anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszuści na Allegro lokalne

megatapety
#8 Zapaleniec#

Witam,

Oszuści co raz częściej wysyłają do mnie wiadomości:

"Witam, widziałem Twoje ogłoszenie na allegrolokalnie.pl, czy nadal masz ten produkt na sprzedaż, skontaktuj się ze mną na mój email (adamsjamie50007@yahoo.com) w celu dalszej rozmowy"

skoro Allegro śledzi wiadomości między sprzedawcą, a kupującym nie możecie tego z automatu "wycinać" ?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

konto zamknięte
Nie dotyczy

@megatapety To nie koniecznie oszuści. W większości to osoby, które chcą dokonac transakcji poza Allegro aby pominąć wysokie koszty prowizji.

oznacz moderatorów

megatapety
#8 Zapaleniec#

To kupujący płaci prowizje?, ja już mam doświadczenie z takimi wiadomościami, są przesyłane przez Whatupa, **piiip** itp. Nigeryjski Szwindel.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  Niestety ale nie masz racji- w większości to są wiadomości prowadzące do wałków i @megatapety  ma rację że trzeba te wiadomości ignorować.

Klient nigdy nie prosi o kontakt na mail. A przynajmniej nie w 99% przypadków.Chcesz kupić to pisz o co chodzi.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Znam wiele przypadków gdzie kupujący chciał kupić taniej z pominięciem prowizji Allegro. Aby uniknąć pisania poprzez Allegro prosił o kontakt na swój adres email. Generalnie również unikam takich kontaktów i nie ujawniam swojego adresu email, ale takich sytuacji jest sporo od momentu kodowania adresu email i wprowadzenia wysokich prowizji.  Samo napisanie maila na adres email niczym nie grozi.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  Oczywiście że samo napisanie nie grozi niczym, poza tym że zaleją cię potem spamem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Dobry filtr antyspamowy i po sprawie.

oznacz moderatorów

REUNION2015
#7 Wielbiciel#

najczęściej reklamy z portali randkowych, plaga. Chociaż wszystko trafia jako spam ale i tak to irytujące. 

oznacz moderatorów

megatapety
#8 Zapaleniec#

Lata lecą, a oszuści niezmiennie stosują tą metodę, a to znaczy że jest skuteczna! (niestety). Zawsze znajdzie się biedak, który wyślę towar na podstawie fałszywego potwierdzenia przelewu.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@megatapety  Jest też nie mała liczba osób, które wysyłają towar przy rozpoczętym statusie wpłaty na Allegro.

oznacz moderatorów

megatapety
#8 Zapaleniec#

Tutaj już chyba działa program ochrony kupujących.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@megatapety  Kupujących? ale ja mówię o sprzedających🤣 Obawiam się że takiego programu nie będzie    POS

oznacz moderatorów

megatapety
#8 Zapaleniec#

No tak :), co nie zmienia faktu że wiadomości pisane łamaną polszczyzną mogliby wycinać z automatu, na O...x przychodzi teraz mniej, coś musieli zrobić w tym kierunku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@megatapety Dużo o tym tu jest i było pisane, ciągle wracają takie sprawy.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja też unikam.

Nie wystawiam na allegro lokalnie. I znów włączyła się beznadziejna ankieta Allegro, gdzie klikam, że ich nie polecam.

Powiem tak. Wystawiam wszystko na KT jako firma.

Mam też zamówienia tel. ale nie z powodu , żeby pominąć prowizję Allegro - takich kieruję od razu na aukcję - jak chce to kupi. Ale są osoby starsze , które wolą zamówić przez tel., za pobraniem, i powiem, że w ciągu 10 lat, tylko taką jedną przesyłkę miałem nieodebraną.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Grozi, zwłaszcza gdy tego mejla ma się spiętego z PayPalem (dlaczego właśnie "nigeryjczycy" proszą o kontakt mejlowy, licząc na taki właśnie scenariusz).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kedzior-as
#3 Debiutant#

Nie wiesz co piszesz chyba..mam takich maili stos...standardowy schemat...nastepnego dnia mail z innego adresu zazwyczaj niby z UK... pozniej falszywy przelew..zazwyczaj "tesco bank"

20201020_012301.jpg

20201020_012342.jpg

oznacz moderatorów

proplayer
#2 Obserwator#

GermanMilitaryDe brzmisz jak agent tych oszustów, albo po prostu jesteś totalnym LAIKIEM, a co za tym idzie przez takich ludzie mają problemy. Niektórzy są z innego świata, ale wiadomo, zawsze się znajdzie ktoś, dla kogo czarne jest białe, a białe jest czarne. Pełno takich ludzi żyjących w swoim dziwacznym świecie zacofanego myślenia. Należy takich ludzi w życiu unikać za wszelką cenę, wprowadzają tylko ferment w życiu innych.

 

Jednak pomijając tego trolla agenta , dla wszystkich ludzi rozumnych i inteligentnych - nigdy nie odpisujcie na takie maile, dziwne miłe i korzystne propozycje, nie podawajcie telefonów. Potem świat internetu jest tak pokrętny, że skrzynka pocztowa będzie zawalona tonami spamu a wasz nr telefonu w sposób magiczny znajdzie się na aktywnej spam liście oszustów w kraju i za granicą.

Proszę unikać troli i oszustów. Dbajmy o własne bezpieczeństwo, bo tacy czyhają, aby tylko nas okraść.

oznacz moderatorów

Kedzior-as
#3 Debiutant#

Mam to samo

20201020_012342.jpg

Screenshot_20201020-012716_Gmail.jpg

oznacz moderatorów

Dj_Sailes
#7 Wielbiciel#

Do mnie tez pisze, juz chyba 5 wiadomosci. 

adamsjamie50007@yahoo.com

 

przeczytajcie ten artykul. 
https://www.zadluzenia.com/oszustwo-na-paypala-powraca-do-allegro-i-**piiip**/

oznacz moderatorów