anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z zakupionym urządzeniem na allegro lokalnie

karolinab20
#7 Wielbiciel#

Witam

na allegro lokalnie został zakupiony telefon marki samsung od samego początku

występuje problem z urządzeniem. Został podjęta konwersacja ze sprzedający który

twierdzi iż urządzenie jest sprawne. Zostały opublikowane filmy z wykryta wada i przesłane do sprzedającego również ostał dodany do konwersacji która prowadziłem za pośrednictwem allegro. Telefon został już raz odesłany po czym sprzedający nie widzi w telefonie nic nieprawidłowego ja po swojej stronie zrobiłem oględziny

w serwisie naprawy telefonów komórkowych została potwierdzona przez osoby trzecie nie można wykonać połączenia z urządzenia ani odebrać.  Problem pojawia się nadal po ponownym odobraniu telefonu od sprzedającego problem pojawia się nadal brak możliwości wykonywania połączenia. Chciałem odstąpić od umowy ale allegro lokancie nie przewiduje takiej możliwości od ponad 30 dni jestem właścicielem telefonu ,który nie działa i nie mogę go zwrócić. Jedynie co to mogę odesłać narażając się na koszta sprzedającego odeśle twierdząc że wszystko jest ok a urządzenie nadal będzie niesprawne.  Chciałbym odzyskać utracone pieniądze w tym przypadku sprzedający nie podlega żadnemu prawu może sprzedawać wadliwe urządzenia za pośrednictwem allegro lokalnie bez żadnej odpowiedzialności prawnej. Kolejny raz podejmę próbę reklamowania urządzenia ale nie oczekuję że otrzymam sprawne urządzenia pozostaje kwestia kosztów transportów kto ponosi. Proszę o interwencje w tej sprawie więcej szczegółów znajduję się w zakończonej konwersacji ze sprzedającym    

Sprzedaje: lukasz (rydzyna)
Czatuj

Kupione: 28 Lis 2022 14:18

Liczba sztuk: 1

Płatność: Zakończona

Status zamówienia: Odebrana

Numer przesyłki: 660166766254212115788403

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@karolinab20 konsultuję Twoją sprawę, wrócę z odpowiedzią, gdy ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

To był nowy czy używany telefon?

Co do zwrotu, to w przypadku zakupu od przedsiębiorcy (tylko wg definicji z KC, a nie Prawa przedsiębiorców), to przysługuje kupującemu prawa do zwrotu w ciągu 14 dni, w razie niepoinformowania kupującego o jego prawach, termin zwrotu ulega wydłużeniu do 1 roku.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@karolinab20 napisz proszę za pomocą tego formularza i opisz dokładnie co się wydarzyło, a także załącz proszę wycenę naprawy z serwisu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

karolinab20
#7 Wielbiciel#

telefon był używany nie problem trwa już dwa miesiące urządzenie nadal ne nadaję się do urzytkowania chciała bym skorzystać z allegro protect jest taka możliwości. Sprzedający nie chce przyjąć telefony twierdząc że jest sprawny ale tak nie jest. Problem  występuje nadal co mam w tej sytuacji zrobić wiem że sprzedający  nie jest Firmą telefon nie był zakupiony na Allegro tylko Allegro lokalnie. Mogłem liczyć na polubowne załatwienie sprawy ale niż z tego odmawia przyjęcia i zwrotu poniesionych kosztów 

oznacz moderatorów

karolinab20
#7 Wielbiciel#

mam już jedną opinie z serwisu  stwierdzono wadę anteny która zintegrowana jest z płytą główną

wymiana plus naprawa to koszt ok 400 zł sama diagnostyka i wystawienie opinii to koszt 100 zł 

nie chcę ponosić dodatkowych kosztów sam telefon nie jest tyle warty a na zwrot kosztów nie mam co liczyć chyba że allegro posiada autoryzowany punkt naprawy urządzeń gdzie ewentualnie można stwierdzić i potwierdzić wadę urządzenia. Opinia plus filmy ukazujące wadę znajdują się w konwersacji ze sprzedającym do rozmowy dołączone jest Allegro sprzedający to

Sprzedaje: lukasz [edycja]

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@karolinab20 w sprawie nr 30650828, odpisaliśmy Ci i udostępniliśmy wniosek z Allegro Protect, czy go złożyłaś? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

karolinab20
#7 Wielbiciel#

Do wniosku potrzebuje nr oferty a na allegro lokalnie nie widzę tego numeru i nie wiem gdzie go odszukać

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@karolinab20 To jest numer Twojego zamówienia: 44c08f20-98e1-4e3c-99a6-0a9cf8df578b.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@karolinab20 nie rozumiesz jakie prawa ci przyslugują. 

