anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy sposób na oszustwo.

Karaluch999
#8 Zapaleniec#

https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/Client%3A64593789

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Zostałem oszukany przez allegrowicza do którego konta link znajdziecie na górze. Sprzedaje on używane kody z kart przedpłaconych. Co prawda w opisie aukcji jest to napisane po rozwinięciu jej, jednak czy jest to usprawiedliwienie na złodziejską działalność? Kupuje dużo rzeczy i rzadko czytam opisy aukcji bo uważałem że allegro to rzetelny serwis i dba o bezpieczeństwo kupujących.

Oczywiście sprawę zgłosiłem zakładając dyskusje, oraz zgłosiłem wszystkie aukcje oszusta, póki co propozycja allegro jest dla mnie taka żeby dać mi w ramach rekompensaty 20 monet... Straciłem 150zł. Więc nie będę tego nawet komentował. A aukcje oszusta na tą chwilę wciąż wiszą

 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Ziolko39 

Masz jakieś "kolekcjonerskie" kody z kart prepaid na sprzedaż? Bo o "kolekcjonerskich" perfumach wiem.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@Client:109199213 @Ziolko39 dobra, dajcie już spokój z tymi przekomarzaniami rodem z gimnazjum, bo tylko dyskusję zaśmiecacie. Dziękuję.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:109199213 To jakies twój beznadziejnu wymysł > podrobiłeś coś i wystawiłeś na plotkarskiej stronie typy "Elvis żyje" > naprawdę nic nie potrafisz oprócz trollingu > takiej oferty nie ma w archiwum.

Małe trollątko przychodzi na skargę do matki trollicy :
- mamo, a inne zwierzaki się ze mnie śmieją, że mam duże zęby
- nie masz synku, nie masz
- ale już nic nie mów bo podłogę rysujesz

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Methrylis @vonNogay @az1rael Tak jest > kończmy tą nierówna walkę🤣 > idę na piwo🍺

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Methrylis Otwórz dowolna ofertę tego sprzedającego > fakt trzeba rozwinąc ofertę, aby przeczytać > ale taki jest "urok" AL > tak to wymysliło Allegro > bardzo często w ofertach z dłuższym opisem jest to stosowane "rozwiń" > oferta jest dokładnie opisania > bez jakiś ukrytych niedomówień > no ale jak się ktos kieruje tylko tytułem i ceną to nietety tak wychodzi

A to, że ludzie nie czytają opisów sam sie przekonałem nie raz, nie dwa > zadaja pytania o coś co jest dokładnie opisane, albo kupują, bo im się wydaje "po tytule"

Mam w niektórych opisach > ten obiektyw  NIE współpracuje z modelami aparatów xx, xz, itd > juz kilka razy po zakupieniu dzwoniłem do klientów dopytać się jaki ma aparat > 4 na 5 nie zrtozumiało znaczenia słowa NIE

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:109199213  "A wina kupującego "kolekcjonerski" kod w kategorii "Płatności internetowe" jest taka sama, jak wina ekspedientki, która przyjęła płatność "kolekcjonerskim" banknotem."

I tu akurat sie z Toba zgodzę w przeciwieństwie do poprzedniego wpisu.

Dokladnie byłaby to wina ekspedientki i to ją by pracodawca obciążył.

Malo tego. Kiedyś przez przypadek otrzymałem od kupującego taki "kolekcjonerski" banknot 200zł . Dowiedziałem sie o tym w banku kiedy go chciałem wpłacić przy kasie. I potem dochodzenie, zeznania a na koniec okazało sie że mimo protokołów z Policji nie moge tego ująć w kosztach działalności. Wiec od tego banknotu musiałem jeszcze zapłacić 23% VATu i 19% PITu

Tak. Dokładnie tak to działa

A opis aukcji był akurat czytelny. W PIERWSZYM ZDANIU było napisane że kod jest zużyty.  a nie jest moją (ani niczyją)winą jeśłi ktoś zechce zapłacić za zużyty kupon jakąś kwote. Nie jestem kolekcjonerem nie znam wartości. Wartość jest taka jaką klient chce zpałacić

Poniżej masz np stary banknot 50zł w cenie nowych 250zł - i to tez wina sprzedajacego ? Wybacz ale nie zgodze sie

https://allegro.pl/oferta/banknot-50-zl-1975-rok-seria-bs-12462876332?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a...

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@_Likos_  napisał(a):

 

Poniżej masz np stary banknot 50zł w cenie nowych 250zł - i to tez wina sprzedajacego ? Wybacz ale nie zgodze sie

https://allegro.pl/oferta/banknot-50-zl-1975-rok-seria-bs-12462876332?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a...


