anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacje allegro lokalnie - kilka licytacji a jedna wysyłka

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

otóż mam problem i nie mogę się dogadać z sprzedającym. Wylicytowałam 4 przedmioty, napisałam do pana po wygranej zapytać o możliwość wysłania w jednej paczce i zapłacenia za jedną wysyłkę. Wspomniany pan napisał do Allegro lokalnie bo nie wiedział jak to zrobić, odpowiedzieli mu że się nie da, więc pan każe mi zapłacić za 4 wysyłki... Nie mogę się z tym panem dogadać bo żadna inna forma mu nie odpowiada (jak wysłanie pieniędzy bezpośrednio na konto bo coś tam na allegro lokalnie musi wcisnąć, odbioru osobistego nie chce zaznaczyć bo się nie da) a nie uśmiecha mi się płacić 40 zł za 4 wysyłki, bo to nie ekonomiczne. Inni sprzedawcy normalnie kazali płacić na swoje konto bezpośrednio po licytacji kilku przedmiotów i nie było problemu.

macie może pomysły jak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Czyli mam zapłacić 40 zł za wysyłkę? Dla mnie to strata pieniędzy i jego czasu na druk 4 etykiet i pakowania w 4 kartony.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Albo się da namówić na jedna wysyłkę i płatność przelewem albo nie. Na to nic nie poradzę. W każdym razie według allegro nic złego nie robi, wprost przeciwnie. Więc winić go nie ma za co. Po prostu większość sprzedających na lokalnym ma to gdzieś i wysyła tak jak klient chce. Na głównym jest znowuż odwrotnie i tam większość sprzedających Ci odmówi takiej wysyłki jak zapłacisz za każdą aukcję oddzielną wysyłkę, bo im to statystyki zaniża.

W sumie może jeszcze po prostu wystawić Ci aukcje zbiorczą. Dopóki nie zapłaciłeś, to opłaty transakcyjnej i za wysyłkę nie płaci i tak, więc dodatkowych kosztów nie ma.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że na AL może wysłać w jednej przesyłce, to jest tylko jego dobra wola.

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Poprosiłam go o to, nie chce mi jej wystawić bo tak jak pisałam pan jak się okazało, kłamie że pobierają ponownie płatność za wystawienie.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie prawda. Pobierają najwyżej za promowanie, a tego włączać nie musi. Opłatę transakcyjną pobierają dopiero w momencie zapłaty, a opłatę za paczkomat w momencie otwarcia skrytki. 

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Napisałam tak panu wysyłają link do strony z pomocą dla sprzedających. Zobaczę co mi odpisze

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_20220430-161103_Allegro.jpg

Pan dalej uparci że zapłacił za prowizje. Nie ogarniam już tego po prostu. 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jakie są opłaty na Allegro Lokalnie - Pomoc

Nie prawda. Chociaż niektórzy tego nie wiedzą, bo przyzwyczaili sie wcześniej do głównego, a tam było inaczej.

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

ten link właśnie mu wysłałam i mi dalej nie wierzy

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak tobie nie wierzy to zaproś go tutaj na forum ,może jak zobaczy opinie innych to zmieni zdanie i przy okazji się czegoś nauczy.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nekolevi98 Panu naliczą opłatę transakcyjną (bo tak to się nazywa na AL) tylko wtedy jak ty zapłacisz za aukcje .Do momentu opłaty nic mu nie naliczą.

oznacz moderatorów

nekolevi98
#9 Pomysłodawca#

@kolekcjoner608dobry pomysł, zaproszę go tutaj

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@nekolevi98 Sądzę ze on wie, nie chce się zgodzić i już.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Ja bym  po prostu mu poradziła zajrzeć do prowizji i sprawdzić. Nie ma prawa tam mieć już naliczonej prowizji skoro nie zapłaciłeś. Jeśli dalej się będzie upierać to już Twój wybór czy płacisz tak jak on chce czy rezygnujesz. Na lokalnym nie ma większych kłopotów z tytułu nie zapłacenia. Po jakimś tam czasie (nie pamiętam ile to przy licytacjach) wznowią mu aukcje i tyle. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Robi się to tak ale czy da się tylko z samej licytacji i czy na AL?: Kup produkty z koszyka wciskając Kupuję i płacę. Wybierz szybkie przelew, ale po przekierowaniu do banku nie płać. Następnie wejdź w zakładkę Kupione, anuluj rozpoczętą płatność, potem zaznacz produkty z Kup teraz i licytacji i kliknij Płacę🤔

oznacz moderatorów