anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negocjacje (łączenie z inną aukcją)

ramspatryk
#7 Wielbiciel#

Załóżmy, że negocjuję ze sprzedawcą cenę i w wyniku dyskusji i negocjacji chcę kupić 2 przedmioty z osobnych aukcji za określoną łączoną cenę.
Przedmiot X - 1000zł
Przedmiot Y - 1700zł
Przedmioty X+Y - 2000zł(po negocjacji bo normalnie kosztowałyby 2700)

Teraz jak to się ma względem bezpieczeństwa i regulaminu?
1) Wszystko jest dobrze i w razie problemu/oszustwa zwrócone zostanie 2000?
2) Sam siebie wkopię kupując tylko przedmiot z aukcji, w którym rozpocząłem negocjację, dodatkowo za większą cenę?
3) Nie będę musiał płacić więcej ale nie dostanę żadnego zwrotu z racji, że sytuacja była nietypowa?

Jak się dobrze zabezpieczyć jeśli jednak jest to wymagane? Zapytać o możliwość edytowania każdej aukcji osobno czy może stworzenia nowej, łączonej?

Myślę, że negocjowanie w ten sposób jest jak najbardziej korzystne zarówno dla kupującego jak i sprzedającego więc mogłoby być to bardziej oczywiste.
W regulaminie nie znalazłem żadnego zaprzeczenia takiego rozwiązania. 

Miał ktoś może taką sytuację? Może źle myślę i trzeba spojrzeć inaczej?
Czekam na odpowiedzi pozdro

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

az1rael
#21 Demiurg#

Wam się obu chyba ban marzy. Prowizja płacona od kwoty sprzedaży oficjalna kwota to x + y a ty chesz zapłacić mniej czyli kupisz albo poza allegro i on zdejmie ogłoszenie, albo on zdejmie ogłoszenie i wystawi za tyle co się wpierw umówicie bo przecież nie będzie zawyzonej prowizji płacił. A allegro na pewno się ucieszy że zarobiło mniej anlizując historię operacji na koncie plus mają zapis rozmów z panelu wiadomości "podobno" nie czytają " "podobno" analizują boty na ustawki poza portalem. Korzystne dla portalu to jest % od kwoty sprzedanej a nie byś ty miał taniej z negocjacji 

oznacz moderatorów

ramspatryk
#7 Wielbiciel#

Zapomniałem zaznaczyć, że chodzi mi o Allegro Lokalnie. Tam jest opcja negocjuj wbudowana w dyskusję o aukcji.
Prawdopodobnie działa to na innych zasadach niż wspomniana prowizja od zakupu ale ręki nie dam.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Od wszystkiego jest prowizja % w zalezności od użytej kategorii do wystawienia. W protect wypłacają systemowo kwotę zaplaty ale program jest uznaniowy więc nigdy pewnym być nie można czy się dostanie cokolwiek

oznacz moderatorów

ramspatryk
#7 Wielbiciel#

To co w takiej sytuacji robić? Przecież sprzedający może dowolnie zmieniać cenę aukcji, jest możliwość negocjacji. Podzielić ugraną kwotę pomiędzy te dwie aukcje czy jak? 

 

W moim postrzeganiu jeśli sprzedający zmieni jedną aukcję tak żeby podnieść cenę do ustalonej kwoty i zamieści w opisie, że drugi przedmiot też elementem danej aukcji to prowizja powinna zostać opłacona cała prawda? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ramspatryk Sprzedający powinien utworzyć jedną ofertę z dwoma przedmiotami w ustalonej cenie lub dwie osobne oferty których łączna cena wyniesie ustaloną kwotę.

oznacz moderatorów