anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający mnie oszukuje

Client:46274745
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam. Chciałam kupić telefon i znalazłam w fajnej cenie na allegro lokalnie. Pisałam z sprzedającym o cenę 2500 ale płatność przy odbiorze. Na co ona ze średnio więc zaproponowałam. 400 zł zadatku i 2100zl przy kurierze na co się zgodziła. Wysłałam 400 zł na jej konto (Podałam jej dane wysyłkowe lecz nie nr. telefonu ani e-mail więc jak mogła nadać paczkę.) dzisiaj miał przyjść kurier i odebrać od niej paczkę która ma iść już do mnie lecz wczoraj napisałam do niej z innego konta i napisała, że dalej aktualne jakbym wcale nie kupiła i nie zapłaciła. 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46274745 Czy doszło do zakupu w tej ofercie? Jeśli nie i uzgadanialiście finalizację transakcji poza Allegro, to niestety nie pomożemy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:46274745
#7 Wielbiciel#

Niżej odpowiedziałam na wiadomość. Proszę sprawdzić i dać znać .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46274745 Na Twoim koncie nie ma takiego zakupu, nie dokonałaś płatności przez Allegro. Niestety nie jesteśmy w stanie Ci pomóc w tym przypadku. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:46274745
#7 Wielbiciel#

A nie możecie czegoś zrobić żeby chociaż nikt więcej się nie dał temu oszuście !!! Bo nie tylko mnie oszukuje !!

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46274745 Wysłaliśmy ostrzeżenia do obu stron transakcji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:46274745 idź zgłoś na policję art 286kk jak nie odda kasy albo nie wyśle telefonu a i z wysyłką to nagraj rozpakowanie przy kurierze bo ci cegłę prześle a najlepiej do paczkomatu i w oku kamerki paczkomatu rozpakować w celu udokumentowania materiału dowodowego

oznacz moderatorów

Client:46274745
#7 Wielbiciel#

Mam jego numer telefonu bo pisałam z nim z innego konta że jestem zainteresowana więc to już na policji dużo da. Co do paczki to wątpię żeby wgl ja wysłał bo czekam na potwierdzenie wysłania a nie wysyła. Napisałam sms że jeżeli do 17 nie dostanę potwierdzenia idę na policję. Tak wgl to konto nazywa się Aleksandra a zadzwonił chłop. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

konto moze byc komus zajumane
zakupilas poza allegro i tu problem bo allegro nie zablokuje tego konta bo dla allegro nie bylo transakcji i nie masz ochrony protect

oznacz moderatorów

Client:46274745
#7 Wielbiciel#

To nieźle szkoda bo on oszukuje wiele osób i pewnie nieźle się już dorobił.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:46274745 Skąd w ogóle pomysł żeby przelewać komuś 'na gębę' 400 zł? Przecież to nic innego jak proszenie się o kłopoty.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Zmienić dane do logowania się na konto i wyciągnąć lekcję na przyszłość za 400 PLN, nic innego nie zostaje. Konto jak i numer telefonu był prawdopodobnie na słupa ale można spróbować sił na Policji.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli nie kliknęłaś KUP TERAZ a jedynie doszło do ustaleń w wiadomościach to tu może pomóc tylko zgłoszenie na policji z art. 286 KK.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:46274745 A czy ten zakup odbył się za pośrednictwem Allegro, z twojego opisu wynika że zapłaciłeś zaliczkę i zakup miał odbyć się poza Allegro a tu pozostaje zgłoszenie na Policję.

oznacz moderatorów

Client:46274745
#7 Wielbiciel#

IMG_8996.png

IMG_8997.jpeg

IMG_8998.jpeg

oznacz moderatorów

Client:46274745
#7 Wielbiciel#

I tak to wyglądało. Pierwszy raz zamawiam z allegro więc myślałam że może po tym jak kurier odbierze i dostanie kasę wtedy potwierdzimy zakup. A jednak oszukuje dalej innych więc lepiej coś z tym zrobić 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:46274745 Jeśli nie kliknęłaś KUP TERAZ tylko dogadałaś się na przesłanie 'zaliczki' to nie było to zamówienie przez Allegro.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Polecam zmienić hasła dostępowe do banku bo wyczyszczą konto do ostatniej złotówki. Jeśli zaliczka była robiona przez podesłane linki.

oznacz moderatorów

Client:46274745
#7 Wielbiciel#

Na szczęście podała tylko numer konta. 

oznacz moderatorów

ClothesHolic
#7 Wielbiciel#

Ciekawa jestem jaki % sprzedaży poprzez ogłoszenia na Allegro Lokalnie to są wałki. 

oznacz moderatorów