anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupującego i anulowane zamówienie

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Mam taką sytuację. Kupuję od sprzedawcy jakiś przedmiot. W chacie uzgadniam, że zapłata będzie bezpośrednio na jego konto bankowe. Allegro po 5 dniach anuluje zamówienie, ponieważ nie korzystałem z payu i informuje o tym osobnym mailem. Pytanie czy w takiej sytuacji obowiązuje mnie program ochrony kupującego? Zamówienie ma status anulowane i nie można już z nim nic zrobić w zakładce kupione.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

xyz96
#21 Demiurg#

No właśnie to jest bardzo ciekawe. Masz przedmiot w zakładce Kupione po pięciu dniach przy zapłacie poza Allegro Finanse, zwykłym przelewem? Kupiłeś już, czy dopiero chcesz kupić?

Mam na piśmie stanowisko Allegro w tej sprawie. Po zapłacie na Lokalnie zwykłym przelewem można wystąpić o rekompensatę z POK, ale warunkiem jest zakup widoczny w zakładce Kupione.

oznacz moderatorów

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

Już kupiłem i nie mam opcji płatności bezpośrednio na konto sprzedawcy tylko opcję "przelew tradycyjny". Wybrałem tą opcję i pojawia mi się druczek z danymi do zapłaty na konto payu... Zamówienie i tak zostanie anulowane po 5 dniach, bo zapłaciłem na konto sprzedawcy. W zakładce kupione oczywiście zamówienie dalej będzie tylko, że po 5 dniach już ze statusem anulowane. Jest to trochę kiepsko rozwiązane, bo taki zakup nie można zgłosić lub poprosić o pomoc allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma opcji zapłaty bezpośredniej na konto, a przelew tradycyjny to przelew przez Allegro Finanse, którego nie dokończyłeś, płacąc bezpośrednio na konto. Jeśli po pięciu dniach nadal masz zakup w zakładce Kupione i masz potwierdzenie wpłaty na konto sprzedawcy, to możesz skorzystać z POK. Możesz zwrócić się o pomoc do Allegro w tej sprawie, możesz zapytać o POK tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a...

oznacz moderatorów

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

To akurat wiem. Tylko dziwne, że nie ma informacji dla kupującego żeby kliknął jakikolwiek rodzaj płatności tylko po to żeby zamówienie była na liście kupione. Jak ktoś dogada się ze sprzedawcą na przelew bezpośredni to logiczne jest dla niego, że nie wybierze płatności payu. Tylko nie będzie miał zakupu na liście kupione... Czyli podsumowując przedmioty z zakładki kupione ze statusem anulowane obowiązuje program ochrony?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No to już nie wiem, masz ten przedmiot w Kupionych, czy go nie masz?? Widzisz tam jego nazwę, zdjęcie, numer, cokolwiek??

Jeśli masz przedmiot, to ja mam od Allegro informację, że możesz skorzystać z POK. Wystarczy dołączyć dowód wpłaty. Masz wyżej link do kontaktu, zapytaj o szczegóły.

oznacz moderatorów

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

W kupione mam, ale po 5 dniach będzie miał status zamówienie anulowane...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@W_Heisenberg po co kombinujesz i prosisz się o kłopoty, i od razu zakładasz że będziesz korzystać z POK, zapłać przez Payu i będziesz kryty na 100 % a tak stracisz kupę czasu na maile i przepychanki 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

Wolę przelew, ponieważ mam więcej niż jeden przedmiot i nalicza mi dodatkowe koszty wysyłki... i to nie jest odpowiedź na moje pytanie, bo powodów może być wiele i ktoś może chcieć przelew, a nie payu.

oznacz moderatorów

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

Próbowałem teraz na próbę zgłosić do POK stary zakup z allegro lokalnie (płatność przelewem bezpośrednim)  ze statusem anulowane i nie da się tego zrobić. Nie znajduje przedmiotu, ani kupującego... Więc jak to jest? Trzeba płacić przez payu żeby ten POK działał?

oznacz moderatorów

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

Kolejna ciekawostka. Pracownik allegro odpisał mi w ten sposób:

"Jeśli zamówienie w zakładce "kupione" ma status "anulowane", w związku z tym nie ma Pan możliwości wypełnienia formularza zwrotu towaru. . W sytuacji, kiedy zamówienie jest anulowane nie mam technicznej możliwości złożenia wniosku o Program Ochrony Kupujących, ani otworzenia dyskusji, ponieważ finalnie umowa sprzedaży została zerwana."

