anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka w paczkomacie nie zmieni trakcingu

michibon2
#7 Wielbiciel#

W poniedzialek okolo godziny 1 zamowilem telefon przez allegrolokalnie, wybralem opcje dostawy allegro inpost tak jak zawsze.

Tego samego dnia pisalem do sprzedajacego kiedy moglby wyslac paczke. Powiedzial ze zrobi to tego samego dnia. O godzinie 14:26 dostalem powiadomienie ze wygenerowano etykiete. Od tamtego momentu przez 3 dni status w ogole sie nie zmienial. Sprzedajacy zarzekał ze napewno wsadzil paczke do paczkomatu tego samego dnia wieczorem. Potem rzekomo kontaktowal sie z allegro w tej sprawie gdzie niby powiedziano mu ze „jego konto na allegro jest podpiete do zlego banku i nie ma jak oplacic przesylki, gdy tylko zostanie oplacona to ruszy w dalsza droge” ? Juz w tym momencie wydawalo mi sie to dziwne. Otworzylem spór w srode o godzinie 12 i doslownie za chwile dostalem powiadomienie ze paczka nadana w paczkomacie. Od tej pory myslalem ze juz wszystko z gorki, jednak do dzisiaj (piatek) status NADANA W PACZKOMACIE sie nie zmienil. 
Mial ktos moze podobna sytuacje? Co o tym sadzic bo juz sam nie wiem 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

serwis-texas
#20 Guru#

@michibon2 

"12 i doslownie za chwile dostalem powiadomienie ze paczka nadana w paczkomacie"

Ta informacja jest automatyczna, wysłał ją bot. Prowadź dalej dyskusję. Poproś w dyskusji o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

michibon2
#7 Wielbiciel#

 Dzwonilem przed chwila na infolinie inpostu 

powiedziano mi ze kurier chcial wyjac paczke ze skrytki juz w srode jednak paczki w srodku nie bylo.

Sprawe mam zglaszac przez allegro o zwrot pieniedzy?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@michibon2 kurcze blade , kroi się grubsza sprawa . Są 2 możliwości 

1. nadawca otworzył skrytkę i nie umieśił tasm paczki 

2. umieścił paczkę , system nie odnotował nadania , a następnemu nadającemu 

otworzyła się jako pusta i przytulił nie soją paczkę .

Trzeba zaczekać na wyjaśnienia sprzedawcy .

oznacz moderatorów

michibon2
#7 Wielbiciel#

Zglosilem do allegro, otworzylem spor i czekam na jakies dalsze informacje 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@michibon2 podejrzewam inną sytuację , na którą nadający nie ma wpływu . Czasem się zdarza , że system nie odnotuje umieszczenia paczki w paczkomacie pomimo prawidłowego wykonania czynności ,wówczas konieczny jest kontakt z infolinią . Jeśli w trackingu jest nadanie to paczka siedzi w maszynie i niebawem kurier ją wyjmie i ruszy w dalsza drogę .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czarny scenariusz też tu jest możliwy .Sprzedawca nie chciał a może nawet nie miał tego telefonu tylko chciał zarobić .Sprzedał ,wydrukował etykietę a następnie kodem z niej otworzył skrytkę i ją zamknął nic nie wkładając do niej. Kurier otworzył skrytkę a że nic w niej nie było to nie miał co zeskanować ,a sprzedawca będzie próbował zgonić na przewoźnika.

oznacz moderatorów

michibon2
#7 Wielbiciel#

Tego obawiam sie najbardziej, jednak dziwie sie ze ludziom chcialoby sie robic takie przekrety na allegro

konto sprzedajacego od 17 lat, wszystkie dane osobowe prawdziwe, numer tel, adres itp

 

Dziwna sprawa,m

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 mogło tak być , ale trudno wyrokować bo mogły zadziałać inne czynniki . Bez wyjaśnień sprzedawcy nie można osądzać .

oznacz moderatorów

michibon2
#7 Wielbiciel#

W przypadku gdyby sytuacja byla taka niejasna, sprzedajacy zrzucalby wine na inpost to czy allegro zwrwca mi moje pieniadze czy ja sam musze cos jeszcze działac. 
Teoretycznie zamowienia nie otrzymalem, wiec powinienem dostac zwrot

