anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, jak mam zapłacić na Allegro lokalne za kilka wylicytowanych przedmiotów aby nie płacić za wys

MAMY ROZWIĄZANIE!
rysiekz2
#9 Pomysłodawca#

Witam, jak mam zapłacić na Allegro lokalne za kilka wylicytowanych przedmiotów aby nie płacić za wysyłkę każdą z osobna i przyszły w jednej przesyłce. Z góry dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
Client:44052296
#21 Demiurg#

@rysiekz2 systemowo nie połączysz

oznacz moderatorów
rysiekz2
#9 Pomysłodawca#

Jak nie systemowo to jak ? Nie jestem chyba pierwszy z tym problemem.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@rysiekz2 Dogadujesz ze sprzedawcą kwotę za przesyłkę wszystkiego i opłacasz poza Allegro

oznacz moderatorów
MalKontent
#8 Zapaleniec#

To jest jakieś chore, po co w ogóle ta platforma powstała? Żeby móc lepiej łupić prywatnych sprzedających horrendalnymi prowizjami i utrudniać życie kupującym, którzy np. wylicytują kilka rzeczy u jednego sprzedawcy? O pozbawieniu kupujących możliwości oceny transakcji nawet nie wspominam, bo to jawne promowanie oszustów, hochsztaplerów i cwaniaczków 😞

To żenada, żeby w 2023 roku funkcjonowała platforma tak prymitywna i nieprzyjazna użytkownikom...

oznacz moderatorów
rysiekz2
#9 Pomysłodawca#

Zgadzam się w 100% z Twoimi przemyśleniami. Mam nadzieję że Allegro również to przemyśli. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
MalKontent
#8 Zapaleniec#

Zdaje się, że cała para poszła w ułatwienie wystawiania przedmiotów za pomocą aplikacji, co akurat jest pomysłem najgorszym pod słońcem, bo zachęca do tworzenia ofert takich, jak na trzyliterowej platformie, czyli opis tworzony na odpieprz i zdjęcia żenującej jakości, robione selerem naciowym, po zmroku i krzywo. Ani klientom to nie służy, ani wystawiającym, bo z **piiip**nianych zdjęć trudno cokolwiek wywnioskować, a z opisu na poziomie pierwszoklasisty czegokolwiek się dowiedzieć. 

Brak możliwości łączenia wylicytowanych rzeczy ze sobą i z zakupami Kup Teraz u danego sprzedawcy powoduje, że ci ostatni muszą kombinować jak wysłać kupującemu wszystkie przedmioty tak, żeby nie musiał płacić 5 razy za wysyłkę. W efekcie tego zostają niezrozliczone aukcje, które po upływie terminu płatności są wznawiane, czego sprzedawca nie zawsze jest świadom i ktoś następny licytuje te same, już dawno sprzedane przedmioty. 

Sam się na taką sytuację nadziałem, kiedy pilnie licytowałem towar, który okazał się już niedostępny, bo sprzedał się w poprzedniej licytacji. A z kolei inny towar tego sprzedawcy, dostępny, nie dał się połączyć z przedmiotami Kup Teraz, więc konieczne było kombinowanie, skutkiem czego ten wylicytowany przeze mnie towar (za który wg. systemu nie zapłaciłem) znów jest w licytacji...  

Przecież ta platforma jest już dostępna bardzo długo, dlaczego taka podstawowa funkcjonalność jak łączenie zakupów jest niedostępna? Ja bym się wstydził udostępniać do użytku takiego gniota, zwłaszcza że łączenie zakupów na głównym Allegro jest dostępne od wieków i naprawdę nie wymaga wymyślania koła od nowa 😞

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@rysiekz2 Jeżeli wszystkie od jednego sprzedającego to musisz się z nim dogadać .

oznacz moderatorów
MalKontent
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Naprawdę to jest oznaczone jako rozwiązanie problemu? 

