anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o bezpieczeństwo aukcji

MAMY ROZWIĄZANIE!
kamiledi
#7 Wielbiciel#

Witam,

planuję kupno starego patefonu. Zainteresowała mnie ta aukcja:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zabytkowy-niemiecki-patefon-gramola-sprawny

Niepokoi mnie tylko to, że nie ma opcji "Kup teraz" i że sprzedawca chce przedpłatę na konto. Czy to jest bezpieczne? Przejrzałem inne jego oferty i w jednej z nich napisał "TO JEST PORTAL OGLOSZENIOWY--KUP TERAZ SZUKAJ NA ALLRGRO.". Czyli raczej nie doda opcji "Kup teraz". Co w takiej sytuacji? Osobiście nie mogę odebrać, bo miejscowość, którą podał, jest ponad 300 km ode mnie. Jest na Allegro od 12 lat, ale nie ma ani jednej oceny, co jest też trochę dziwne. Co powinienem zrobić, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo tej transakcji?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To że sprzedawca chce przedpłatę na swoje konto to jest normalne .Postaraj się go przekonać  do wystawienia w opcji kup teraz (pewnie będziesz musiał zapłacić więcej bo sprzedawcy dojdą koszty prowizji ) ale będzie to bezpieczniejsze .Po fotkach tego patefonu to widzę że buja się już z nim od 2013 r. i klienta jeszcze nie znalazł .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kamiledi To zwykłe ogłoszenie, a wtedy finalizację transakcji strony ustalają między sobą, poza Allegro. Serwis nie berze za to odpowiedzialności. Możesz tam poprosić o dodanie opcji Kup teraz, wtedy po zakupie obejmie Cię Program Ochrony Kupujących. Płatność przelewem z góry w zwykłym ogłoszeniu bez Kup teraz jest dosyć ryzykowna. 

oznacz moderatorów