anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzeżenie: Zgłoszenie sprawy do Działu bezpieczeństwa oraz weryfikacja.

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Witajcie, 

Dokonałem zakupu  "XBOX GAME PASS CORE 3 MIESIĄCE GLOBAL KOD" na Allegro lokalnie i zostałem oszukany przez Sprzedającego. 

Jak w nazwie widać, przedmiotem aukcji był KOD, a od sprzedającego otrzymałem dane do logowania się do cudzego konta. Tutaj chcę zaznaczyć, że handlowanie kontami jest nielegalne według regulaminu Microsoft i grożą za to kary zarówno dla sprzedających jak i kupujących (np. blokada konsoli etc.)

Zgłosiłem reklamacje itd. Sprzedający obrócił kota ogonem pisząc, że chciałem mieć dostęp do usługi to ją dostałem, a że w innej formie niż przedstawiał to opis, to to już nie jest jego sprawa. 

W prowadzonej dyskusji przekazałem wszystkie informacje do Allegro i poinformowałem o łamaniu praw oraz regulaminów. 

Zostałem poinformowany że sprawa została przekazana do działu bezpieczeństwa. 

Po kilku dniach zacząłem się dopytywać o zgłoszoną sprawę i okazuje się że jako osoba zgłaszająca, nie mam żadnej możliwości wglądu do zgłoszenia. 

Oznacza to, że:

1) Nie wiadomo czy zgłoszenie zostało przyjęte.
2) Nie wiadomo czy zostanę poinformowany decyzji w sprawie zgłoszonej sprawy.
3) Nie wiadomo czy Allegro wyciągnie jakiekolwiek konsekwencje od Sprzedającego w związku z jego nieczystymi zamiarami względem potencjalnych kupujących. 


Opisuje tutaj tą sprawę, ponieważ jak dla mnie wychodzi na to, że Allegro jest w pełni świadome dokonywanych oszustw na swoim portalu, a Kupujący nie mają żadnych praw dochodzenia swojego. 
Brak pełnej transparentności prowadzi do braku zaufania jak i (z drugiej strony) zachęca potencjalnych oszustów do działania na Allegro Lokalnie.

I tutaj nasuwa mi się pytanie: Czy świadome dawanie przestrzeni do dokonywania oszustw nie jest przestępstwem?  - Ja niestety tego nie wiem, a szkoda.

Wyobraźcie sobie taką sytuacje. 

Zostaliście okradzeni, zgłaszacie sprawę na policje, a kiedy się ich zapytasz jak wyglądają postępy, to powiedzą że to nie wasza sprawa... Jak dla mnie to takie coś w głowie się nie mieści.


Uważajcie na siebie, bo widzę,  że osoba która mnie oszukała dalej działa na Allegro i ciągle wystawia nowe aukcje.

Udanego dnia

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Podana przez Panią odpowiedź jest niezgodna ze stanem faktycznym, ponieważ osoba która "nabijała ludzi w butelkę" poprzez serwis Allegro Lokalnie (ponoć) miała zablokowane konto. Ponoć bo przecież dalej wysyła wiadomości i zachęca do dokonywania zakupów. Nawet oferuje dodatkowe benefity jeśli tylko da się pozytywny komentarz... 

Jak ten przypadek wpisuje się w "prawidłowe" działanie i egzekwowanie procedur bezpieczeństwa? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:89843473 Dział bezpieczeństwa podjął odpowiednie działania względem tego konta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

I znowu bawimy się w unikanie odpowiedzi na zadawane pytania... 

Zrobiłem screen'y całej konwersacji i szczerze zastanawiam się nad opisaniem całego procederu jak i responsywności administracji tego serwisu w tego typu sprawach. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:89843473 oszustem to możesz nazwać kogoś kto ma prawomocny wyrok za oszustwo i za takie stwierdzenie w zestawieniu z konkretnym nickiem zarobisz edycję posta lub nawet bana więc się nie rozpędzaj co najwyżej możesz pisać o nieuczciwości sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Client:89843473
#8 Zapaleniec#

Jeśli Ban dla użytkowników forum Allegro działa tak samo jak Ban dla wystawiających oferty, to nie mam się o co obawiać 😉

oznacz moderatorów