Dogadanie się na lewo ze sprzedającym, co oznacza pozostawienie wygranych aukcji nieopłaconych według systemu, co po 5 dniach skutkuje anulowaniem transakcji i automatycznym wznowieniem licytacji towaru, którego już nie ma?

Czy Wy macie pojęcie, jak bardzo uciążliwe to jest dla kupujących i sprzedających i jaki bałagan robi się w aukcjach? 

Jak znam życie, to nadal nic w tej kwestii nie zostanie zrobione, za to wprowadzicie sankcje dla osób, które rzekomo nie opłacają aukcji, a de facto dogadują się jakoś ze sprzedającym, żeby dostać towar i nie płacić oddzielnie za przesyłkę za każdy z przedmiotów.

Naprawdę przez 3 lata nie można uruchomić funkcjonalności, która na zwykłym Allegro istnieje od wieków, czyli odkąd pojawiły się Płatności Allegro?...

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Prosto przez wiadomość do sprzedawcy ugadujesz się z nim na przysłanie mu swojego kuriera po paczkę lub przesyłasz mu opłacona etykietę a on oddaje kasę za x naliczonych wysyłek na wskazane przez ciebie w wiadomości konto 

oznacz moderatorów
MalKontent
#8 Zapaleniec#

No rzeczywiście, proste jak drut 😂🤣😂

A jakie bezpieczne 😆

oznacz moderatorów
larsson
#9 Pomysłodawca#

Dodajmy jeszcze to, ze duzo ludzi nie płaci za wylicytowane rzeczy, i po 5 dniach transakcja zostaje anulowana, a allegro nic nie moze zrobic. Nawet nie mozna takiego uzytkownicy zbanowac czy dac na czarna liste

oznacz moderatorów
MalKontent
#8 Zapaleniec#

Nie mogą nic zrobić i dobrze, spróbowaliby tylko!

Podejrzewam, że 90% tych niezamkniętych aukcji wynika właśnie z dogadania się co do jakiegoś karkołomnego rozwiązania problemu kilku aukcji, którego Allegro Lokalnie nie jest w stanie obsłużyć. 

Miałem tak ostatnio, że licytowałem w 3 aukcjach, z których dwie, okazało się, już zostały zakończone wcześniej i towar sprzedany i opłacony jakąś okrężną drogą, zaś aukcje po 5 dniach, jako nieopłacone, zostały z automatu wznowione... 

Po czym, jak już mi minęła wściekłość, że pilnie licytowałem coś, czego nie ma, dogadałem się ze sprzedawcą jak zapłacić za resztę przedmiotów, w tym trzeci przedmiot, który wylicytowałem i był dostępny.
Zapłaciłem i wszystko zostało wysłane. A ten trzeci przedmiot przeszedł dokładnie tę samą ścieżkę - minęło 5 dni, ja dostałem informację, że wg. systemu nie zapłaciłem, więc zakup anulowany, a aukcja się wznowiła. Tamtych dwóch oczywiście też nie opłaciłem, bo licytowałem towar, którego już nie było i nie było czego opłacać, więc też dostałem powiadomienia, że zakup anulowany. 

Gdybym dostał jakieś upomnienia czy sankcje za te rzekomo z mojej winy nieopłacone aukcje, to chyba bym wyszedł z siebie i zaczął rozglądać się za zakupem czołgu 😋, ale raczej na innym portalu, bo w tym lokalnym burdelu pewnie znów by coś stanęło na przeszkodzie... 🙄

oznacz moderatorów
firmakrzak
#10 Popularyzator#

@rysiekz2 1. zapłać za jeden przedmiot z wysyłką, a za pozostałe przedmioty przelej sprzedającemu kasę na konto
2. jeśli sprzedający miał w ofertach opcję "odbiór osobisty - po przedpłacie" możesz opłacić jeden przedmiot z wysyłką, a pozostałe opłacać bez wysyłki wybierając w.w. opcję.

oznacz moderatorów