anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przelew wprost na konto sprzedającego

yushu02
#8 Zapaleniec#

Witam,sprzedający wysłał mi numer konta bankowego na który mam przelać pieniądze, ponieważ zależy mu szybko na pieniądzach, a jego wypłaty są w trakcie weryfikacji, czy transakcja będzie wiązaca?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

Transakcja będzie sfinalizowana, ale zgodnie z regulaminem Lokalnie, brak wpłaty przez Allegro Finanse powoduje, że po pięciu dniach umowa ze sprzedawcą jest automatycznie rozwiązywana. Zgodnie z informacją uzyskaną od Allegro, po zapłacie na Lokalnie zwykłym przelewem, można skorzystać z Programu Ochrony Kupujących, jednak warunkiem jest przedmiot widoczny w zakładce Kupione. Podejrzewam, że po pięciu dniach bez wpłaty przez Allegro Finanse przedmiot z tej zakładki zniknie. Najlepiej dopytaj na czacie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=47200e43-95f3-4ffa-84a2-72a9246edd31

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

"wypłaty są w trakcie weryfikacji" - ładny eufemizm. Coś jak "przedmiot niesprawdzony" albo "telefon spoza oficjalnej dystrybucji".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

izka801
#8 Zapaleniec#

Też tak kupiłam laptop i zrobiłam przelew natychmiastowy a sprzedający stwierdził, że system się nie uruchamia i kombinuje jak nie wysłać.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dobrze się zastanów zanim zrobisz krok do przodu ale zasada numer jeden mówi nigdy nie wysyłaj zanim nie otrzymasz wpłaty i tego się trzymaj .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mwmonety UPST ,CHYBA NIE DOCZYTAŁEŚ ?sealed

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, ona kupowała 😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Dzięki ,moja wina ,przesadziłem z prędkością pisania nad sensem czytania.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@izka801 coś nowego w twojej sprawie nastąpiło?

oznacz moderatorów

izka801
#8 Zapaleniec#

Nie odpowiada na dyskusje - ale regulaminowo ma czas do północy. Mam nadzieję, że ta aukcja nie zniknie po 5 dniach skoro była kupiona i jest widoczna w zakładce kupione, tylko jako sposób dostawy wybrałam odbiór osobisty, ze względu na to, że poprzez płatności allegro pobrałoby mi drugi raz tą samą kwotę, którą wpłaciłam mu z mojego konta przelewem ekspresowym/

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@izka801 No to się sporo wyjaśniło. Po wybraniu odbioru osobistego zakup nie zniknie z kupionych po pięciu dniach, ale POK jest wykluczony. W regulaminie POK masz zapis; Wyłączenia z POK, punkt 7. Towar został przekazany osobiście bądź za pośrednictwem osoby niebędącej operatorem pocztowym i dokonano zapłaty za Towar w miejscu jego odbioru.

https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-9

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@izka801 To odpisz mu, że z przeinstalowaniem systemu sobie poradzisz, a laptop ma się zjawić u Ciebie, bo w przeciwnym razie u niego zjawi się policja.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

izka801
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak zrobiłam, mam swój dysk z systemem. Nawet proponowałam mu, żeby sobie zostawił ten dysk i np. sprzedał ale chciałam w zamian zdjęć z biosu, że sprzęt nie jest uszkodzony przynajmniej z poziomu biosu i ma załączyć zdjęcia poprzez zwykły czat allegro a on chce koniecznie maila, na który wyśle mi filmik z nieuruchamiającym się systemem.

oznacz moderatorów

izka801
#8 Zapaleniec#

Oczywiście maila dostał, ale nic nie wysłał a teraz jeszcze się skarży na allegro https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/dodanie-numeru-konta-bankowego-d... że czeka 7 czy 8 dni na dodanie konta do payu i to pewnie dlatego biedaczyna wyłudził wpłatę poza allegro i nie wysłał laptopa.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@izka801 Z takimi przekładkami dysków z systemami zainstalowanymi na innym sprzęcie bym uważał, bo czasem windows może przez to zgłupieć i strzelić focha. Poza tym może zrobić się chryja w sterownikach. Najpewniej jest zainstalować na czysto.

Równie dobrze mu wrzucić plik na jakiś hosting.

To niech mu ktoś wytłumaczy, że wpłacone na AF pieniądze mu nie wyparują i spokojnie może wysłać towar. To juz nie Twój problem, że gościu nie wpadł na pomysł wcześniejszego zaktywowania sobie wypłat z AF, tylko lampka w głowie zaświeciła mu się dopiero wtedy, gdy coś sprzedał i okazuje się, że nie może wypłacić kasy.

Zagadaj do niego w tamtym wątku, albo zawołaj go tutaj - ciekawe czy i jak będzie się tłumaczył😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

izka801
#8 Zapaleniec#

Z systemem sobie poradzę 🙂 główny problem jest taki, że on mi nie wyśle tego laptopa i będzie odwlekał zwrot pieniędzy, a że wybrałam odbiór osobisty to allegro może mi nie zwrócić z POK.

oznacz moderatorów

izka801
#8 Zapaleniec#

Rzecz w tym, że ja mu nie wpłacałam przez AF, tylko z banku do banku - przelew ekspresowy. Nie mogę podawać nick'a ale to nie chodzi o założyciela tego wątku, tylko jednego z użytkowników skarżących się, że też mają problem ze skojarzeniem konta z Payu. Ma nick związany z  MOTOryzacją i ma MOCny tupet domagać się szybkości działania allegro, podczas gdy sam przetrzymuje pieniądze i nie wysyła towaru.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@izka801 Skoro przelew był ekspresowy, to pisz mu krótko, że jutro widzisz ekspresową wysyłkę opłaconego towaru, albo jeszcze tego samego dnia ekspresowo udasz się na policję i dalsze wątpliwości będzie wyjaśniał z miłymi panami na komendzie w swoim miejscu zamieszkania.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

izka801
#8 Zapaleniec#

@Knowhere Na Policję pójdę, bo to 1775 zł a nie kwota na waciki, ale sposób rozmowy z tym człowiekiem to kpina.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

yushu02 JA TU WĘSZĘ OSZUSTWO , OBYM SIĘ MYLIŁ . ZA POBRANIEM PEWNIE NIE CHCE WYSŁAĆ ?

oznacz moderatorów