anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze sprzedającym

Dj_Hipciu
#7 Wielbiciel#

Witam


Zakupiłem towar , który finalnie odbiegał od opisu aukcji.
Opis wraz ze zdjęciami przesłany został do sprzedającego.
Powstał spór w którym sprzedający od samego początku straszy prawnikiem .
Sam w korespondencji podkreśla iż nie ma obowiązku informowania kupującego o jego stanie wizualnym czy technicznym.
W rozmowie został wykorzystany wizerunek osoby sprzedającej - print screen /zdjęcie profilowe w otrzymywanych wiadomościach z aplikacji whatsapp .
Zostały one załączone do dokumentacji reklamacyjnej.
Zdjęcie profilowe jest mężczyzny, a właścicielem konta / sprzedający jest kobieta.
Dodam iż tylko jest zdjęcie profilowe bez numeru telefonu.

Sprzedający grozi konsekwencjami prawnymi o naruszeniu RODO powołując się na art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych i żąda usunięcia zdjęć / załączników z prowadzonej rozmowy.

Czy platforma musi usunąć załączniki z wizerunkiem osoby nie będącą właścicielem konta w serwisie zakupowym oraz czy został naruszony art.81 ewe. inny.

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@Dj_Hipciu poprosiłam naszego doradcę o zabranie głosu w dyskusji. Poprosiłam, aby odpowiedział także na Twoje pytania dotyczące naruszonych artykułów, które przytaczasz tam i tutaj. Proszę o doprecyzowanie kwestii tego wizerunku. Co konkretnie masz na myśli?

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Dj_Hipciu
#7 Wielbiciel#

Witam 

 

Został zrobiony print screen ekranu wiadomości WhatsApp na którą były wysyłane wiadomości z wizerunkiem osoby / miniaturka profilu.

Spór jest w toku i sprzedający odgraża się Policję czy to adwokatem. 

oznacz moderatorów

Dj_Hipciu
#7 Wielbiciel#

I dołączony jako załącznik wraz ze zdjęciami towaru po weryfikacji ze stanem faktycznym ,który znacząco odbiegał od opisu.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty skup się na dyskusji, reklamacji a co zrobi sprzedający zostaw na później, ale jak to się stało ze ten profil został przez ciebie udostępniony?

oznacz moderatorów