anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający chce bezpośredniej płatności na konto z pominięciem allegro, czy to bezpieczne?

anna_su_2006
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze dla Ciebie jest bezpieczniej zapłacić przez Allegro, ja bym na to nie przystał.😁

oznacz moderatorów

anna_su_2006
#7 Wielbiciel#

Sprzedający twierdzi, że może wystawić produkt na aukcji, ale płatność i tak mam uregulować osobnym przelewem bezpośrednio na jego konto. Dodatkowo twierdzi, że za wystawienie na aukcji allegro pobiera 8 procent ceny towaru. Czy to prawda? Czy sprzedający może mi udostępnić płatność przez allegro?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością pobiera opłatę, nic nie jest za darmo ale jak kupujesz przez Allegro to masz ich ochronę, dyskusja, POK więc czy nie jest lepiej dopłacić nawet trochę, a co to jest?

oznacz moderatorów

anna_su_2006
#7 Wielbiciel#

Dziękuję!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@anna_su_2006 Podaj link do aukcji lub nick sprzedawcy. Allegro go zdyscyplinuje. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 co masz na myśli pisząc ,,zdyscyplinuje,, ... przelewy na konto nie są zabronione .

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Za co niby ma go dyscyplinować. Każdy ma prawo ogłoszenie na lokalnym sobie wystawić...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria @kaliszaneczka-x Piszę o namawianiu do zakupu poza Allegro. W ten sposób kupujący zostaje bez żadnej ochrony. Czy popieracie coś takiego ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 jak na razie widzę ,że sprawa rozbija się o płatność poza allegro .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tak. Bo potem sprzedający zamknie aukcję (tu nie chodzi o prowizję) i wyjdzie na to, że zakup był poza Allegro

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 trochę się mylisz . Jeśli zakup będzie przez ,,kup teraz ,, a kupujący będzie miał potwierdzenie przelewu to zachowa pełną ochronę ze strony allegro .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tak wiem o tym, ale to powiedz mi po co mu w takim razie płatność poza   Allegro ?

A tak wogóle czy to jest aukcja czy ogłoszenie, kak jak pisze @kaliszaneczka-x ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Jak po co? mierdzi przekrętem i tyle, kupujący powinien sam wybrać co chce, jak sprzedający wystawi aukcje.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 jak do tej pory nic jeszcze nie jest bo nie doszło do porozumienia ,,sprzedawca- klient ,,

Być może sprzedawca jest okazjonalny i nie bardzo ma ochotę borykać się z weryfikacją konta do wypłat , a może inny powód ... tudno wyrokować . Tak jak pisałem jeśli @anna_su_2006 zgodzi się tylko na opcję ,,kup teraz ,, nie podemuje żadnego ryzyka poza 2-3 tygodniową blokadą środków.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Pisał, że sprzedający mówił, że może mu wystawić aukcje czyli że to na pewno ogłoszenie. A w ogłoszeniu ma prawo wołać kasę tylko na konto. Nie ma znaczenia czy to popieram czy nie. Może chodzić o prowizję, może chodzić o zdejmowanie aukcji przez konkurencję, może chodzić o to że nie ma ochoty czekać 5 dni na wpłatę i kolejny raz wystawiać w razie braku wpłaty, a nawet o wieczne problemy z wpłatami przez system allegro i zawieszone transakcje lub ma konto na żonę i nie chce mu się swojego zakładać xD... Różnie bywa. Generalnie zaczęłabym od przejrzenia konta, stare konto ze sporą ilością ogłoszeń powinno być ok. Na zakup ze wszystkiego innego bym się nie odważyła. Sprzedaję sporo na lokalnie i wiem jak to wygląda. Same problemy z płatnościami. Przelew tradycyjny na konto dochodzi byle numer konta był dobry, na allegro co chwilę nie dochodzą. Z innymi płatnościami też często problemy.. Raz miałam klienta który na głównym allegro w ciągu miesiąca dokonał kilkunastu zakupów bez problemu opłaconych, a wymiękł na pierwszej transakcji na lokalnym. Nie moja wina że wkurzony nawet bez słowa zrobił przelew na numer telefonu blikiem i gdzieś miał wpłaty allegro... Pytałam na forum i błędu wtedy podobno nie było...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Płatność poza allegro może być również opłacalna tylko trzeba kupować od sprawdzonych i zaufanych sprzedawców .Gdyby to nie było dobrym rozwiązaniem dla obu stron to byśmy do tej pory mieli widoczne swoje dane kontaktowe a tak są ograniczone a kontakt meilowy śledzony .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@mdrogeria " Jeśli zakup będzie przez ,,kup teraz ,, a kupujący będzie miał potwierdzenie przelewu to zachowa pełną ochronę ze strony allegro ."

No właśnie raczej nie zachowa. Wg allegro będzie to zakup poza allegro i POK nie przysługuje. Tu jest wątek kupującego, który tak zapłacił i allegro wysłało go na drzewo: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/wp%C5%82ata-bezpo%C5%9Brednio-na-...

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jak na lokalnym to jest to pewnie ogłoszenie więc tak to legalne. Prowizja wynosi dokładnie 7.9% wiec w tym wypadku też mówi prawdę. Ale czy to bezpieczne to różnie bywa. Jeśli coś będzie nie tak to allegro uzna, ze to był zakup poza systemem i nic nie ugrasz. Twój wybór, bo to zakup jak na zwykłym portalu ogłoszeniowym. 

oznacz moderatorów

anna_su_2006
#7 Wielbiciel#

Tak, jest to ogłoszenie. Sprzedający najpierw proponował mi aukcję, teraz twierdzi że nie da się ogłoszenia przekształcić na cokolwiek innego (prosiłam o możliwość płatności przez allegro). Dał mi wybór albo biorę tak jak jest albo nie.

oznacz moderatorów