W takim razie jak skorzystać z POK jeśli płaciło się przelewem na konto sprzedawcy? Wynika z tego, że się nie da i potwierdzenie przelewu też nic nie da. W regulaminie allegro POK jest gdzieś napisane, że POK obejmuje zakupy robione tylko przez payu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@W_Heisenberg Jak tak napisali w regulaminie to musi tak być a to by oznaczało że "chcą"(zmuszają) żebyś płacił przez payu.

oznacz moderatorów

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

Jest napisane:

Nie skorzystasz z POK, jeśli
  • sprzedaż odbyła poza Allegro (na przykład, jeśli kupisz przedmiot pomimo przegranej licytacji),
  • nie przestrzegasz zasad Allegro i / lub masz nieopłacone należności wobec serwisu,
  • otrzymasz inne środki, które rekompensują stratę związaną z przedmiotem objętym POK (na przykład zwrot pieniędzy od sprzedającego lub rekompensatę z ubezpieczenia karty kredytowej),
  • Sprzedający otrzymał od Ciebie zapłatę gotówką przy odbiorze osobistym przedmiotu,

Ktoś wyżej pisał, że POK jest możliwy jeśli jest potwierdzenie przelewu do sprzedawcy i tak mu allegro napisało. Kompletnie pomieszane. Jak ktoś kupił 4 rzeczy to ma zapłacić 4 razy za przedmiot i 4x za wysyłkę, a później prosić sprzedawcę o zwrot? Albo ktoś ma własnego kuriera i chce zapłacić tylko za przedmiot, a allegro mu dolicza koszt wysyłki...

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@W_Heisenberg

Allegro kłamie.

W przypadku dokonania płatności bezpośrednio na konto sprzedającego (warunkiem jest widoczny zakup w zakładce "kupione), jest możliwość skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.
Konieczne będzie załączenie potwierdzenia wpłaty.

 Pozdrawiam
// Karolina P
Zespół Allegro

 Zgłoszenie dotyczące Allegro Lokalnie, nr 08899163

 Regulamin POK nie uzależnia wypłaty rekompensaty od zapłaty za przedmiot przez Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

W_Heisenberg
#9 Pomysłodawca#

To w takim razie jest niezły bałagan. Napisał im teraz w odpowiedzi jak w takim razie kupić, zapłacić przelewem kupującemu na konto i skorzystać z POK, bo już chyba prościej się nie da.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moje pytanie do wyżej cytowanej odpowiedzi Karoliny P brzmiało tak;

 

Czy z Programu Ochrony Kupujących na Allegro Lokalnie można skorzystać gdy dokona się zakupu przez Kup teraz, ale wpłata będzie zrealizowana poza Allegro Finanse, czyli wykona się przelew bezpośrednio na konto sprzedającego?

 

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@W_Heisenberg Pisząc do Allegro powołaj się na podany numer zgłoszenia, zobaczymy, w którym momencie Allegro kłamie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@W_Heisenberg Już wcześniej były tu takie dyskusje i warunkiem jest widoczne w zakładce kupione(nie anulowane).

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kolejna bzdura, w kupionych nieanulowanych zakup będzie tylko przez 5 dnia, a z POK można skorzystać po 14 dniach.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

"Jeśli zamówienie w zakładce "kupione" ma status "anulowane", w związku z tym nie ma Pan możliwości wypełnienia formularza zwrotu towaru. . W sytuacji, kiedy zamówienie jest anulowane nie mam technicznej możliwości złożenia wniosku o Program Ochrony Kupujących, ani otworzenia dyskusji, ponieważ finalnie umowa sprzedaży została zerwana."

Ten pracownik Allegro też bredzi. Na Lokalnie nie ma formularza zwrotu.

oznacz moderatorów