Korzystasz z kc umowa zawarta pod wplywem błednego oświadczenia woli jest nieważna, jeśli telefon miał wadę od razu nie opisaną w ofercie. Przysluguje ci rękojmia jesli w ofercie nie została napisana adnotacja o jej wyłączeniu. Ponowna reklamacja z tytułu tej samej wady to już możesz wymagać zwrotu środkow. Masz ekspertyzę możesz dochodzić zwrotu środków za ekspertyzę lub naprawę na drodze sądowej. Nie wiem ci protect dostaniesz bo masz zakupiony towar a allegro nie wnika czy wada powstała za twohego użytkowania czy już tam była i nie ingeruje w decyzje reklamacyjne

oznacz moderatorów

karolinab20
#7 Wielbiciel#

Nie rozumie jednego dla czego allegro nie chroni w tym przypadku kupującego allegro lokalnie to szara strefa bez żadnej odpowiedzialności za wystawione przedmioty. Wada wykryta w monecie uruchomienia urządzenia sprzedający nie widzi problemu a poza tym  jeżeli nie wyrazi zgody na zwrot towaru to po prostu tego nie robi i już. Raz już wysłałem z tytułu rękojmi odesłał i nadal jest to samo urządzenie wykonuje jedno dwa połączenia po którym kolejne połączenia są blokowane. Allegro kieruje mnie na polubowne załatwienie sprawy ale to nic nie daje ostatnia rzecz która mogę zrobić to zainwestować i zrobić opinię biegłego co wiąże się z kosztami których prawdopodobnie nie odzyska. Sąd zaopiniuje jako niska szkodliwość czynu a sprzedający pozostanie bezkarny.     

oznacz moderatorów

karolinab20
#7 Wielbiciel#

kolejna sprawa podany nr oferty odrzucany jest w allegro protect i nie mogę złożyć wniosku

kolejny raz proszę o pomoc jak mam to zrobić

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
moderatorki nr oferty jest zły podajcie Pani co trzeba

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz nr oferty, zawsze jest na dole po lewej.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@karolinab20 nie chroni i nie ochroni z prostego powodu zakup konsument konsument nie podlega pod ustawę o ochronie konsumentów, pozostaje kc i pozew do sądu poza allegro. Allegro nie może podważać decyzji reklamacyjnych bo by je sprzedający zaorał zwłaszcza że mediując to sobie może zdjęcie czy filmik pooglądać a nie opinię profesjonalnego rzeczoznawcy wydać

oznacz moderatorów

karolinab20
#7 Wielbiciel#

właśnie nigdzie ie ma nr oferty jest tylko nr transakcji czeka a allegro co zrobi w tej sprawie

jedną opinie już przesłałem do sprzedającego nie dalej nie widzi problemu

kolejne opinie kolejne koszta jedynie co ratuje mnie opinia biegłego sądowego i droga sądowa  tylko obawiam się kosztów ale jeżeli ie będzie innego wyjścia to tak zrobię. Nie odpuszczę tematu spróbuję jeszcze do u rzeczka praw konsumenta tylko jedno wyklucza drugie towar nie kupiony od firmy i nie jestem konsumentem ale może chociaż darmowa porada prawa albo opia biegłego   

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@karolinab20 rzecznik praw konsumentów Ci w niczym nie pomoże, ponieważ nie jesteś konsumentem. W tym przypadku podlegasz pod KC i z tego powodu możesz wnieść powództwo.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@karolinab20niestety ale masz braki wiedzy i pisze to bez zlosliwości. Biegły Sądowy staje sie Biegłym tylko i wyłącznie na zlecenie Sądu. Tak to jest "ekspertem".

Dany Sąd Okregowy dysponuje listami swoich Biegłych. Mozesz znalezc taką osobę i zadzwonic z pytaniem czy wystawi prywatną opinię.

Raczej powinna byc lepsza niz jakiegoś serwisu. Pamietaj, ze podczas procesu Sąd moze zlecic indywidualną ekspertyzę Biegłemu i bedziesz musiala uiścić zaliczkę na ten cel. Oczywiście jak wygrasz będziesz mogła się ubiegać o zwrot poniesionych wszelkich kosztów.

@karolinab20i pamietaj o jednym: niestety ale pozew cywilny skladasz w Sądzie właściwym dla zamieszkania pozwanego.

I później zasuwasz na rozprawy do jego miasta.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@karolinab20 numer zamówienia (tak jak wskazała Natalia) to: 44c08f20-98e1-4e3c-99a6-0a9cf8df578b, a numer oferty to: ac113695-c2ef-4267-890a-c237d751539c. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów