim razie jeszcze raz o przelew, ale ciężko to widzę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@nekolevi98 Zawsze możesz pana zostawić z tym skoro nie chce się dogadać, chyba że Ci bardzo na tych rzeczach zależy, tam nie musisz płacić po wygranej licytacji.😁

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

I tak chyba niestety się stanie 😞 szkoda bo zależało mi ale pan jest nie do dogadania 

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_20220429-224025_Allegro.jpgJeżeli obrazek się jeszcze nie wyświetlił, pan sprzedawca chce znowu pisać do allegro lokalnie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Po co?

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dobre pytanie, ja nie mam pojęcia.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli ten sprzedawca nadal będzie stał na swoim to zaproponuj mu żeby wystawił wszystkie zakupione przez ciebie przedmioty w jednej aukcji .Te zakupione pojedynczo anulujesz a kupisz je ponownie w zestawie.

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

On mi napisał że za ponowne wystawienie musi ponieść koszty. Więc mi tego nie wystawi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

To nie wiem o co mu tak właściwie chodzi. Po prostu jest nie do dogadania. Trudno, ja nie poczuwam się do zapłacenia 40 zł za wysyłkę. Chciałam się dogadać. Metoda z anulowaniem zakupu też niestety nie działa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@nekolevi98 Na AL nie ma metody anulowania zakupu, nie czytasz. Tam nie płacisz w ciągu 5 dni i nie ma zakupu. Tam się dogadujesz ze sprzedającym na temat wysyłki. Ja osobiście bym nie kupił od takiego sprzedającego(pisałem wcześniej) ale to twój wybór.

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

No niestety nie kupię i tyle.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Wylicytuj znowu i się zastanów czy zapłacić.😞 Sprzedający nie zna się na regulaminie AL i wprowadza w błąd.

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

No nie zna, tłumaczyłam mu że nie poniósł opłat a on twierdzi że poniósł prowizję na allegro lokalnie

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na AL nie ma opłat za wystawianie ,coś ściemnia albo sam nie rozumie regulaminu.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Ja się nie dziwię temu. To znowu wina allegro. Sprzedawca nie chce podać konta, bo chce to sprzedać oficjalnie przez serwis. A serwis ma gdzieś klientów płacących na konto, zwykłe aukcje anuluje po 5 dniach, nie pamiętam dokładnie po ilu licytacje jako nie opłacone. I w razie jakichkolwiek kłopotów traktuje transakcje jako poza allegro. Mimo tego że była ewidentnie przez allegro, a tylko płatność inna. Inni sprzedawcy mieli widać gdzieś również samo allegro. Ten akurat się naczytał tego co się dzieje i się boi. Generalnie nic mu za to że wrzuci to w jedną paczkę, a Ty zapłacisz przelewem nie zrobią. To Ty jako kupujący pozbawiasz się ewentualnej pomocy w dyskusji i POKU.

Nie jestem pewna czy dobrze kojarzę ale wydaje mi się że ludzie tu kiedyś pisali coś o przerwaniu płatności. Potem chyba dało się to zsumowywać i zapłacić. razem. Ale to trzeba kogoś kto tam dużo kupuje, ja tylko sprzedaję i nie do końca ogarniam to czego nie używałam.

oznacz moderatorów