Ten kolekcjonerski banknot jest wystawiony w kategorii "Kolekcje". To jest OK.

OP kupił bezwartościowy "kolekcjonerski" kod w kategorii "Płatności internetowe". To nie jest OK.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Dziwię się, że są osoby, które w takich ofertach nie widzą oszustwa. Allegro powinno uwalic takie aukcje, sprzedawcę zbanować, a kupującemu od razu zwrócić kasę.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@vonNogay w tej dramie i większości komentarzy mniej chodzi o fakt, że oferta jest mało uczciwa, a bardziej o to, że kupujący też powinien się jakkolwiek przyłożyć, bo łatwo mógł uniknąć nacięcia się na tę ofertę, gdyby nie był tak bezczelny i wprost przyznawał, że nie zwykł czytać opisów. Już abstrahując od tego, co się w opisie tej konkretnej oferty znalazło a co nie, to nie po to sprzedawcy się produkują ze swoimi opisami, by potem taki delikwent sobie przychodził, zgłaszał roszczenia i się burzył, bo on "rzadko czyta opisy".

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Methrylis fakt, kupujący powinien czytać opisy, ale z drugiej strony trudno, aby się spodziewał, że ktoś będzie sprzedawać zużyty, bezwartościowy kod.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@vonNogay Tak, tutaj pełna zgoda, że sprzedawca się nie popisał, a kupujący miał pecha, że naciął się akurat na taką ofertę. Ale wiesz, w firmie w której pracuję, to ja zajmuję się opisami ofert, parametryzacją itp - ogólnie tym, by oferta była pełna wymaganej treści. A jednak klienci, mając jak byk podane parametry np. danego stroju, pytają mnie w wiadomościach, jakie ten strój ma parametry. Bo są tak leniwi, że nawet im się kliknąć nie chcę. Uwierz mi, to prawdziwa plaga ignorowania opisów, myślę że każdy sprzedający to przyzna. I dlatego to jest takie denerwujące.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Methrylis jako sprzedający prywatne rzeczy się zgadzam, że klienci często nie czytają opisów, dlatego ja się staram, aby były jak najkrótsze a jesli np. coś jest uszkodzone to staram się to umieścić w tytule oferty (jeżeli się zmieści) albo w pierwszym zdaniu opisu.

oznacz moderatorów

Karaluch999
#8 Zapaleniec#
  • Kupowałem kartę przedpłaconą nie ciuch który muszę mieć na konkretny rozmiar. Zobaczyłem że konto na allegro ma od ponad 3 lat więc założyłem błędnie że mam do czynienia z uczciwym sprzedawcą. 
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay To nie jest oszustwo, tylko nieetyczne postepowanie > a jak bym na aukcji wystawił most Golden Gate > i napisał > most będzie Twój, ale nie możesz go zabrać do siebie > i znajduje się "klient", który kupuje > to co oszukałem go, czy to "pomroczność jasna?"

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 jak dla mnie jest to oszustwo, pasuje idealnie do definicji oszustwa z art. 286 KK - doprowadzenie kogoś do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, celowe wprowadzenie w błąd. Myślę, że jakby sprawa trafiła do sądu to sprzedający by przegrał.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Pokaz mi celowe wprowadzenie w błąd > w opisie aukcji jest wyraźnie > Na sprzedaż jest wykorzystany Kod który posiadał wartość fifa2022 . Każdy dostaje ten sam kod. Idealn oferta dla kolekcjonerów. 

oznacz moderatorów

Karaluch999
#8 Zapaleniec#

Na aplikacji w telefonie żeby zobaczyć ten fragment opisu trzeba rozwinąć opis, więc na pierwszy rzut oka jest ok. Aukcja znajduje się w zakładce gdzie sprzedawane są karty przedpłacone. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Karaluch999 No to trzeba rozwinąć opis albo wchodzić na aukcje z komputera > a co kategorii to na 90% jest to wina katalogu Allegro > mnie np wystawiony filtr fotograficzny przypisało do kategorii "torby fotograficzne" . a odkręcanie tego to "droga przez mękę"

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 no właśnie, moim zdaniem nie tak wyraźnie. Wyraźnie to by było gdyby w tytule napisał "zużyty kod", tylko wtedy wystawianie takiej oferty nie miałoby sensu 🙂 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay A dlaczego w tytule? > po to jest opis, który jest integralną częścia oferty > należy go przeczytać > a nie miec pretensje, że "sie nie chciało" > w opisie jest napisane wyraźnie "zużyty kod" > pisałem już > myśleć przed kliknięciem "kup teraz"

oznacz moderatorów