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@michibon2 masz otwartą dyskusję , jeśli spawa nie zostanie wyjaśniona w określinych ramach czasowych otrzymasz propozycję złożenia wniosku o odszkodowanie z POK.

oznacz moderatorów

michibon2
#7 Wielbiciel#

Czyli o moje pieniadze raczej nie powinienem sie martwic?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie martw się ,allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@michibon2 nie martw się , jako klient jesteś chroniony .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  a mi sie nie podoba tylko to :

"Sprzedajacy zarzekał ze napewno wsadzil paczke do paczkomatu tego samego dnia wieczorem. Potem rzekomo kontaktowal sie z allegro w tej sprawie gdzie niby powiedziano mu ze „jego konto na allegro jest podpiete do zlego banku i nie ma jak oplacic przesylki, gdy tylko zostanie oplacona to ruszy w dalsza droge"

Według mnie jeśli przesyłka nie byłaby opłacona to sprzedający nie wygenerowałby etykiety ergo - nie mógłby wsadzić jej do paczkomatu. Wiec czemu tak twierdził?

Byc moze nie znam wszystkich metod nadawczych ale zdaje sie że jeśli sie nie ma umowy to aby wygenerowac etykiete  musi byc przedpłata.

Byc moze sprzedający:

1) wygenerował etykiete i nie chciał nic dalej robić

2) po trzech dniach ponieważ kupujacy zaczął śledzić paczke i widział ze nie byla nawet włożona do paczkomatu poprostu poszedł- otworzył skrytke- i ją zamknął nic nie wkładając

Cóz nie chce nikogo posądzac ale mi to wygląda na "przekręt gimnazjalisty" - sprzedam nie wyśle powiemn że inpost zawalił. Nie wiedząc o tym że w paczkomatach jest monitoring.

 

oznacz moderatorów

michibon2
#7 Wielbiciel#

Mialem bardzo podobna teorie. Nie chce osadzac ale to tlumaczenie z oplaceniem przesylki wydawalo mi sie bardzo dziwne co z reszta sam zasugerowalem sprzedajacemu.

twierdzi ze kontaktowal sie nawet w tej sprawie z allegro i tam mu powiedziano o tym

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ tak ,ale zastanawia mnie tyko jedno cyt ,, konto sprzedajacego od 17 lat ,,

Nie twierdzę ,że nie masz racji , ale ..... 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  oj łatwo mam sobie wyobrazic -np  konto po kims bliskim alebo tez nagła "pomrocznośc jasna"i wielka potrzeba gotówki, albo też przejęcie.

Albo po prostu konto dziadka które mu kiedyś zakładał wnuczek a dziadek nic o tym nie wie. Wiesz często sie czyta : chce zmienić imie na koncie bo zakładałem mamie, chce zmienić adres , itp Juz nie wspominam o kontach Clientxxxx z adresem siedziby allegro:)

Po prostu dziwi mnie że ktoś generuje etykiete - nie idzie do paczkomatu- jak sprawa sie sypie to wymyśła bajke- potem paczka zmienia status na ndaną w paczkomacie- tylko że paczki nie ma.

Jak dla mnie to sie trzyma kupy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ może , a może i nie . 

Sytuacja . Sprzedawca nadaje paczkę , system nie odnotowuje nadania / zdarza się / , niebawem podchodzi kolejny nadawca otwiera się skrytka jako pusta i widzi w niej paczkę , przytula ją i dla niepoznaki nie nadaje swojej . Pierwszy nadawca zgłasza problem przez infolinię , kurier podjeżdza - skrytka pusta .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  no tak tylko że ... system odnotował nadanie. A poza tym po co wówczas historia sprzedającego z paczką niby nadaną lecz nieopłaconą ? Jelsi paczka jest nieopłacona system nie wygeneruje etykiety wiec nie można paczki włożyć do paczkomatu. A sprzedający twierdził ze włożył ją juz pierwszego dnia tylko że ..... nieopłaconą.

Oczywiście rozumiem o czym piszesz lecz mnie po prostu dziwi "dziwne" tłumaczenie sprzedającego od początku, gdyby nie było tej sytuacji także miałbym dużo wiecej wątpliwości 

Zreszta pewnie wyjdzie po sprawdzeniu monitoringu

oznacz moderatorów